Paplepėkime apie aukštakulnius

Aukštakulniai / „Scanpix“ nuotr.
Aukštakulniai / „Scanpix“ nuotr.
2012-05-13 18:58
AA

Patinka jums ar ne, pasak dizainerių, bent vieną aukštakulnių porą privalo turėti kiekviena save gerbianti dailiosios lyties atstovė. Juos avėdama jausitės moteriškos, lieknos ir geidžiamos. Na, o apie patogumą pakalbėsime ne mados, o sveikatos rubrikoje. Kada nors....

Ar žinote, kokių garsių avalynės genijų kuriamais aukštakulniais žavisi garsiausiosios pramogų pasaulio žvaigždės? Ogi jų svajonės – įsigyti kuo daugiau garsiųjų „louboutinų“, kolekcionuoti Jimmy Choo arba Manolo Blahnik šedevrus. Pamenate, kaip tai darė žavioji kultinio serialo „Seksas ir miestas“ herojė Kerė? O mados ikona Victoria Beckham turi net atskiras spintas mylimų dizainerių kolekcijoms.

Jimmy Choo / „Scanpix“ nuotr.

Jimmy Choo. Malaizijoje gimęs dizaineris avalyninko amato išmoko iš tuo užsiimančių tėvų, pirmuosius batelius sukūrė vos vienuolikos metų. Sėkmės lydimas jaunuolis Londono mados koledžą baigė su pagyrimu ir netrukus atidarė savo avalynės parduotuvę. Į ją sugužėjo galybė garsių klientų, tarp kurių buvo ir šviesaus atminimo Velso princesė Diana, išsyk užsisakydavusi po kelias poras batelių.

Šiandien dizainerio vardas yra tapęs aukštosios mados, patogumo ir kokybės sinonimu, o jo klientų sąrašuose garsios Holivudo dievaitės Paris Hilton, Nicole Richie. Teigiama, kad Jimmy Choo kuriamus įspūdingus aukštakulnius mėgo avėti serialų „Seksas ir miestas“ bei „Sopranai“ dailiosios lyties atstovės.

Jimmy Choo / „Scanpix“ nuotr.

Christianas Louboutinas. Šis vardas kadaise tapo elegancijos ir prabangos sinonimu, mat švystelėjus raudonam padui reitingai vartotojiškoje visuomenėje pakyla lyg ant mielių. Ir nieko keista, rankų darbo Christiano Louboutino bateliai – ne tik seksualus, stilingas, bet ir brangus aksesuaras. Pati kukliausia pora kainuoja maždaug nuo 600 JAV dolerių. Sakote, daug? Pats dizaineris mano kitaip: „Lygiai taip pat kaip perkate atostogas egzotiškuose kraštuose galite nusipirkti ir Christiano Louboutino aukštakulnius“! Ir vien todėl, kad jie ne tik gražūs, bet ir gana patogūs – tai tikina tokius avinčios žvaigždės.

Kultinių raudonpadžių idėja gimė labai netikėtai: būsimąjį dizainerį dar paauglystėje pavergė svaiginamo aukščio bateliais avinčių varjetė šokėjų pasirodymai. Nuovokus jaunuolis sumojo, kad kurti aukštakulnius gali būti ne tik puikus užsiėmimas, bet ir pragyvenimo būdas.

Beje, tikriausiai norėtumėte sužinoti, kodėl Ch. Louboutinas išskirtiniu ženklu pasirinko būtent raudoną padą? „Raudona yra daugiau nei spalva. Tai – meilės, kraujo ir aistros simbolis. Lyg sutartinis ženklas, kurį moteris rodo vyrui“, − aiškina avalynės kūrėjas, tarp kurio darbų gerbėjų tokios garsenybės kaip Monako princesė Caroline, prancūzų kino legenda Catherine Deneuve ir visas būrys Holivudo ir estrados žvaigždžių. 

Jimmy Choo / „Scanpix“ nuotr.

Manolo Blahnik. Kanarų salose gimęs ir augęs dizaineris, užuot tapęs diplomatu, kaip norėjo tėvai, visai netikėtai paryžietės draugės Palomos Picasso dėka (jaunesnioji tapytojo Pablo Picasso dukra) tapo garsiu avalynės dizaineriu. Būtent Paloma supažindino vyrą su Diana Freeland, amerikietiškojo „Vogue“ redaktore, kuri peržiūrėjusi jo pieštus eskizus ir aptikusi piešinį, kuriame pavaizduotas batelis su gebenės ir vyšnios šakelės motyvais, pasiūlė jam kurti batus ir neprašovė pro šalį.

Manolo Blahnik kuriami bateliai, o netrukus ir jis pats – pirmasis vyras, papuošęs britiškojo „Vogue“ viršelį, tapo ne tik gero stiliaus sinonimais, bet ir masinės kultūros fenomenu – viename „Simpsonų“ epizode Mardžė Simpson marširuoja avėdama šio dizainerio bateliais.

Šiandien M. Blahnik kolekcijoje daugybė svarių apdovanojimų, tarp jų net du Britų mados tarybos įvertinimai ir Britų imperijos kavalieriaus ordinas. Viena ištikimiausių šio batų genijaus gerbėjų popkaralienė Madonna yra pasakiusi: „Manolo Blahnik bateliai – kaip seksas, tik geriau, mat juos su pasimėgavimu avime ilgiau.“

Ar žinote, kad 2003-aisiais Monolo Blanhik tapo pirmuoju avalynės dizaineriu, kurio personalinė paroda buvo surengta Londono dizaino muziejuje? Jis taip pat kūrė batelius S. Coppolos filmui „Marija Antuanetė“, kuris  pelnė „Oskarą“ už geriausius kostiumus.

Ar žinote, kad...

„Aš nežinau, kas išrado aukštakulnius, bet moterys jam daug skolingos“, – yra pareiškusi legendinė kino aktorė Marilyn Monroe. Istorija byloja, kad XVI a. net jojikai avėjo aukštaaulius keturių centimetrų aukščio pakulne, o tikruoju aukštakulnių krikštatėviu laikomas 1638-aisiais gimęs Prancūzijos karalius Liudvikas XIV, dar vadintas Karaliumi Saule. Versalio rūmus pastatęs puošeiva į madą įvedė ne tik vyriškojo tualeto detalę kaklaraištį, bet ir batus, kurių kulniukas buvo apie 12 cm. Pasak biografų, taip esą Karalius Saulė siekė užmaskuoti mažą savo ūgį, pademonstruoti eleganciją ir nežabotą valdžią.