Papuošalų galia: kaip iš jų išvalyti neigiamą energiją?

Auksiniai papuošalai / „Fotolia“ nuotr.
Auksiniai papuošalai / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Žinios apie papuošalus mus pasiekia iš senų senovės. Pirmykštės gentys puošėsi dantų, ilčių ar nagų vėriniais, medžio, odos dirbiniais.

Tiesą sakant, tik mūsų akimis šie aksesuarai atrodo kaip papuošalai. Spėjama, kad tų laikų žmonės tikėjo, jog jie turi paslaptingų magiškų galių.

Apie skleidžiamą energiją

Jei tikėsime tuo, kad pirmieji papuošalai sieti su magija, o vėliau daug pastangų dėta, kad būtų išsirinktas tinkamas akmuo, gal neverta stebėtis, kad nuolat kalbama apie papuošalų skleidžiamą energiją?

Ją galima suskirstyti mažiausiai į dvi rūšis. Energiją, kurią papuošalas įgavo iš kūrėjo, pardavėjo ir ypač buvusių savininkų, ir energiją, kurią dirbiniui suteikia medžiaga, iš kurios jis pagamintas, pritaisyti brangieji akmenys ir net forma.

Pirmosios rūšies energiją rekomenduojama, o kartais net būtina išvalyti. Juk papuošalai sukaupė ne tik gerus, bet ir blogus buvusių savininkų sielos virpesius. Valymo ritualai nėra sudėtingi, juos atlikti gali dirbinį įsigijęs žmogus.

Onikso papuošalai
Onikso papuošalai / „Shuterstock“ nuotr.

Neigiami virpesiai pašalinami daiktus panardinus į tekantį vandenį (mažiausiai 15 min.), apipylus druska (laikyti 3 paras), palikus ant palangės trims naktims per mėnulio pilnatį (geriausia, kai ji prasideda) ar pasmilkius ugnimi (uždekite žvakę ir veskite ratu aplink daiktą tiek kartų, kiek jums atrodo reikalinga). Žinoma, kiekvienas individualus atvejis gali skirtis. Jei nepasitikite savo jėgomis, verčiau pasikonsultuokite su specialistu.

Taip pat skaitykite: Tobulėkime kartu. Kaip prižiūrėti natūralius mineralus bei papuošalus

Energija, kurią skleidžia dirbinys dėl unikalių savybių, vienam gali būti palanki, kitam – pragaištinga. Renkantis papuošalą rekomenduojama pasikliauti intuicija: jei juo pasidabinęs jaučiatės puikiai, vadinasi, pasirinkimas teisingas. Žinoma, taip pat galioja visiems bendri dėsniai, pavyzdžiui, sidabras ramina, auksas – stimuliuoja, kvadratai (ar stačiakampiai) suteikia stabilumo, trikampiai – gyvybingumo, apvalios formos – saugumo, o aštrios briaunos, atvirkščiai, – agresyvumo.

Papuošalų dėvėjimo ypatumai

Tik dabar renkantis papuošalus galioja taisyklė imti tai, kas patinka. Prieš kelis šimtus metų jų įsigyti buvo neįmanoma be specialisto – astrologo, burtininko ar kito antgamtinius reiškinius išmanančio žmogaus – konsultacijos.

Onikso papuošalai
Onikso papuošalai / „Shuterstock“ nuotr.

Pagal jam vienam suprantamus dangaus ženklus ar gimimo datą šis asmuo parinkdavo brangųjį akmenį (net nurodydavo jo formą), kuris turėtų būti įdėtas į dirbinį.

Kitas šiais laikais beveik išnykęs papuošalų dėvėjimo ypatumas yra susijęs su jais perduodama žinia. Asmuo, gerai išmanantis to meto papročius ir etiketą, vien pažvelgęs į puošniuosius dirbinius galėjo nemažai pasakyti apie pašnekovą.

Pavyzdžiui, žiedas, mūvimas ant tam tikros rankos tam tikro piršto, rodo, ar moteris yra vieniša, ar ištekėjusi, o gal susižadėjusi. Apie tai buvo rašomi net etikos vadovėliai.

Plačiau apie paslaptingą papuošalų skleidžiamą galią skaitykite 3-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje.

Onikso papuošalai
Onikso papuošalai / „Shuterstock“ nuotr.