Partneris nenori linksmintis – ką daryti?

Nuobodžiaujantis vyras / Vida Press nuotr.
Nuobodžiaujantis vyras / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Švenčių periodas ne visiems pralekia kaip džiaugsmo šuoras: dažnai būna taip, kad vienas poros narys nusiteikęs linksmintis, lėkti į svečius, lankyti gimines, pasiausti mieste, o kitas – pasnūduriuoti ant sofos viena akimi žiūrint filmą. Kaip suderinti interesus?

Pirmasis variantas. Gyvena kartu inrovertas ir ekstravertė (arba atvirkščiai). Ir tai, kad vienas nori pasisemti džiugių emocijų iš aplinkos, kitam varo siaubą: kodėl reikia kažkur eiti? ir dar taip vėlai? Lyjant lietui?! Juk žymiai geriau prie kompiuterio (televizoriaus, su knyga) pasėdėti.

Tada galimos dvi reakcijos:

Pirmoji: Eik mieloji (mielasis), pasilinksmink, aš namie pabūsiu.
Antroji: Kur išsiruošei? Be manęs? Praėjusį kartą buvai, gal jau užteks?

Antrasis variantas: Problema ne ta, kad antra pusė iš viso nenori nieko veikti, o ta, kad jis to nenori... su jumis (nors kartais labai sunku tai pripažinti).

Yra porų, kurios neužsidega pavydu dėl to, kad vienas išeina į vakarėlį, o kitas žaidžia kompiuterinius žaidimus arba skaito knygas. Bet būna ir tokių partnerių, kurie būtinai nori viską daryti kartu, kaip neišskiriamos papūgėlės. Tada mergina tempa mylimąjį į baletą (kuriame jis užmiega), pas kolegę į gimtadienį (jis stūkso kambario kampe su ta pačia taure ir kankinio žvilgsniu stebi aplinką), pas tetą antrosios Kalėdų dienos pietų (jis sunkiai suvaldo žiovulį ir nežino ką atsakyti į keistus klausimus apie būsimus vaikus ir planuojamą ateitį). 

Ką patartų draugės?

Draugės dažniausiai jaučia šiokį tokį nusivylimą, kad tas „kelmas“ nelaksto paskui jų bičiulę ir rodo jai akivaizdžiai per mažai dėmesio, tad jų patarimai akivaizdžiai nukreiptį į veiksmus, kurie sukeltų tam vyrukui begalinį pavydą ir užgautų jo savininkiškus jausmus.

Tad jos ir moko: nebūk kvaila, grįžusi iš vakarėlio linksmai papasakok, kad ten netikėtai sutikai seniai matytą klasės draugą X, kuris įdomiai pasakojo apie savo darbą, ir pamanykite, jis dirba visai netoliese, todėl bus smagu susitikti kavos arba kad  bendradarbis Y netikėtai kišenėje aptiko bilietus į koncertą, į kurį negali eiti jo žmona, nes serga ir visai atsitiktinai pasiūlė į jį nueiti kartu.

Nuo
Nuo / Vida Press nuotr.

Taigi, po tokių žaidimų, (draugių nuomone), vyras tikrai ims degti noru visur lydėti mylimąją. Nes jis esą jau buvo pamiršęs, kad gyvena su ŽAVIA MOTERIMI, tad jam verta tai delikačiai priminti ir jis tiesiog supras, kad bet kuris vyras bus laimingas prie jos šono ir visiškai pakeis savo elgesį.  

Ar tokia taktika veikia? Deja, ne visada ir ne su visais. 

Ką patartų psichologai?

Dažniausiai jie siūlo kalbėtis ir tartis. Nes tiesmukai pasinaudojus draugių patarimais galima ne sukelti sveiką pavydą, o sugadinti santykius. Tačiau jei kalbėtis ir tartis porai nebūdinga, gali būti nelengva: juk sunku žmogui patarti, kaip tapti olimpiniu čempionu, jie jis tingi treniruotis, ar ne?

Šiuolaikinėje visuomenėje žmonės įpratę gauti sukramtytus patarimus ir patys tingi bent kiek pasistengti. Tarkime, prieš šventes iš anksto susėsti ir išsakyti vienas kitam savo lūkesčius: kur kuris nori važiuoti, eiti, ką aplankyti, kam pirkti dovanų? Kur būtų smagu nueiti drauge, kur galima eiti atskirai? Jei visada elgiatės vienodai, gal galima šįkart pasielgti kitaip, nesukant galvos, ką žmonės pasakys? Tiksliau, ta tetulė, pas kurią abiems nesinori eiti? Jei iš anksto gražiai paaiškinsite, kad negalite, ji supras.

Nuo
Nuo / Vida Press nuotr.

Dėl frazės: „O ką žmonės pasakys?“ kyla daugiausia aistrų, bet jei kartais nekreipsite į ją jokio dėmesio, tiesiog išlošite.

Dėl frazės: „O ką žmonės pasakys?“ kyla daugiausia aistrų, bet jei kartais nekreipsite į ją jokio dėmesio, tiesiog išlošite. „Kodėl ji niekur neina su savo draugu? Turbūt kažkas ten negerai...“ – kyla klausimų moterims, kurios viešuose renginiuose, įsikibusios į parankes vyrams, mato pažįstamą su drauge. Tačiau gal jos gyvenimo draugas tiesiog nekenčia vakarėlių? Ir jie seniai susitarę negadinti vienas kitam nuotaikos?

O jei kalbėtis ir ieškoti kompromisų vis dar sunku, pats laikas pradėti treniruotis – taip kaip treniruojatės sporto salėje. Jei ateinate pas trenerį turėdami tikslą (sustiprėti ar suplonėti), reikėtų turėti tikslų ir pagerinti santykius: pavyzdžiui, išmokti atvirai išsakyti savo norus, ieškoti kompromisų ir nebandyti tiesmukai perauklėti kito. 

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 paprasti triukai, kurie pagerins santykius

Ir dar. Psichologas Arthuras Aronas su kolegomis kartą padarė tokį eksperimentą: pusei tiriamųjų porų laboratorijoje buvo nurodyta užsiimti paprastais buities darbais, likusieji turėjo ryžtis keistam iššūkiui: jie buvo surišti drauge riešais ir kulkšnimis ir turėjo kuo greičiau šliaužti kliūčių ruožu.

Eksperimentatoriai dirbtinai kėlė įtampą: specialiai, neatsižvelgdami į rezultatus, pranešdavo, kad poros nespėja įvykdyti užduoties, ir ją turėdavo kartoti tris kartus. Vėliau standartiniais testais  tirdavo porų nuomonę apie jų tarpusavio santykius. Paaiškėjo, kad  tie, kurie šliaužė kliūčių ruožu, buvo gerokai labiau patenkinti vienas kitu, nei tie, kurie kartu skuto bulves ar lygino skalbinius...

„Kartu praleiskite kuo daugiau laiko“ galioja su išlygomis. Svarbu – ką tada veikiate.

Taigi, patarimas: „Kartu praleiskite kuo daugiau laiko“ galioja su išlygomis. Svarbu – ką tada veikiate. Aišku, ne visi puls šturmuoti kalnus ar mokysis pilotuoti lėktuvą. Bet nebūtina eiti vakarieniauti į vis tą patį restoraną (nes ten jiem geriausia), vis taip pat leisti savaitgalius ir šventes. Taip, ir šventes. Jei jums abiems kilo noras šįkart pabėgti nuo švenčių – kodėl gi ne? (Prisimenate - nebūtina visada galvoti, ką žmonės pasakys...). 

Nuo
Nuo / Vida Press nuotr.