Pakruojo dvare moterys su Viktorija Jakučinskaite pasinėrė į įkvepiančias gėlių tapybos pamokas
Pakruojo dvare pastaruoju metu kiek kitaip skleidžiasi gėlių grožis. Dvaras ir jame vykstantis festivalis tapo vieta, kur menininkai vyksta kurti ir atskleisti savo kūrybiškumo. Prieš kelias dienas čia rinkosi moterys tapyti ir pasisemti įkvėpimo drauge su žinoma dizainere, prieš kurį laiką save atradusią kaip tapybos mokytoją – Viktorija Jakučinskaite.
Prie dar neišbandytos naujos veiklos dvare prisijungė ir į gėlių tapymo subtilybes pasinėrė net dvi dešimtys moterų.
Meninį išsilavinimą turinti ir nuo pat vaikystės dailininke svajojusi tapti garsi mados kūrėja Viktorija Jakučinskaitė džiaugiasi grįžusi prie ilgametės aistros tapyti, o kartu ir perduoti sukauptą žinių bagažą bei padrąsinti kitas moteris išlaisvinti savo kūrybines galias. Šiuo metu vienas pagrindinių pamokose tapomų objektų – gėlės, tad natūralu, kad žinoma moteris nusprendė dvi savo tapybos pamokas perkelti į gėlėčiausia vieta Lietuvoje tituluojamą Pakruojo dvarą ir ten vykstantį gėlių festivalį.
Pasak V. Jakučinskaitės, „gėlės asocijuojasi su tobulu grožiu ir jas gali tapyti kiekvienas. Yra suteikiama didelė laisvė, kaip tai daryti, o ir pats gėlės objektas pradedančiajam yra itin tinkamas – juk nebūna negražių gėlių, o ir jas įamžinti drobėje tiesiog negali nepavykti – jos tarsi pačios susikomponuoja tarpusavyje“.
Pats dvaras menininkei suteikia taip pat nepaprastai didelį įkvėpimą. Čia ją žavi istorinė atmosfera, dvaras kaip kultūros židinys, kur tiesiog bujoja kūrybiškumas. Pasak jos, „kiekviena dvaro kertelė mane įkvepia ne tik kūrybai, bet ir kitokiam gyvenimo būdui, elgsenai, grožio kūrimui aplink. Niekaip negaliu likti abejinga toms puošnioms salėms, baldams, detalėms. Gyvenimas persikelia tarsi į kitą lygmenį“.
Į jos pamoką šioje ypatingoje vietoje prisijungė ir žinomos moterys. Verslininkė Inga Stumbrienė atvykusi tapyti dvaran su dukra prisipažįsta, kad išmokti tapyti gėles buvo jos maža svajonė, kuri dvare vykusios tapybos pamokos metu išsipildė su kaupu. Pasak jos, „prieš pamoką atrodė, kad bus labai sunku ir nepavyks, tačiau Viktorija puiki mokytoja, kuri visas abejones pavertė į nepaprastai gražų nuotykį“. Atlikėja Diana Dargienė su dukra taip pat liko maloniai nustebintos atsiskleidusiais gebėjimais tapyti: „į šią pamoką leidomės, kaip į avantiūrą, kuri nustebino galutiniu rezultatu. Manau, kad tai lėmė mokytojos talentas ir pamokos vietos unikalumas“.
Nuo gėlių tapybos neatsiejamas ir moteriškumas, kurį žymi dizainerė ragina puoselėti. Pasak V. Jakučinskaitės, „moterys yra gėlės ir į pasaulį jos ateina tam, kad žavėtų, skleistų grožį ir moteriškumą. Kiekvienos mūsų gyvenime didelę dalį laiko užima darbas, buitis, o tai neturėtų užgožti moters prigimties – kurti aplink save grožį, per kūrybą save pateikti pasauliui“.
Gėlių festivalis „Vasarvidžio nakties sapnas“ Pakruojo dvare kviečia grožėtis gėlėmis, jų kompozicijomis, visa įamžinti nuotraukose, drobėje, stebėti iš šono ar būti čia vykstančių plenerų dalimi. Taip pat mėgautis klasikinės muzikos skambesiu, V. Šekspyro įkvėptais gatvės teatro pasirodymais po atviru dangumi, kurie vyksta kiekvieną dieną visą vasarą iki pat pirmųjų rudens šalnų.
Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas 2019“ Lietuvoje, kur atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas.