Prisiminusios pirmąją pažintį su savo mylimuoju, niekaip negalime atsistebėti, kiek daug, rodos, stebuklingų sutapimų tada įvyko. O neretai klausiame savęs: kodėl būtent jis pasipainiojo mūsų kelyje? Iš tiesų tai nulemia visas mūsų gyvenimas. Ir tai jokia mistika.
Mes „sutinkame“ tik tuos, kurie jau gyvena mūsų pasąmonėje.
Kodėl mes kasdien sutinkame šimtus žmonių, o įsimylime tą vieną vienintelį? Kas tai lemia? Likimas, chemija ar kiti dalykai? O gal tai atsitiktinumas? Tikrai ne. Net jei mūsų pažintis ir gali atrodyti kaip eilė tarpusavyje susijusių dalykų, pasąmonėje turime tam tikrus kriterijus, kurių nors ir nesugebame suformuluoti sąmoningai, tačiau jie lemia mūsų pasirinkimą. Kitaip sakant, mes „sutinkame“ tik tuos, kurie jau gyvena mūsų pasąmonėje.
8 veiksniai, kurie nulemia jūsų pasirinkimą
Psichologai teigia, kad priimant sprendimus, visą darbą atlieka mūsų pasąmonė. Štai aštuoni svarbiausi veiksniai, nuo ko priklauso, kaip išsirenkame sau partnerį.
* Išorinis panašumas. Kartais sakoma, kad gyvendami žmonės supanašėja arba išsirenka sau į porą labai panašių bruožų asmenį. Ar pastebėjote, kad dailininkai dažniausiai paveiksluose piešia labai į save panašius asmenis. Psichoanalitikai teigia, kad net ir tuo atveju, jei sau nepatinkame, vis tiek savo meilės objektą renkamės panašių bruožų.
TAIP PAT SKAITYKITE: Santykių krizė – ne tik po trejų metų. Skirtis ar bandyti įveikti?
* Vaikystėje susikurtas tobulo vyro paveikslas. Garsusis psichoanalitikas Zigmundas Froidas iškėlė teoriją, kad mergaitės priešmokykliniame amžiuje susikuria idealaus vyro paveikslą. Savaime suprantama, kad jį lemia pažįstami aplinkos vyrai: tėvas, brolis, dėdė ir kas nors, kas jums darė didelę įtaką. Taigi užaugusi jūs jau sąmoningai, veikiama pasąmonės, ieškosite panašaus vyro.
* Savybės, kurių nemėgstame, perkėlimas į kitą asmenį. Giliai širdyje visos pripažįstame turinčios charakterio ydų, su kuriomis kovoti taip sunku. Galbūt jūs pernelyg greitai užsiplieskiate ir po to save kaltinate, o gal jaučiate kitiems pavydą arba esate nelabai tvarkinga ir puikiai tai suprantate. Vyras, kurio šio neigiamos savybės bus dar stipresnės nei jūsų, gali atrodyti jums labai patrauklus, nes jis bus „blogesnis“ nei jūs. O jūs sau šalia tokio atrodysite ne tokia „niekam tikusi“, netgi priešingai, galėsite galvoti, kad jis toks ar anoks, o jūs – ne tokia. Psichologai tam apibūdinti net turi terminą „perkėlimas“.
* Palaikymas. Savo gyvenimo vyru mes neretai išsirenkame tą, kuris verčia mus jaustis nepakartojamas, nuostabias ir žavias. Tuos, kurie mumis be perstojo žavisi, nesvarbu, ar ką tik išlipome iš lovos, ar neįtikėtinai pasipuošėme.
* Chemija irgi prisideda. Kai sakome, kad meilė – tai chemija, mažai klystame, nes kiekvienas turime savo individualų kūno kvapą. Vienų žmonių kvapas mums priimtinas, kitų – ne. Su tais žmonėmis paprastai ir nerandame bendros kalbos. Kitas reikalas, kad įsimylėjus mūsų kūnas pradeda skirti feromonus, kurie dar labiau sužadina kitą asmenį. Tiesa ir tai, kad jei mums patinka kito žmogaus kvapas, vadinasi, jis mums biologiškai tinka.
Juoką kelianti darželio meilė yra labai svarbi tolesniam mūsų gyvenimui. Nes stipriai įsitvirtinusi pasąmonėje, suaugus ir sutikus panašų žmogų, priverčia nesuprantamai spurdėti širdį ir traukti skrandį.
* Savybės, kurių neturime. Kiekvienas žmogus jaučia turįs vienokių ar kitokių trūkumų. Vienam stinga drąsos, kitam – ryžto, trečiam – pasitikėjimo savimi. Mes labai norėtume šias savybes turėti, tačiau... Ne visada jas sugebame išsiugdyti. Todėl mus labai žavi žmonės, kurie šiuos būdo bruožus turi. Kitaip sakant, neretai išsirenkame žmogų, kuriuo pačios norėtume būti, tokiu, kuris mus puikiai papildo. Deja, iš pradžių tai labai žavi, o ilgainiui neretai pradeda nervinti...
* Darželio laikų „mylimasis“. Visos mes mažiau ar daugiau buvome įsimylėjusios vaikystėje. Pasirodo, toji juoką kelianti darželio meilė yra labai svarbi tolesniam mūsų gyvenimui. Nes stipriai įsitvirtinusi pasąmonėje, suaugus ir sutikus panašų žmogų, priverčia nesuprantamai spurdėti širdį ir traukti skrandį. Pasijaučiame lygiai taip pat, kaip tąkart vaikystėje. Galbūt to net neįstengiame prisiminti, bet kažkas šnabžda, jog tai TAS žmogus.
* Evoliucija. Visam kam reikia tobulėti, progresuoti, todėl ir partnerius pasąmoningai renkamės taip, kad pagerintume savo genetinį kodą. Todėl, pavyzdžiui, mažutės merginos renkasi aukštaūgius vaikinus.
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!