Paramos koncertas „Misija Sibiras‘18” kvietė prisidėti prie kilnios misijos

Koncerto akimirka / Organizatorių nuotr.
Koncerto akimirka / Organizatorių nuotr.
Gabrielė Tekutytė
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Ketvirtadienio vakarą, Gedulo ir vilties dieną, vyko „Misija Sibiras‘18”paramos koncertas, kuris kvietė visus prisidėti prie kilnaus bendro tikslo – sugrąžinti mūsų šalies tremtinių istorijas iš Sibiro į Lietuvą! LRT studijoje su gražiausiomis lietuviškomis dainomis išlydėtos net dvi ekspedicijos komandos į Krasnojarsko kraštą.

Kiekvienais metais televizijos žiūrovai yra kviečiami prisidėti prie istorijos, šiais metais paramos koncerte surinktos lėšos bus skiriamos net dviems ekspedicijos komandoms. Nors abi komandos vyks Krasnojarsko link ir savo misiją pradės tame pačiame taške, vėliau jos išsiskirs ir pasuks skirtingomis kryptimis link šiaurės ir pietų atlikti didelių ir svarbių darbų.

„Šiandien šie likimai nėra pamiršti“, – vieningai kalbėjo šio gražaus renginio vedėjai Gerūta Griniūtė ir Ignas Krupavičius.

Koncerto akimirka
Koncerto akimirka / Organizatorių nuotr.

Prie kilnios vakaro misijos savo dainomis prisijungė žinomi Lietuvos muzikantai: lyriško balso savininkė Ieva Zasimauskaitė-Kiltinavičienė, dvi folkroko muzikos grupės „Žalvarinis“ ir „Kitava“, merginų grupė „Queens of Roses“, dainuojamosios poezijos žanro grupė „Baltos Varnos“ bei puikiai visiems pažįstamos grupės „Rondo“ ir „16Hz”.

Paramos renginyje svarbus svečias – Edita Kabaraitė, filmo „100 metų kartu” režisierė. Jos režisuotas filmas apie tragiškus likimus, 17 herojų skaudžias patirtis. Vedėjo Igno Krupavičiaus užklausta, kodėl svarbu įamžinti, užrašyti, parodyti skaudžius žmonių likimus Sibire, režisierė atsakė: „ Mūsų žmogaus tokia prigimtis – labai greitai užmiršti.. O šitos istorijos pamiršti negalima.”

Koncerto akimirka
Koncerto akimirka / Organizatorių nuotr.

Šio vakaro renginio vedėjai Gerūta Griniūtė ir Ignas Krupavičius televizijos žiūrovams priminė, kad šią gedulo ir vilties dieną piliečiai vienijosi, ne tik tylos minute pagerbdami tragiškus žmonių likimus, bet ir tęsė atminties akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Šiemet akcija vyko net dešimtyje Lietuvos miestų, piliečiai vieningai skaitė ir stengėsi išsaugoti neįtikėtiną vardų ir likimų skaičių – net 105 000. Nors istorija pažymėta targedijos žyme, jos pamiršti negalima.

Pasak režisieriaus, „Misijos Sibiro” bendruomenės nario Arūno Matelio, mūsų visų likimai susipynę, mes visi esame „Misija Sibiras” dalis. Tai labai svarbu, tai – atgijusi atmintis, kuri liudija mūsų stiprybę. „Žmogus stipresnis už likimą”, – ryžtingai tare A. Matelis.

Prieš 12 metų gimęs projektas dabar skaičiuoja daugiau nei 140 sutvarkytų lietuvių kapinių, dešimtis Sibire sutiktų lietuvių ir tūkstančius žmonių, prisidėjusių prie tremties istorijos išsaugojimo Lietuvoje. Grįžę „Misija Sibiras“ dalyviai keliauja po Lietuvos miestus ir dalinasi savo gerais darbais, patirtimi ir istorijomis iš Sibiro gelmių.