Paryžiuje nuteisti buvę „Hermes“ darbuotojai, gaminę ir pardavinėję padirbtas rankines

Sukčiai gamino rankines iš krokodilų odos, gaunamos iš tiekėjo Italijoje, naudodami užtrauktukus ir kitus komponentus, nelegaliai išgabentus iš „Hermes“ dirbtuvių / Scanpix nuotr.
Sukčiai gamino rankines iš krokodilų odos, gaunamos iš tiekėjo Italijoje, naudodami užtrauktukus ir kitus komponentus, nelegaliai išgabentus iš „Hermes“ dirbtuvių / Scanpix nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
A
A

Paryžiaus teismas ketvirtadienį paskelbė nuosprendžius dešimčiai žmonių, tarp kurių buvo ir septyni buvę prabangos prekių gamintojos „Hermes“ darbuotojai, už tai, kad nuteistieji gamino ir pardavinėjo netikras „Birkin“ prekių ženklo rankines.

Paskirtos bausmės apima lygtines bausmes nuo šešių mėnesių iki trejų metų laisvės atėmimo bausmių su vienerių metų bandomuoju laikotarpiu.

Didžiausia bausmė skirta vadeiva laikomam asmeniui, kuriam taip pat skirta 200 tūkst. eurų bauda.

Minėtas asmuo buvo teisiamas už akių ir yra vis dar ieškomas.

Dar vienam vadeivai buvo paskirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, kurią nuteistasis turės atlikti namų arešto sąlygomis, atidedant bausmę dvejiems metams ir paskiriant 100 tūkst. eurų baudą.

Moteriai, nuteistai už rankinių pardavimą pirkėjams iš Azijos, buvo skirta 30 mėnesių bausmė, atidedant ją 20 mėnesių. 10 mėnesių laisvės atėmimo taip pat bus atlikta namų arešto sąlygomis.

Gauja per metus uždirbo apie 2 mln. eurų, pardavinėdama klastotes po 20 000–30 000 eurų.

Tinklas, kurio taikinyje buvo į Paryžių iš Azijos atvykstantys turistai bei klientai Honkonge ir kuris veikė 2013–2014 metais, buvo atskleistas, kai Prancūzijos policija įtaisė pasiklausymo įrenginius vyro, įtariamo vogtų rankinių pardavimu Azijoje, namuose.

Tyrėjai demaskavo slaptą tinklą, kurio nariai savo namuose pagamino dešimtis padirbtų „Birkin“ rankinių – geidžiamiausių ir pelningiausių „Hermes“ gaminių.

Klientai, norintys įsigyti Prancūzų ir Didžiosios Britanijos aktorės Jane Birkin vardu pavadintų rankinių, paprastai įtraukiami į laukiančiųjų sąrašus, o už rankines iš krokodilų odos jie yra pasirengę sumokėti po 40 tūkst. eurų ar daugiau.

Prokurorai teigė, kad gauja per metus uždirbo apie 2 mln. eurų, pardavinėdama klastotes po 20 000–30 000 eurų.

„Hermes“ darbuotojai gamino rankines iš krokodilų odos, gaunamos iš tiekėjo Italijoje, naudodami užtrauktukus ir kitus komponentus, nelegaliai išgabentus iš „Hermes“ dirbtuvių.