Palanga įžiebė žvejo tinklais padabintą Kalėdų eglę: „Tai – šviesos ir vilties simbolis“

Palangos Kalėdų eglutės įžiebimas / Vytauto Petriko nuotr.
Šaltinis: 15min
AA

Penktadienį skambant Palangos kamerinio choro giesmėms, dangų nušviečiant ugnies ir lazerių šviesoms, įžiebta pagrindinė kurorto eglė. Siuvinėtas atvirukas ar žvejo tinklas – Palangoje žmonės svarstė, ką jiems primena ši žaliaskarė.

Besisukant metų ratui kiekvienais metais šviesa palieka žemę ir iškeliauja į beribę kosmoso tamsą. Palangiškiai ir miesto svečiai susirinko stebėti šios paslaptingos kelionės, kurią nušvietė „Ugnies teatras“, „Lazerių projektai“ ir „Fejeras“. Galiausiai kelionė vainikuota Kalėdų eglutės įžiebimu.

Siuvinėtus atvirukus primenanti žaliaskarė įžiebta Kurhauzo pašonėje.

Kiti šventės dalyviai teigė, kad jiems šiųmetinė eglės puošyba primena žvejų tinklus.

Palangos Kalėdų eglutės įžiebimas / Vytauto Petriko nuotr.

„Ištisus metus žaliuojanti eglė – tai šviesos ir vilties simbolis, tad šiemet žiebdami Kalėdų eglę ne tik apmąstysime baigiantį apsisukti metų ratą, bet ir kviesime visus uždegti taikos ir meilės žiburėlius savo širdyse“, – teigė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Palangos Kalėdų eglutės įžiebimas / Vytauto Petriko nuotr.
Palangą papuošusi Kalėdų eglė vieniems priminė siuvinėtus atvirukus, kitiems – žvejo tinklus. / J.Andriejauskaitės nuotr.

Šeštadienį 18 val. eglė bus įžiebta Šventojoje pėsčiųjų aikštėje.

Čia susirinkusiųjų laukia Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos mokinių pasirodymai, kartu su aktore Evelina Šimelione, Kalėdinės meninės šviesų instaliacijos.

Fotogalerija:

Palangos Kalėdų eglutės įžiebimas (21 nuotr.)
+15
Skaitykite daugiau