Paprasti kūno kalbos ženklai, kuriais pavergsite kitus žmones
Kūno kalba – nepastebimas, bet nuo sėkmės neatskiriamas dalykas. O jeigu norite padaryti pirmą gerą įspūdį, verta žinoti kai kuriuos triukus. Ir, žinoma, jais pasinaudoti.
Dr. Travisas Badberry, psichologas ir emocinio intelekto ekspertas, „Forbes“ aprašė kelias taktikas, kurios gali padėti jūsų komunikaciją su kitais žmonėmis paversti dar geresne. Be to, žinodami tam tikrus kūno kalbos signalus, jūs kur kas geriau įvertinsite santykius namuose ir biure. Aiškinama, kad kai žmonės juokiasi, jie artimiausią akių kontaktą grupėje palaikys su tuo, kuriam simpatizuoja, jaučiasi artimiausiai, komfortiškiausiai.
Panaši taisyklė galioja, jeigu atkreipsime dėmesį į pėdas. Jeigu jūs kalbate, o pašnekovo pėdų pirštai nukreipti į jus, tuomet žmogus domisi, ką jūs sakote, o jeigu pėdos nukreiptos nuo jūsų, greičiausiai niekas nesidomi, ką jūs kalbate.
Psichologas sako, kad galite išmėginti štai šiuos psichologinius triukus:
Parodykite džiaugsmą ir susižavėjimą
Gali būti, kad nemėgstate vieno ar kito žmogaus – draugo, giminaičio ar bendradarbio, galiausiai, gal jie užsuka pačiu netinkamiausiu metu ir nesate nusiteikę bendrauti. O vertėtų – parodydami džiaugsmą ir malonų nusiteikimą jų atžvilgiu, sulauksime to paties. Kaip aiškina psichologas T.Bradberry, žmonės yra linkę atspindėti kitų emocijas, todėl bendravimas su kitais – tai lyg žvelgimas į veidrodį.
„Tai lengvas būdas padaryti stiprų pirmą įspūdį, kad žmonės jus pamėgtų“, – tikina specialistas. Jis mano, kad net jeigu negalite savęs vadinti charizmatiška asmenybe, galima išmėginti tiesiog šiltą pasisveikinimą, šypseną kiekvienam naujam sutiktam žmogui darbe, kadangi tokios smulkmenos kuria jūsų įvaizdį ir tai, kaip jus mato kiti.
Akių kontaktas – ne pernelyg agresyvus
Kai kas nors žvelgia į akis per daug ilgai ir dažnai – tai gąsdina ir atrodo agresyviai bei valdingai. Tačiau nepalaikyti jokio akių kontakto taip pat nekoks pasirinkimas. Nebent jūs norite žmogui aiškiai parodyti, kad nesate susidomėjęs. Štai T.Bradberry tikina, kad akių kontaktas, palaikomas 60 proc. laiko – geriausias balansas ir sukuria susidomėjimo, pasitikėjimo ir draugiškumo įspūdį.
Paprašykite paslaugos
Iš pradžių gali būti nedrąsu, tačiau tai žmonės įvertina kaip simpatingumą, pasitikėjimą.
Daugelis žino, kad prašydami bendradarbių paslaugos galime jiems padaryti pozityvų pirmą įspūdį. Iš pradžių gali būti nedrąsu, tačiau tai žmonės įvertina kaip simpatingumą, pasitikėjimą. Priežastis, kodėl žmonės nesąmoningai sutinka jums padėti, kyla dėl emocinių pasekmių. „Dažniausiai jie mąsto, „o, jis yra mano draugas“, „Man jis patinka“ ar „Jis atrodo toks žmogus, kuris padės, kai reikės man“, – aiškina psichologas. Tokiu būdu jūs ne tik kuriate savo vertę kito žmogaus galvoje, bet ir gaunate pagalbos su tuo, su kuo dirbate.
TAIP PAT SKAITYKITE: Stiliaus tinklaraštininkė siūlo: deriniai pavasariškam įvaizdžiui
Linktelėkite galvą
Kai norite įtikinti žmogų, kad jis pamatytų jūsų požiūrio tašką, linktelėkite galvą lyg pritartumėte patys sau. Žmonės, matydami jūsų kūno kalbą, natūraliai pradės linkčioti kartu su jumis – tai jau minėtas veidrodinio atspindžio efektas. Toks pasąmoningas patvirtinimas dažniausiai padeda kitam žmogui sutikti su jūsų nuomone ar bent jau pamatyti jūsų argumentus pozityvioje šviesoje. „Kai kalbėdami linksite galvą, tarsi patikinate, kad tai, ką sakote, yra tiesa, ir žmonės natūraliai sutinka su jumis“, – rašo T.Bradberry.
Nekryžiuokite rankų
Kiekvienas esame dalyvavę pokalbyje, kai kas nors sukryžiuoja sau rankas ant krūtinės. Kodėl tai atstumia? Visų pirma, sukuria atotrūkio pojūtį, nepasitikėjimą, gali atrodyti, kad žmogus stengiasi ką nors nuslėpti, užsidaryti, nepriimti.
Renkantis tokį bendravimo būdą, demonstruojate agresiją, grubumą, kai tuo tarpu atviri rankų judesiai išduoda pasitikėjimą, todėl norėdami sukurti gerą įspūdį, venkite pasislėpti sukryžiuotų rankų glėbyje.