Panevėžyje apsilankę Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus išbandė ir aktoriaus profesiją

Kadras iš laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ / TV3 nuotr.
Kadras iš laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ / TV3 nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-11-17 10:39
AA

Sekmadienio rytą TV3 televizijos žiūrovai gali keliauti po Lietuvą. Kartu su garsiausiais Lietuvos keliautojais Martynu Starkumi, Vytaru Radzevičiumi ir Turizmo departamentu jie aplanko vis kitą šalies miestą. Šį kartą tai bus Panevėžys.

Paskutinį kartą šiame mieste M. Starkus ir V. Radzevičius lankėsi prieš keletą metų. Laidos metu keliautojai apsilankys vietose, apie kurias žino net ne visi miestiečiai. Laida nepraeis ir be kulinarinių nuotykių. V. Radzevičius gamins... čeburekus, kurie, sakoma, Panevėžyje yra patys skaniausi!

Kadras iš laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ / TV3 nuotr.

„Aplink Lietuvą. Miestai“ laidos vedėjai aplankys stiklininką Remigijų Kriuką. Jis papasakos apie Panevėžyje gimstančius stiklo gaminius, kurie yra eksportuojami į visas pasaulio šalis. O įvairiose parodose jais žavisi daugybė meno mylėtojų. M. Starkus ir V. Radzevičius nepraleis progos patys išbandyti stiklininko amato.

„Stiklo pūtimas nuo pat vaikystės man yra kažkas tokio, paslaptingo. Niekada gyvenime nesu bandęs to daryti. Apšilimui pabandėme padaryti stiklo dirbinį. Kažką tempėme, karpėme, bet gavosi nesąmonė. Gal ir galima buvo įžiūrėti gėlės žiedą. Visą gyvenimą galvojau, kad privalau tai kada nors padaryti“, – kalbės M. Starkus.

Kadras iš laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ / TV3 nuotr.

Nepralenks keliautojai ir unikalaus objekto – Tūkstančio raktų uosio, vadinama teisybės medžiu. Laidos žiūrovai sužinos, kodėl gyventojai jį taip praminė. Prikalus raktą prie medžio, reikia sugalvoti norą ir niekam jo nesakyti. Kitaip noras neišsipildys. Raktelius prie medžio prikala ir jaunavedžiai, tikintys šiuo ritualu. Be to, sodybos kieme yra akmuo, ant kurio, tikima, atsisėdus moterys susilaukia stiprių vaikų.

M. Starkus ir V. Radzevičius apsilankys ir senienų muziejuje. Ekskursiją jiems praves ponas Klementas Sakalauskas – muziejaus įkūrėjas. „Žmonija yra išradusi visokių keistų dalykų, kurie buvo praeityje, o dabar nebereikalingi. Tačiau kažkada jie veikė, žmonės jais naudojosi. Kartais tokiuose muziejuose tave pasitinka stulbinantys atradimai. Akys raibsta nuo to, ką gali pamatyti. Unikali kolekcija rodo technikos raidą, labai įdomu ją apžiūrėti“, – įspūdžiais dalinsis V. Radzevičius.

Kadras iš laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ / TV3 nuotr.

Legendiniame Juozo Miltinio dramos teatre keliautojus pasitiks režisierius Artūras Areima. Tiek Martynas, tiek Vytaras šiame teatre lankysis pirmą kartą, todėl su dideliu susidomėjimu apžiūrės garsųjį Panevėžio objektą, jo užkulisius, sceną. Keliautojams teks nemenkas išbandymas. Neatvykus į darbą vienam aktoriui, jiems net teks įsijausti į vaidmenį ir dalyvauti spektaklio „Aklieji“ repeticijoje.

„Aplink Lietuvą. Miestai“ – sekmadieniais, 11.30 val. Per TV3 televiziją!