Paprastas iškylos burgerio receptas

Mėsainiai. / Fotolia nuotr.
Mėsainiai. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-06-25 15:31
AA

Burgeris arba, kaip kalbininkai skatintų vadinti, suvožtinis ar mėsainis, greitai rado vietą lietuvių virtuvėje. Greita, skanu, sotu – taip galima apibūdinti prieš šimtmetį pirmą kartą Amerikoje pristatytą patiekalą. Burgeriai žaibiškai išpopuliarėjo po to, kai 1904 m. buvo pristatyti Sent Luiso mieste (JAV) vykusioje pasaulinėje parodoje.

Šiandien skaičiuojama gal 100 rūšių burgerių. Nors originalus mėsainis yra su mėsa, tačiau mitybos mados neaplenkė ir šio patiekalo, tad galima paragauti ir įvairių vegetariškų ar veganiškų burgerių.

Liucija Makovska.

Kokia gero burgerio paslaptis? „Čili picos“ šefė Liucija Makovska sako, kad geras burgeris neįmanomas be geros ir tinkamai paruoštos mėsos. Klasikiniam burgeriui geriausia rinktis maltą jautieną ar kiaulieną. Tinkamiausia – šviežiai malta mėsa. Idealu, jei mėsą galite susimalti namuose. Ir nors labai norėtųsi rinktis kuo liesesnę mėsą, tačiau svarbu prisiminti, kad kuo mėsa riebesnė, tuo mėsainis bus sultingesnis. Svarbu mėsos neperkepti, kad ji išliktų minkšta ir sultinga.

Taip pat skaitykite: Pasiūlymas vakarienei – populiariausi patiekalai iš maltos mėsos

Nemėgstantys raudonos mėsos ar norintys sveikesnio mėsainio gali rinktis burgerį su vištiena ar žuvimi. Daug simpatijų sulaukia mėsainiai su plėšyta virta jautiena ar kiauliena. Na o vegetarai gali mėgautis mėsainiu be mėsos. Ją galima pakeisti, pvz., įvairių sūrių maltiniu.

Svarbu mėsos neperkepti, kad ji išliktų minkšta ir sultinga.

Svarbi mėsainio sudedamoji dalis – traškūs salotų lapai, kurie savo traškumu atsveria visus kitus minkštus mėsainio ingredientus.

Juos galite keisti sodresnį skonį suteikiančiomis gražgarstėmis. Nepamirškite šviežių ar ant griliaus pakepintų daržovių (raudonųjų svogūnų, pomidorų, agurkų, kt.), taip pat – sūrio. Puikiai tinka čederio ar kietasis sūris.

Taip pat skaitykite: Virtuvės gidas: kam ir kokie prieskoniai labiausiai tinka

Ypatingą skonį padeda išgauti prie mėsos priderintas padažas. Pasak šefės Liucijos, čia fantazijai ribų nėra ir galima drąsiai eksperimuoti su įvairiausiais padažais. Pamirškite visiems burgeriams vienodą skonį suteikiantį kečupą!

Keli Liucijos patarimai burgerių padažams:

  • prie plėšytos jautienos ir tradicinio burgerio puikiai tiks bazilikais, česnakais ir svogūnais pagardintas saulėje džiovintų pomidorų padažas;
  • vištienos burgeriui ypatingą skonį suteiks „Cezario“ salotų arba majonezo ir rūkytų Chalapos paprikų padažas;
  • vegetarišką burgerį galima paskaninti majonezo ir žalumynų padažu.

Burgeriai – puikus patiekalas norintiems greitai ir sočiai pavalgyti. Jų įvairovė leidžia mėsainiais pasimėgauti ir sveikos mitybos propaguotojams. Vasarą labai smagu gaminti ir valgyti lauke, todėl šefė rekomenduoja tradicinius „grill“ patiekalus susluoksniuoti ir iškylos svečius pavaišinti ypatingu iškylos burgeriu.

Liucijos Makovskos iškylos burgeris

2 žmonėms reikės:

  • 2 ant grilio pašildytų bandelių,
  • 2 ant grilio keptų vištienos ar mėgstamos žuvies kepsnelių,
  • traškių salotų lapų,
  • prie žuvies – šviežių agurkų, cukinijos, raudonųjų svogūnų,
  • prie vištienos – šviežio ar ant grilio pakepto pomidoro, ant grilio pakeptos traškios šaltai rūkytos šoninės juostelės,
  • padažo.

Padažui reikės:

  • graikiško jogurto,
  • smulkintų bazilikų,
  • tarkuoto ar smulkiai pjaustyto agurko,
  • druskos ir pipirų.

Gaminimas. Iškylos burgeris nereikalauja jokių specialių mėsos ar daržovių paruošimo būdų. Tiesiog įprastai ant grilio kepamą mėsą Liucija rekomenduoja susluoksniuoti su daržovėmis, bandele ir pagardinti šiuo lengvu, ypač gaiviu ir puikiai prie vištienos ar žuvies derančiu padažu.

Nors įprastai į burgerį dedama ir sūrio, šefė rekomenduoja gamtoje ruošiamo ir valgomo mėsainio neapsunkinti greitai saulėje ir karštyje išsilydysiančiu produktu. Skanaus!