Papua Naujoji Gvinėja pasitiko Didžiosios Britanijos princą Charlesą ir jo žmoną Camillą

Princas Charlesas ir jo žmona Camilla atvyko į Papua Naująją Gvinėją / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Princas Charlesas ir jo žmona Camilla atvyko į Papua Naująją Gvinėją / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
A
A

Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis princas Charlesas ir jo žmona Camilla šeštadienį atvyko į Papua Naująją Gvinėją, kur buvo pasitikti 21 pabūklo saliutu ir tradicinėmis dainomis bei šokiais, tuo tarpu grasinimai surengti protestą taip ir neišsipildė.

Keli tūkstančiai gerbėjų iš anksto susirinko prie Jacksono (Džeksono) tarptautinio oro uosto sostinėje Port Morsbyje, tikėdamiesi bent akies krašteliu pamatyti karališkąją porą, lapkričio 3-iąją pradėjusią kelionę po šį regioną – iki lapkričio 16 dienos ketinama aplankyti dar Australiją ir Naująją Zelandiją.

Tarp sveikinančių karališkuosius svečius buvo daug moksleivių, taip pat jaunų šokėjų, išsimarginusių kūnus ir vilkinčius tradicinius drabužius.

Neturtingoje Papua Naujojoje Gvinėjoje buvo nekantriai laukiama šio vizito, kuris įtrauktas į Britanijos karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) valdymo Deimantinio jubiliejaus iškilmes. Dienraštis „Post-Courier“ jau penktadienį paskelbė: „Sveiki atvykę į Papua Naująją Gvinėją, Jūsų Karališkoji Aukštybe prince Charlesai ir kunigaikštiene Camilla!“

Laikraštis pažymėjo, kad princui Charlesui ši viešnagė bus tarsi „grįžimas namo“, nes sosto įpėdinis pirmąkart apsilankė šioje šalyje 7-ajame dešimtmetyje, kai studijavo Australijoje pagal mainų programą ir gyveno Kankinių memorialinėje anglikonų berniukų mokykloje Šiaurinėje provincijoje.

„Princas gyveno ne pas mokyklos direktorių, – rašo „Post-Courier“. – Jis gyveno su berniukais Sefoa Sodo bendrabutyje, miegodavo su jais, valgydavo kaukau (batatus) ir bananus, taip pat darydavo tą patį, ką ir jie.“

Princas Charlesas vėliau dar du kartus lankėsi šioje Ramiojo vandenyno valstybėje, tačiau šįkart jis pirmąkart atvyko su Camilla, kuri, kaip pranešama, prieš šią kelionę buvo išvykusi privačių atostogų į vieną sveikos gyvensenos kurortą Indijoje.

XIX amžiaus pabaigoje vadinamoji Britų Naujoji Gvinėja buvo Britanijos protektoratas. Vėliau šią teritoriją administravo Australija, o visišką nepriklausomybę Papua Naujoji Gvinėja įgijo 1975 metais.

Karališkosios šeimos narių lėktuvas nutūpė kaip planuota – 18 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku. Jų atvykimo nesutrukdė nepatenkinti vietos žemvaldžiai, kurie grasino surengti protestą, sakydami, kad jiems dar nesumokėta apie 4,5 mln. kinų (5,6 mln. litų) kompensacija už žemę, kurioje yra pastatytas Port Morsbio oro uostas.

„Jeigu tai reikštų oro uosto uždarymą per princo Charleso atvykimą, tuomet mes galima tai padaryti ir priimti pasekmes“, – protestuotojų atstovas Kila Joe Gabutu  sakė praeitą savaitę.

Tačiau jokios demonstracijos nevyko, o džiūgaujanti kelių tūkstančių žmonių minia sveikino svečius, pelnydami princo ir kunigaikštienės šypsenų bei pamojavimų.

Papua Naujosios Gvinėjos premjeras Peteris O'Neillas ragino šalies žmones šiltai sutikti svečius iš Jungtinės Karalystės per vizitą, kuris buvo surengtas po princo Williamo ir jo žmonos kunigaikštienės Catherine kelionės po Ramiojo vandenyno valstybes – Saliamono salas ir Tuvalu.

„Jų Karališkosios Aukštybės yra garbingi svečiai, ir jų vizitas atspindi tvirtą ryšį tarp Papua Naujosios Gvinėjos, Jos Didenybės Karalienės, mūsų valstybės vadovės, ir karališkosios šeimos“, – P.O'Neillas sakė prieš šį vizitą.

Princas Charlesas ir Camilla viešės sostinėje Port Morsbyje ir Boeros kaime, kur vietos gyventojai vykdo pajūrio mangrovių miškų atkūrimo projektą.

Į vizito programą taip pat įtrauktos tradicinės dainų sueigos, per kurias gentys arba atskirų kaimų gyventojai demonstruoja savo savitą kultūrą, šokius ir muziką, vilkėdami itin puošnius tradicinius kostiumus ir išsidažę karo spalvomis.

Sutuoktiniai pirmadienį išskris į Australiją, ir savo kelionę baigs Naujojoje Zelandijoje.