Papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė dėl kolegos juvelyro veiksmų kreipėsi į policiją

Elvyra Monginienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Elvyra Monginienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-06-09 09:59
AA

2600 eurų arba auksinė grandinėlė – tai iš juvelyro Raimundo Žemaičio tikisi atgauti kaunietė papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė. Ji šiam vestuvių žiedus ir kitus juvelyrinius dirbinius kuriančiam kauniečiui dar kovo mėnesį patikėjo perdaryti brolio auksinę grandinėlę, tačiau iki šiol neatgauna.

Neapsikentusi nuolatinių pažadų grąžinti arba daiktą, arba pinigus E.Monginienė parašė pareiškimą policijai. Įrodymus raštu, kad R.Žemaitis iš jos yra priėmęs grandinėlę ir skolingas pinigų, ji turi. 

„Pati esu kuriantis žmogus, todėl bandžiau suprasti ir Raimundą. Jis sakė, kad darbo pabaigti negali, nes buvo patekęs į avariją ir susilaužė ranką. Tai būtų suprantama, bet juvelyras net grandinėlės pas save nebeturi!“, – Žmonės.lt sakė E.Monginienė. 

Jis sakė, kad darbo pabaigti negali, nes susilaužė ranką. Tai būtų suprantama, bet juvelyras net grandinėlės pas save nebeturi!

Istorija prasidėjo kovo mėnesį, kai papuošalų kūrėja draugų ėmė teirautis apie juvelyrą, galintį dailiai perdaryti aukso dirbinį. Jai rekomenduotas R.Žemaitis.

Anglijoje gyvenančiam broliui priklausančią beveik 100 gramų sveriančią grandinėlę ji nuvežė juvelyrui. Gavusi visus įrodymus, kad pateikė asmeninį vertingą daiktą E.Monginienė ėmė laukti užsakymo įvykdyti. Darbas turėjo būti baigtas po mėnesio. 

Tam, kad grandinėlė atrodytų taip, kaip užsakovas pageidavo, paprašyta papildomai sumokėti 500 eurų. Pasiimti savojo papuošalo E. Monginienės brolis į Lietuvą atskrido pats. Tačiau... išvyko be jo. 

„Raimundas telefonu vis sakė, kad tuoj baigs darbą, bet paskui nebekėlė ragelio. Specialiai į Lietuvą dėl grandinėlės grįžęs brolis išskrido be jos“, – pasakojo pašnekovė. 

Elvyra Monginienė / Evelinos Šumilovaitės nuotr.

Raimundas, po kurio laiko atsiliepęs telefonu, tvirtino patekęs į avariją, bet užsakymą netrukus įvykdysiąs. E.Monginienė jam skambindavo beveik kasdien, norėdama įsitikinti, kad šįsyk į tėvynę brolis parskris neveltui. Deja. Istorija klostėsi panašiai. Tik šįsyk R.Žemaičio buvo paprašyta parodyti grandinėlę. 

„Ir jis jos neturėjo! Pradėjo kažką pasakoti apie draugą, kuriam dėl neaiškių priežasčių padavė papuošalą“, – kalbėjo E.Monginienė. 

R.Žemaitis jai buvo pasirašęs neginčytiną vekselį. Pagal jį jis E. Monginienei iki birželio 1-osios turėjo sumokėti 2600 eurų. 

„Pasaka tęsiasi toliau. Raimundas vis prašo palaukti savaitę. Bet ko laukti, kai jis net mūsų daikto nebeturi!“, – sakė moteris. Kūrėja pradėjusi gilintis į tai, kas nutiko, internete, sako, radusi daugiau panašaus pobūdžio skundų.

Elvyra Monginienė / Evelinos Šumilovaitės nuotr.

 Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Žmonės.lt dar anksčiau susisiekus su R.Žemaičiu, juvelyras patvirtino priėmęs iš E.Monginienės papuošalą, tačiau jos nebaigęs perdaryti dėl avarijoje lūžusios kairės rankos. Vyriškis tvirtino darbą baigsiąs ir papuošalą grąžinsiąs artimiausią savaitę. 

Kauno miesto Centro policijos komisariato viršininkas Raimondas Abugelis Žmonės.lt sakė, kad dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Anot R.Abugelio, komisariate yra užregistruoti penki pareiškimai, kurių autoriai tvirtina nukentėję nuo R.Žemaičio. Visi turimi skundai bus įtraukti į vieną ikiteisminį tyrimą.