Parodijos menu susižavėjęs fotografas Deividas Bendžius: „Vieni užblokuoja, kiti – kartu pasijuokia”
Fotografas, kuriantis žinomų žmonių parodijas socialiniuose tinkluose, Deividas Bendžius (26), prisipažįsta, kad ne visada buvo toks drąsus ir išdrįsdavo garsiai išsakyti savo nuomonę, tačiau neslepia, kad gaunamas dėmesys ir palaikymas jam labai patinka. Net ir tada, kai parodijos nesupratę žmonės jį užblokuoja.
Su kiekviena diena 41 tūkst. sekėjų armija auga, tačiau iki šiol nė vieno grasinimo už drąsias parodijas Deividas sako nesulaukęs. Šį kartą kalbamės apie ribą tarp parodijos ir patyčių, o taip pat – kaip turėtume jas priimti.
Deividai, atrodai labai pasitikintis savimi. Ar visada toks buvai?
Tikrai nevisada buvau toks drąsus, kai buvau jaunesnis aš bijodavau net pas tėvus paprašyti ar galiu kur nors išeiti su draugais. Ir tik tada, kai pradėjau vaidinti teatre, vesti renginius mokykloje tapau drąsesnis. Pas mus, Jurbarke, buvo tik du pasirinkimai ką veikti laisvalaikiu – stovėti su mašina aikštelėje arba užsiimti kokia nors kūrybine veikla, kaip pavyzdžiui, teatras, renginių vedimas, todėl pasirinkau antrąjį variantą.
Ar parodijuodamas žvaigždes sieki sulaukti didesnio populiarumo socialimiuose tinkluose? Kokios emocijos užplūsta, kai sulauki atsiliepimų?
Tai, ką aš dabar darau tikrai nėra daroma specialiai tam, kad turėčiau kuo daugiau sekėjų socialiniuose tinkluose. Dabar tai gaunasi savaime. Anksčiau esu patyręs trumpalaikę šlovę, kai devyniolikos metų sukūriau video „Tu esi gražus žmogus”, kuriuo pasidalino prezidentė Dalia Grybauskaitė ir buvau nominuotas nacionaliniuose apdovanojimuose “Lietuvos Garbė” kaip pozityviausias žmogus Lietuvoje. Vėliau su broliu pradėjau kurti juokingus video klipus, tačiau kai jis pradėjo studijuoti, tai nutraukėme. Aš tęsiu šią veiklą, nes man tai patinka, aš dievinu, kai žmonės juokiasi kartu su manimi. Mano mama, pamačiusi mano „Instagram” paskyrą, supykusi pasakė: „Deividai, palik tuos žmones ramybėje”. Tiesa, aš to nepadariau (juokiasi). Žinoma, kad man yra malonu sulaukti daug dėmesio. Čia viskas kaip teatre.
Kaip į tavo parodijas reaguoja parodijuojami asmenys?
Dažnai sulaukiu šio klausimo, bet aš juk nieko blogo apie tuos žmones nesakau, aš esu fotografas ir tiesiog pasijuokiu iš kartais tikrai labai kvailų nuotraukų. Yra žmonių, kurie mane užblokuoja, tačiau didžioji dalis nekontaktuoja su manimi.
Visiems žmonėms patinka dėmesys. Yra žmonių, kurie bando jo gauti, bet jiems tiesiog nesiseka ir tai nėra blogai. Reikia suprasti tai, kad visi įdomūs buti negalime. Aš save vertinu kaip įdomią asmenybę, manau, vien dėl to tūkstančiai žmonių mane ir stebi kiekvieną dieną.
O ką pats manai apie „influencerių” fenomeną?
Man tai yra juokinga, kaip visi bando jais tapti. Pas tam tikrus „influencerius“ nebeliko nuotraukų, kurias jie darytų sau, o ne klientams. Visos nuotraukos tampa reklaminėmis. O tos reklamos yra labai kvailos, pavyzdžiui, viena labai garsi stilistė pirmadienį sako, kad jos plaukai labai švelnūs, nes naudoją vieną šampūną, trečiadienį sako, kad jos plaukai labai nusilpę ir jai padėjo kirpėjas, o penktadienį jos plaukai jau vėl labai blizga, nes naudoja dar kitą šampūną. Aš tokius dalykus labai pastebiu ir man šiek tiek liūdna, kad žmonės tuo patiki, bet ir linksma, nes turiu medžiagos visus pralinksminti.
Ar tavo kuriamas įvaizdis nėra tam, kad reklamuotum savo, kaip fotografo, veiklą?
Ne, tai nėra suplanuota, bet jeigu mane žinos didesnė auditorija žmonių, tai ir užsakymų turėsiu daugiau. Neseniai kalbėjau su vienu žinomu fotografu ir jis man pasakojo, kad dabar kaip tik negauna užsakymų, nes visi jį laiko žvaigžde. Todėl žinomumas yra labai slidus dalykas. Tikrai nenorėčiau, kad viskas pasisuktų tokia kryptimi ir kad visi pamirštų mano tikrąją aistrą ir talentą.
Dabar labia aktuali patyčių prevencija. Ar pats kada patyrei patyčias? Galbūt, ironišku kitų vertinimu, taip tik bandai užslėpti savo kompleksus?
Mokykloje buvau neutralus. Tik tada, kai prasidėjo paauglystė, tapau „bad boy”. Tuomet daug mušdavausi ir net buvau išmestas iš mokyklos. Buvo konfliktų ir su direktoriumi, nes jau mokykloje turėjau tvirtą, tik gal ne visada teisingą nuomonę.
Ką gali patarti žmonėms, kurie nepasitiki savimi ir skaudžiai priima kritiką?
Tai tikrai nėra lengva ir tik neseniai supratau, kad ne visiems tai duota. Savimi pasitikėsi tik tada, kai pradėsi tikėti tuo, ką darai. Tačiau visiems reikia suprasti, kad mes esame vienodi žmonės ir nesvarbu ar tu direktorius ar vairuotojas, tu neprivalai bijoti drąsiai išsakyti savo nuomonę, aš būtent tai ir darau – nebijau. Svarbiausia yra negalvoti apie tai, ką pasakys kiti ir visada eiti pirmyn.
Populiarumas dažnai siejamas ir su merginų dėmesiu. Ar daug jo susilauki socialiniuose tinkluose?
Esu gana išrankus, kadangi mėgstu gyventi kaip įmanoma patogiau. Aš renkuosi tai, ką norėčiau matyti šalia savęs. Jeigu mergina turi tris savybes, kurios man patinka ir dvi, kurios nepatinka, tai kam švaistyti jos ir mano brangų laiką ir bandyti apgaudinėti vienas kitą, kad viskas yra gerai. Jei mergina nori pavergti mano širdį, tai ji turi būti nuoširdi, artvira, žinanti, ko nori ir, žinoma, išoriškai graži. Tačiau net jei mergina ir būtų top modelis, bet jos vidus būtų „tuščias”, grožis prarastų prasmę.