Paryžiaus maratone tarp keliasdešimties tūkstančių bėgikų – ir lietuviai

Paryžiaus maratonas / Kipro Štreimikio ir Tomo Tumalvičiaus nuotr.
Paryžiaus maratonas / Kipro Štreimikio ir Tomo Tumalvičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-09 12:58
AA

Sekmadienį Paryžiuje, Prancūzijoje, vyko „The Schneider Electric Marathon de Paris“. Į gatves išbėgo apie 57 000 bėgikų iš 145 šalių. Žinoma, buvo ir lietuvių, tarp jų – bėgikai Karolis Urbelionis ir Laura Čeponytė. Karolis šiame maratone pasiekė asmeninį rekordą.

Vienu prestižiškiausių bėgimo renginių laikomo maratono trasa – tradicinio ilgio: 42,195 km. Tai vienas didžiausių maratonų pasaulyje – tiek dėl trasos apimties, tiek dėl dalyvių skaičiaus.

Kasmet balandį per žymias Paryžiaus vietas – aikštes, gatves, net ir per palei Bastiliją, Eifelio bokštą, Dievo Motinos katedrą ir kt., nusidriekia maratono trasa. Tokie vaizdai ir patirtis bėgikams tampa neužmirštami. Tai dalyviams leidžia pažinti ir pajusti miestą iš kitos perspektyvos. Startas prasideda šalia Triumfo arkos ir Eliziejaus laukų. Finišuojama taip pat šalia šių garsių Paryžiaus objektų.

Paryžiaus maratonas / Kipro Štreimikio ir Tomo Tumalvičiaus nuotr.

Kasmet renginys sulaukia gausybės dalyvių ir smalsuolių, 40 proc. tos minios sudaro užsieniečiai. Taigi susidomėjimas – tarptautinis ir išties didelis.

Jei kam smalsu rezultatai, šio maratono visų laikų rekordas priklauso Paului Lonyangatai – 02:06:25.

Kviečiame peržiūrėti fotografo Tomo Tumalovičiaus ir Kipro Štreimikio nuotraukų galeriją tiesiai iš įvykių sūkurio.

Paryžiaus maratone tarp keliasdešimties tūkstančių bėgikų – ir lietuviai (71 nuotr.)
+65