Pamatykite, kaip Kristupas Krivickas iškovojo juodąjį kiokušin karate diržą

kristupas-kriviskas-iskovojo-juodaji-karate-dirza-ir-tapo-pirmojo-dan-meistru
kristupas-kriviskas-iskovojo-juodaji-karate-dirza-ir-tapo-pirmojo-dan-meistru
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-08-07 11:29
AA

Šį savaitgalį Lietuvos kiokušin karate federacijos organizuotoje vasaros stovykloje itin sunkų fizinių išbandymų egzaminą išlaikė ir juoduosius karatė diržus iškovojo net 30 sportininkų. Netoli Palangos, Monciškėse įsikūrusioje vasaros stovykloje savaitę trukusiam išbandymui susirinko beveik 250 karatistų. Tai unikalus ir gausiausias karate vasaros renginys ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Per tris stovyklos pamainas čia savo meistriškumą tobulino daugiau nei 600 Lietuvos karatistų. Visi jie turėjo tikslą – tinkamai pasiruošti ir sėkmingai išlaikyti aukštesnės kvalifikacijos egzaminą. Beveik 40 žmonių siekė juodojo diržo. Savaitę trukusioje kiokušin karate treniruočių ir išbandymų stovykloje dalyvavo ir pasaulio kiokušin karate čempionė Margarita Čiuplytė, Lietuvos rinktinės nariai, pasaulio ir Europos čempionatų dalyviai ir prizininkai.

Patirtimi ir žiniomis dalinosi aukščiausias meistriškumo kategorijas pasiekę instruktoriai. Treniruotes stovyklautojams vedė net trys penktojo Dan meistrai: Valius Rudys, Vladimiras Silvaško ir Paulius Klapatauskas. Kasdien buvo surengiamos net trys pusantros valandos trukmės treniruotės, vyko paskaitos ir seminarai.

Po šio savaitę trukusio alinančio treniruočių maratono, šeštadienį, sportininkų laukė svarbiausias išbandymas – kiokušin karate kvalifikacinis egzaminas. Net keletą valandų trunkančio išbandymo metu sportininkai privalo pademonstruoti nepriekaištingą techniką, atlaikyti fizinius ir kovinius išbandymus. Egzamino kulminacija – kovinis išbandymas. Siekiantys pirmojo Dan juodojo diržo kovojo 30 kovų su skirtingais priešininkais. Trečiojo Dan egzaminą ir net 40 kovų šeštadienį sėkmingai atlaikė ir Europos čempionas Andrius Miseckas bei Lietuvos rinktinės narys Jonas Eimontas.

Kiokušin karate – viena populiariausių sporto šakų Lietuvoje. Visoje šalyje veikia net kelios dešimtys kiokušin karate sporto klubų, kuriuose sportuoja dešimtys tūkstančių žmonių. Beje, kiokušin karate vis dažniau renkasi ir garsūs Lietuvoje žmonės. Savaitgalį vykusio egzamino metu geltonąjį diržą pasiekė ir žinomas muzikos autorius ir dainininkas Vidas Bareikis, juodąjį iškovojo ir pirmojo Dan meistru tapo jau daug metų karate praktikuojantis TV laidų vedėjas Kristupas Krivickas.

„Pagaliau. Juodasis diržas – iškovotas. Ilgi metai nuolatinių treniruočių, beveik pusmetį trukęs itin intensyvus, kasdienis pasiruošimas, daug jėgų pareikalavusi vasaros stovykla ir sėkmingai išlaikytas kol kas sunkiausias gyvenime egzaminas. Man tai labai svarbus ir reikšmingas pasiekimas šiame kelyje. Dabar laukia nauji, dar sunkesni iššūkiai. Nes – lengvas kelias, ne mūsų kelias! Dėkoju šeimai už palaikymą, pirmajam treneriui Vytautui Markevičiui, mokytojams, 5 DAN meistrams Pauliui Klapatauskui ir Valiui Rudžiui už žinias ir parengimą, treneriams Vytautui Cėplai (2 DAN) ir Martai Sokolenko (3 DAN) už kelio pradžioje paklotus tvirtus pamatus, Kiokušin karate federacijos garbės prezidentui Romui Vitkauskui už įkvėpimą ir palaikymą einant šiuo keliu“, – sakė K.Krivickas