„Pamišimas“ – ne per skambus žodis ažiotažui, kurį visame pasaulyje sukėlė naujasis korėjiečių serialas „Squid Game“, apibūdinti. Per porą savaičių jis tapo pirmuoju populiariausiu korėjiečių serialu „Netflix“ ir užtikrintai juda į žiūrimiausio neanglakalbio šou vietą. O juk iki tol jo kūrėjas Hwang DONG-HYUKAS (50) buvo ne itin žinomas.
Taip, Vakarų žiūrovai matė jo karinę istorinę juostą „Tvirtovė“. Filmą „Nutildytas“ – negailestingą, faktais paremtą istoriją apie smurtą ir seksualinę prievartą kurčiųjų mokykloje. Hwang parašė scenarijų garsiausiai Pietų Korėjos muzikinei komedijai „Ponia senelė“ ir ją režisavo. Bet visgi nepriklausė garsiausių dešimtukui. Jis – ne Kim Ki-dukas ar Bong Joon-ho, nors su pastarojo „Parazitu“ naujasis serialas pirmiausia ir lyginamas – taip pat nagrinėja aktualią socialinės nelygybės temą. Dar yra gretinamas su japonų filmu „Karališkas mūšis“, kuriame totalitarinė vyriausybė verčia vidurinės mokyklos mokinius nuožmiai kovoti tarpusavyje dėl išlikimo. Net su „Sostų karais“, „Vaikštančiais numirėliais“ ar – akivaizdu – „Bado žaidynėmis“.
Išlikimo žaidimo siužetas – nenaujas: bet kuri transliavimo platforma nuolat rodo bent kelis filmus panašiais motyvais. Tačiau „Kalmarų žaidimas“, reklamuotas beveik vien gimtinėje, sukėlė audrą tiktoke ir tviteryje (grotažymė #squidgame tiktoke peržiūrėta 23 milijardus (milijardus!) kartų, tviteryje – 14 milijardų). Klipai, memai, komentarai, iššūkiai (išpjauk įvairių formų sausainius kaip vienoje iš serialo užduočių), Helovino kostiumai, įkvėpti žaidėjų drabužių, – serialas jau tapo tikrovės, o ne televizijos reiškiniu. Jo įvaizdis net naudojamas jau prasidėjusiose 2022 metais vyksiančių Pietų Korėjos prezidento rinkimų kampanijose.