„Pakeleiviai“: kaip visų trokštamas scenarijus po 9 metų virto 110 mln. dolerių kainavusiu filmu

Jennifer Lawrence filme „Pakeleiviai“ / Kadras iš filmo
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šią savaitę į Lietuvos kino teatrus atkeliavo kritikų liaupsinama fantastinė veiksmo drama „Pakeleiviai“ („Passengers“). Juostai, kurioje pagrindiniai vaidmenys atiteko Holivudo žvaigždėms Jennifer Lawrence ir Chrisui Prattui, jau dabar prognozuojami „Oskarai“, tačiau jos kelias į didžiuosius ekranus nebuvo toks lengvas.

Scenarijų režisierius Mortenas Tyldumas gavo dar prieš devynerius metus, tuomet, 2007 metais jis buvo pakliuvęs į taip vadinamą „juodąjį“ Holivudo sąrašą. Jame puikuojasi tie scenarijai, kurie itin trokštami kino kūrėjų, tačiau dar „laukia savo žvaigždžių valandos“.

Atrodo, kad fantastinė drama „Pakeleiviai“ pagaliau tos valandos sulaukė: 110 milijonų JAV dolerių kainavusi juosta sulaukia garsių ovacijų, o Jennifer Lawrence ir Chrisas Prattas linksniuojami kaip trokštamiausi Holivudo aktoriai.

Beje, verta paminėti tai, kad Chriso Pratto vaidmuo iš pradžių turėjo atitekti Keanu Reevesui, o Jennifer Lawrence – aktorei Rachel McAdams. Negana to, scenaristui Jonui Spaithui juosta atvėrė kelius bendradarbiavimui su tokių kino hitų kaip „Prometėjas“ ar dar tik pasirodysiančios naujosios „Mumijos“ versijos su Tomu Cruise'u kūrėjais.

„Neabejoju, kad viskam yra savas laikas ir „Pakeleiviai“ manęs laukė kaip vienas geriausių gyvenimo įvykių. Tai, kad scenarijus sukurtas prieš devynerius metus ir tik dabar jį išvys žiūrovai, įrodo, jog jis buvo brandinamas kaip prabangus gėrimas ir dabar įmanoma mėgautis geriausiais jo skoniais“, – sako scenarijaus autorius.

Fantastinė romantinė drama „Pakeleiviai“ (24 nuotr.)
+18

Kinomanų itin laukiamas filmas pasakoja fantastinę istoriją apie tai, kaip erdvėlaivis į tolimą planetą gabena daugiau nei penkis tūkstančius žmonių, pasiryžusių pradėti naują gyvenimą toli nuo gimtosios Žemės. Kadangi kelionė tolima, visi keleiviai užšaldyti specialiose miego kamerose ir bus atgaivinti tik erdvėlaiviui priartėjus prie tikslo. Tačiau nenumatytas netikėtumas sužadina dvi miego kameras ir jų keleiviai atsibunda, likus 90-čiai metų iki skrydžio pabaigos. Tai – Jennifer Lawrence ir Chriso Pratto herojai.

Įtempto kosminio trilerio „Pakeleiviai“ premjera Lietuvoje – gruodžio 30 dieną.

Chrisas Prattas ir Jennifer Lawrence filme „Pakeleiviai“ / Kadras iš filmo
Skaitykite daugiau