Palangoje vyko tapybos plenero uždarymo vakaras

Vakaro akimmirka / Salvijaus Danilavičiaus nuotr.
Vakaro akimmirka / Salvijaus Danilavičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

„Šie jubliejiniai metai man buvo itin produktyvūs, – neslepia žinomas tapytojas Audrius Gražys, ką tik spėjęs sudalyvauti ir tapybos plenere „Startas“, vykusiame Palangoje. – Startas, man regis, visų pirma yra idėjos išgryninimas. Ir kūryboje, ir gyvenime. Kadangi vėl ruošiuosi vykti į Indiją, pradėjau mokytis hindi kalbos. Tai dar vienas mano gyvenime startas“.

Savaitgalį drauge su kolegomis menininkais A. Gražys dalyvavo tapybos plenero „Startas“ uždaryme, kuris vyko Palangos viešbutyje „Prie Parko“. Renginyje buvo galima sutikti daugiau nei dešimt dailininkų iš visos Lietuvos, dalyvavusių šiame projekte, tarp kurių ir Arvydą Kašauską, Ausmą Bankauskaitę, Simoną Gutauską, Modestą Malinauską, Liną Beržanskytę-Trembo ir kitus. Aplankyti kolegų į Palangą buvo atvykusi ir populiari kaunietė dailininkė Miglė Kosinskaitė.

A. Gražys neslėpė, kad šįmet jau spėjo surengti ir personalines parodas Vilniuje bei Klaipėdoje, sudalyvauti Londono meno mugėje, šiuolaikinio meno mugėje „Art Vilnius“. „Liepos mėnesį organizavau tarptautinį tapybos plenerą Klaipėdoje, dabar ruošiuosi meno mugei Singapūre, o kitų metų pradžioje laukia menų simpoziumas Indijoje, kuriant bendrą kūrinį su Indijos menininkais“, – po plenero uždarymo vakaro sakė žinomas tapytojas, šiuo metu besimokantis hindi kalbos, kurios pradžiamokslis jam labai pravers kuriant Indijoje, bendraujant su šios šalies menininkais.

A. Gražys pasidžiaugė, kad Palangoje vykusio plenero „Startas“ metu daugiau nei dešimties menininkų sukurti darbai atiteks verslo klubui „MVM“ („Mecenatystė. Verslas. Mentorystė“). Tai pirmasis šio į paramą orientuoto klubo, susikūrusio šįmet, organizuotas tapybos pleneras. Visos lėšos pardavus meno kūrinius bus skirtos Klaipėdos regiono verslo startuolių finansavimui bei kitiems šio klubo meno projektams. „Kadangi Klaipėda mano gimtasis miestas, visuomet mielai čia grįžtu su parodomis ir įvairiais kitais meno projektais. Manau, kad Klaipėdai ir jos kraštui labai reikalingi pokyčiai ir naujos idėjos. „MVM“ klubo įkūrimas ir jo veikla – puikus postūmis sujungti verslą ir meną, kuris taptų startu naujiems jaunimo projektams. Man ši veikla atrodo labai prasminga“, – įsitikinęs A. Gražys.

Vakaro akimmirka
Vakaro akimmirka / Salvijaus Danilavičiaus nuotr.

Klubą „MVM“ įkūrė žinomas pajūrio verslininkas Juozas Tubinas, drauge su laiko patikrintais bičiuliais, bendraminčiais: dizainere Modesta Šukė bei verslininkais Agne Vertinskiene, Martinu Kolakausku, Ruslanu Kirjanovu, Gintautu Igariu, Martynu Rimavičiumi. Šio klubo idėja gimė Klaipėdoje steigiant projektą „StartUp Klaipėda“, kurio įgyvendinimui susibūrė ne tik stambiausios Klaipėdos švietimo įstaigos, bet ir pažangūs, socialiai orientuoti verslininkai. Klubas jungia ne tik verslą, akademinę bendruomenę, studentus bet ir menininkus. Viena is klubo veiklų – meno rėmimas.

Jau daugelį metų organizuojantis tapybos plenerus, verslo klubo įkūrėjas J. Tubinas sako, kad mecenatystė, tai – jo saviraiškos kelias. „Remdamas meną jaučiuosi reikalingas bendruomenei. Gyvenu įdomu ir prasmingą gyvenimą dėl savęs ir dėl kitų“, – neabejoja meno rėmimo prasmingumu žinomas verslininkas. Jis sakė, kad nuo lapkričio 9 d. plenero „Startas“ darbų paroda iš Palangos persikels į Klaipėda, viešbutį „Navalis“, tad visi norintys galės apžiūrėti šiuos kūrinius.

Šiame plenere dalyvavusi menininkė L. Beržanskytė-Trembo taip pat itin vertina idėją skatinti jaunuosius Klaipėdos verslininkus. „Verslas – tai irgi kūryba“, – neabejoja Lina. – Tik mes, dailininkai, kuriame spalvomis, o verslininkai dovanoja pasauliui įgyvendintas savo veiklos idėjas. Reikia remti jaunąją veiklių klaipėdiečių kartą, kad savo darbais garsintų Lietuvą pasaulyje“. Menininkė džiaugėsi, kad pleneras vyko būtent Palangoje, mat ji įkvėpimo paprastai semiasi iš Baltijos jūros, prie kurios vyksta bent kelis kartus per metus. Plenero metu L. Beržanskytė-Trembo nutapė dešimt darbų, kuriuose vyrauja gamtos motyvai, moteriškasis pradas. „Mano darbuose galima įžiūrėti moters veidą, figūros fragmentus, moters ir gamtos sąlytį“, – sakė menininkė.