Palaidotas paskutinis Graikijos karalius Konstantinas II: pusbrolis karalius Charlesas III neatvyko

Paskutiniojo Graikijos karaliaus Konstantino II laidotuvės / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Paskutiniojo Graikijos karaliaus Konstantino II laidotuvės / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-01-16 19:24
AA

Į paskutiniojo Graikijos karaliaus Konstantino II laidotuves Atėnuose pirmadienį susirinko daugybė Europos karališkosios šeimos atstovų. Ceremonijos metu Jungtinės Karalystės, Danijos, Liuksemburgo, Monako, Nyderlandų, Norvegijos ir Ispanijos karališkųjų šeimų atstovai pagerbė antradienį mirusį 82-ejų buvusį monarchą.

Tačiau Graikijoje kilo ginčų dėl laidotuvių organizavimo.

Konstantinas buvo nevienareikšmiškai vertinama šalies istorijos figūra, todėl vyriausybė nusprendė nesuteikti jam garbės rengiant valstybines laidotuves.

Privačios pamaldos prasidėjo vidurdienį Atėnų metropolijos katedroje, jose buvo laukiama beveik 200 svečių, o Graikijos sostinėje buvo dislokuota šimtai policijos pareigūnų.

Paskutiniojo Graikijos karaliaus Konstantino II laidotuvės / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Paskutiniojo Graikijos karaliaus Konstantino II laidotuvės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dalyvavo visa Ispanijos karališkoji šeima, Danijos karalienė Margrethe II ir kronprincas Frederikas, Švedijos karališkoji šeima, Nyderlandų karalius ir karalienė, Liuksemburgo didysis hercogas Henri, Norvegijos kronprincas Haakonas ir Monako princas Albertas II.

JK karališkajai šeimai atstovavo princesė Anne, velionės karalienės Elizabeth II duktė. Prie jos neprisijungė buvusio Graikijos karaliaus pusbrolis karalius Charlesas III ir Konstantino krikštasūnis princas Williamas.

Laidotuvėse nedalyvavo ir Graikijos ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis ir prezidentė Katerina Sakelaropulu.

Fotogalerija:

Paskutiniojo Graikijos karaliaus Konstantino II laidotuvės (21 nuotr.)
+15

Graikijos vyriausybei atstovavo ministro pirmininko pavaduotojas Panagiotis Pikramenas ir kultūros ir sporto ministrė Lina Mendoni.

Kitą dieną po Konstantino mirties privačioje Atėnų ligoninėje ministras pirmininkas paskelbė, kad laidotuvės vyks privačiai, be buvusiems valstybės vadovams paprastai priklausančių iškilmių.

Po laidotuvių ceremonijos Konstantino kūnas buvo perkeltas į karališkąsias kapines vasaros rūmuose, vadinamuose „Tatoi“, esančiuose maždaug už 29 km į šiaurę nuo Atėnų, šalia tos vietos, kur palaidoti jo tėvai ir protėviai.

1974 metų referendumu Graikijos monarchija buvo galutinai panaikinta, o Konstantinas dešimtmečius praleido užsienyje, daugiausia gyveno Londone, o paskutiniaisiais gyvenimo metais vėl grįžo ir įsikūrė tėvynėje.

Šalia sostinės metropolijos katedros esančioje koplyčioje, kurioje vyksta laidotuvių pamaldos, buvo leistas šarvojimas, o žmonės Konstantino karstą galėjo lankyti nuo 6 iki 11 val. ryto.

Pirmadienį prieš aušrą prie Atėnų katedros išsirikiavo tūkstančiai žmonių, kad atiduotų paskutinę pagarbą buvusiam Graikijos karaliui.

Fotogalerija:

Buvęs Graikijos karalius Konstantinas II (14 nuotr.)
+8