Palangoje nutūpė vėžiu sergančių vaikų svajones nešantys flamingai

Projekto „Svajones nešantys flamingai“ pristatymo akimirkos / „LPF Mamų unijos“ nuotr.
Marija Šapokienė
Šaltinis: Žmonės
AA

Vasaros sostinėje Palangoje nutūpė rožiniai flamingai, kurie ne tik dvi savaites džiugins pajūrio gyventojų ir svečių akis, bet ir atliks ypatingą misiją – neš vėžiu sergančių vaikų svajones

„Svajones nešantys flamingai“ – unikalus vėžiu sergančių vaikų fondo „Mamų unija“ projektas, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į vėžio paliestus vaikus. Menininkės Jolantos Šmidtienės ir išmaniųjų sistemų autoriaus Tomo Stasiukaičio sukurti interaktyvūs rožiniai flamingai vaikų lūpomis pasakoja apie vėžiu sergančių vaikų svajones. Kūrėjai sako, kad flamingus kurti įkvėpė begalinis noras padėti mažiesiems ligoniukams.

Projekto „Svajones nešantys flamingai“ pristatymo akimirka / „LPF Mamų unijos“ nuotr.

Dviejų metrų aukščio flamingai, ne tik juda, bet ir priartėjus žmogui, kviečia išgirsti vaikų svajones, ką jiems tenka patirti gydymo metu. Projekto atidaryme Palangoje dalyvavo fondo atstovai, projekto autoriai, šiuo metu Palangoje besisvečiuojantys fondo bičiuliai, tarp jų ilgametis vėžiu sergančių vaikų draugas kūrėjas Algis Kriščiūnas. 

Vėžiu sergančių vaikų fondo „Mamų unija„ projektą maloniai pasitiko Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris vienas pirmųjų suskubo padėti pildyti vėžiu sergančių vaikų svajones. „ Dėkoju fondo atstovams, kad pasirinkote mūsų miestą. Man džiugu, kad tiek palangiškiai, tiek mūsų svečiai, tampa mažųjų ligoniukų svajonių išsipildymo dalimi. Visa Palanga linkim, kad visi sergantys vaikai kuo greičiau pasveiktų ir kad rožiniai flamingai iš Palangos pakiltų su gera žinia“,  – sako Š.Vaitkus. 

Projekto „Svajones nešantys flamingai“ pristatymo akimirka / „LPF Mamų unijos“ nuotr.

Fondo prezidentės Eglės Mėlinauskienės teigimu, fondas kasdien sulaukia sergančių vaikų iš visos Lietuvos svajonių, o jos pildomos tik vėžio paliestoms šeimoms padedančių žmonių dėka. 

„Jei ne geraširdžiai žmonės, kurie jaučia pareigą padėti ypatingai sunkioje padėtyje esantiems vaikams, svajonės taip ir liktų svajonėmis. Kiekviena auka, nesvarbu, kokio ji dydžio, sergantiems vaikams prilygsta stebuklui, nes paverčia jų svajones realybe. Žinoma, didžiausia vėžiu sergančių vaikų svajonė – pasveikti.  Aš labai noriu padėkoti visiems, kurie tampate šių vaikų ypatinga gyvenimo dalimi ir noriu pasidalinti tiesa, kuria įsitikinome per daugelį mūsų darbo metų – gerumas visada sugrįžta! „ – sako E. Mėlinauskienė ir kviečia Palangos gyventojus bei svečius artimiausiu metu aplankyti Naglio alėjos ir Šermukšnių gatvės sankryžą, kurioje laikinai, iki rugpjūčio 23 d. įsikurs interaktyvūs flamingai. 

Projekto „Svajones nešantys flamingai“ pristatymo akimirka / „LPF Mamų unijos“ nuotr.

Specialiai projektui sukurtų septynių flamingų šeima nutūps ir skraidins vaikų svajones iš trijų Lietuvos miestų – Palangos, Kauno ir Vilniaus. Tad pakėlę sparnus Palangoje, flamingai nutūps Kaune netoli Soboro, vėliau Vilniuje, Rotušės aikštėje. 

Projektui pasibaigus, flamingai įsikurs fondo pastatytuose „Šeimos namuose“, kuriuose gyvena vėžio paliesti vaikai su šeimomis iš visos Lietuvos, kol mažiesiems atliekamos įvairios procedūros.  

Projekto „Svajones nešantys flamingai“ pristatymo akimirka / „LPF Mamų unijos“ nuotr.

„Mamų unija“ – vienas didžiausią patirtį Lietuvoje turintis vėžiu sergančių vaikų paramos ir labdaros fondas, įkurtas 2008 m. Žmonių suaukotomis lėšomis fondas padėjo šimtams vaikų ir jų šeimoms, kurie stokoja pagalbos gydymui. 2020 m. pasitelkdamas geriausius kitų šalių pavyzdžius fondas atvėrė 2000 kv.m. „Šeimos namų“ duris, kur teikiama pagalba vėžiu sergantiems vaikams ir jų šeimoms.     

Skaitykite daugiau