Sausio 19-ąją žuvęs prancūzų aktorius Gaspardas Ullielis išlydėtas į paskutinę kelionę. Be šalmo Alpių kalnuose slidinėjęs, su vidutinio amžiaus lietuviu susidūręs ir mirtiną traumą patyręs aktorius sausio 27-ąją palaidotas Paryžiuje.
Ketvirtadienį į žinomo aktoriaus Gaspardo Ullielio laidotuves rinkosi ir užuojautą jo mylimajai Gaëlle Piétri bei 5-mečiui sūnui Orso reiškė draugai, artimieji, kolegos ir netgi gerbėjai.
Tarp jų buvo ir ryškių pramogų verslo pasaulio atstovų – „Bondo“ mergina Léa Seydoux bei aktorės Catherine Deneuve ir Isabelle Huppert.
Laidotuvėms pasirinkta ypatinga vieta – Paryžiaus centras, Šventojo Eustachio bažnyčia (Saint-Eustache). Į paskutinę kelionę prancūzų aktorius išlydėtas plojimais.
Žmonės.lt primena, kad, kaip skelbė vietinis transliuotojas „France Bleu“, 37 metų G.Ullielis žuvo sausio 19-ąją, kai slidinėdamas aukštutinės Savojos regiono šlaituose susidūrė su kitu slidininku.
Aktorius dėl kaukolės sužalojimo sraigtasparniu buvo nugabentas į Grenoblio ligoninę. Deja, jo gyvybės išgelbėti nepavyko.
Teigiama, kad slidinėdamas Alpėse G.Ullielis nedėvėjo šalmo. Kitas slidininkas šalmą dėvėjo, tad smarkiai nenukentėjo ir nebuvo paguldytas į ligoninę.
Fotogalerija:
„France Bleu“ skelbia, kad tyrimas dėl įvykio aplinkybių vis dar vyksta, jo metu buvo apklaustas ir Alpėse su G.Ullieliu susidūręs slidininkas. Pranešama, kad jis – Lietuvos pilietis. Tiesa, Prancūzijos spaudoje lietuvio amžius nurodomas skirtingai, visgi nacionalinis transliuotojas „France Bleu“ skelbia, kad slidininkui – apie 40 metų.
Dalyvaujant vertėjui, lietuvis Prancūzijos pareigūnams teigė, kad susidūrimas buvo smarkus. Prancūzų žiniasklaidoje iš pradžių buvo spėliojama, kad įvykis galėjo nesibaigti mirtimi, jei G.Ullielis būtų dėvėjęs šalmą.
Visgi vėliau tyrėjai patikslino, kad smūgis buvo toks stiprus, jog G.Ullielis tikriausiai vis vien būtų žuvęs.
„Tai tarsi 40 kilometrų per valandą greičiu dviračiu važiuoti tiesiai į sieną“, – „Daily Mail“ žurnalistams teigė tyrėjai.
Kalnų policijos tarnyba, dirbusi nelaimės vietoje, kiek anksčiau pranešė, kad vien pastarosiomis dienomis kietėjant sniegui per dieną buvo atliktos penkios ar šešios gelbėjimo operacijos.
Prancūzo simbolis
Žurnalistas, vertėjas Valdas Puteikis su portalu Žmonės.lt pasidalijo savo jautriu įrašu feisbuke – papasakojo apie Gaspard'o Ullielio reikšmę prancūzų kultūrai. Dėl aktoriaus žūties Pranzūcija skęsta ašarose.
„Gaspard'as Ullielis. Ir Amžinoji šviesa jam tešviečia. „Tai tik pasaulio pabaiga“ („Juste la fin du monde“): kanadiečių režisieriaus Xavier Dolano 2016-aisiais statytas filmas ir jame Gaspard'o Ullielio įkūnytas herojaus Louis likimas vakar, regis, visa savo rūstybe atsigręžė prieš patį aktorių.
Isabelle Huppert, Marion Cotillard, Audrey Tautou, Emmanuelle Béart, Vincent'as Casselis, Gérard'as Depardieu, Romainas Duris, Pierre'as Niney ir... Gaspard'as Ullielis. Toks šių dienų prancūzų kino žvaigždynas vakar neteko vienos žvaigždės.
Kartais būdavau klausiamas: „Tu domiesi prancūzų kultūra, tai pasakyk, kas dabar yra prancūzo vyro simbolis, juk Alaino Delono, Jacques'o Dutronco, Jeano Paulio Belmondo laikai – jau praeitis.“ Ir į šį klausimą visada turėjau ir tebeturiu du atsakymus: biatlonininkas, penkiskart olimpinis čempionas, septynių Krištolinių gaublių laimėtojas Martinas Fourcade'as ir kino aktorius Gaspard'as Ullielis. Likimo ironija ta, kad ir vieną, ir kitą siejo slidės.
Pirmasis ant jų trasoje su karabinu praleido didžiąją savo gyvenimo dalį, o antrasis jomis mėgaudavosi atostogaudamas kalnuose. Pirmajam slidės simbolizuoja kovą ir pergales, antrajam jos tapo, deja, pragaištimi. Ir ne bet kur kitur, o Aukštojoje Savojoje, ne taip jau toli nuo ten, kur ištisus metus treniruodamasis dienas leisdavo prancūzų biatlonininkas.
Visada santūrus, diskretiškas, nostalgiško veido 37-erių Gaspard'as Ullielis vakar po sunkios galvos traumos, patirtos susidūrus Alpėse, Aukštutinėje Savojoje, su kitu slidininku ir nuskraidintas sraigtasparniu į Grenoblio ligoninę, taip ir nebesugrįžo į mūsų gyvenimą.
Įdomu tai, kad, kaip rašoma prancūzų spaudoje, slidininkas, su kuriuo susidūrė, buvo lietuvis, tačiau šis dėvėjo šalmą ir nenukentėjo, o prancūzas leidosi nuo kalno be šalmo... Liko jo gyvenimo draugė modelis ir aktorė Gaëlle Pietri, su kuria Gaspard'as kartu buvo jau nuo 2013-ųjų ir su kuria sugyveno sūnų, vardu Orso (jam septinti).
Gimęs stilistų šeimoje 1984-ųjų lapkričio 25-ąją Paryžiaus centre, Gaspard'as nuo mažens dienas leido prie piešinių, kai tik baigdavosi pamokos šalia namų buvusioje mokykloje. Kai jo mamos draugė vienuolikmetį vaiką pasikvietė į savo aktorių agentūrą, Gaspard'u susidomėjo ne vienas televizijos kanalas, siūlydamas nedidelių vaidmenų serialuose. Paskui – kino studijos Saint Denis universitete, prestižinė Paryžiaus aktorių mokykla Florent (ją, kiek žinau, yra baigę ir lietuviai Vytas Kraujelis ir Ina Bartaitė) ir – staigi karjera.
Pirmasis reikšmingesnis vaidmuo – rež. Michelio Blanco komedija „Pabučiuokite, ką tik norėtumėt“ („Embrassez qui vous voudrez“, 2002). Jau devyniolikmetis filmavosi rež. André Téchiné juostoje „Pasiklydę“ („Les Égarés“, 2003) – su talentingąja Emmanuelle Béart.
O Pirmojo pasaulinio karo kario vaidmuo rež. Jeano Pierre'o Jeunet filme „Ilgas sužadėtuvių sekmadienis“ („Un long dimanche de fiançailles“, 2004) Gaspard'ui atnešė šlovę – jis buvo apdovanotas Cezariu Perspektyviausio aktoriaus nominacijoje.
Tačiau, mano akimis, patys stipriausi šio aktoriaus vaidmenys yra šie: Josephas – rež. Rithy Panho juostoje „Užtvara nuo vandenyno“ („Un barrage contre le Pacifique“, 2008; su Isabelle Huppert; pagal Marguerite Duras to paties pavadinimo romaną); Yves'as Saint Laurent'as – rež. Bertrand Bonello filme „Saint Laurent“ (2014); Louis – rež. Xaviero Dolano juostoje „Tai tik pasaulio pabaiga“ („Juste la fin du monde“, 2016; Cezaris vyro vaidmens nominacijoje); grafas Louis d'Orsay – rež. Stéphanie Di Giusto filme „Šokėja“ („La Danseuse“, 2016) ir Roberto Tasseno vaidmuo – rež. Guillaume'o Nicloux juostoje „Į pasaulio kraštą“ („Les Confins du Monde“, 2018).
Jis – dar ir ilgametis „Chanel Bleu“ kvepalų veidas. Sykį pareiškė: „Staiga aš pajutau finansinį komfortą, kuris man leidžia rinktis, laukti ir neužtvindyti savimi ekranų.“
„Gaspard'as – tai žydras dangus, kurį kerta niekad neišsisklaidantys debesys. Keistas vaikinas, į kurio sielą sunku įsiskverbti. Bet kai vieną dieną tas sielos plyšys atsivers, bus skausminga...“ – taip šį aktorių yra apibūdinęs režisierius Rodolphe'as Marconi“, – rašė Valdas Puteikis.
Aktorius Gaspard'as Ullielis nuo 2013 metų puoselėjo romantiškus santykius prancūzų modeliui ir dainininkei Gaëllei Piétri. Pora 2015 metais susilaukė sūnaus Orso.
G.Ullielis buvo vienas garsiausių Prancūzijos aktorių. Taip pat buvo „Chanel“ aromato „Bleu de Chanel“ veidas. G.Ullielis sulaukė tarptautinio dėmesio dėl garsiojo kanibalo vaidmens filme „Hanibalas: pradžia“ („Hannibal Rising“), taip pat turėjo vieną pagrindinių vaidmenų dar neišleistame „Marvel“ seriale „Mėnulio riteris“ („Moon Knight“), primena naujienų agentūra BNS.
G.Ullielis 2017 metais pelnė „Cezarį“ – prancūziškąjį „Oskaro“ atitikmenį – geriausio aktoriaus kategorijoje už vaidmenį filmą „Tai tik pasaulio pabaiga“ (Juste la fin du monde). Šioje juostoje jis suvaidino kartu su aktorėmis Marion Cotillard ir Lea Seydoux.
Fotogalerija: