Paryžiuje pristatyta naujausia iliustratorės Elenos Selenos knyga

Elenos Selenos knygos „Sniegas“ pristatymas/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Paryžiuje, Pompidou centro knygyne „Flammarion“, surengtas naujos Elenos Selenos knygos „Sniegas“ pristatymas. E. Selena yra talentinga knygų iliustratorė, išlankstomų pop-up knygų kūrėja iš Lietuvos, gyvenanti ir kurianti Paryžiuje.

Iliustracijos studijas pradėjusi Vilniaus dailės akademijoje, jas tęsė Paryžiuje aukštojoje meno mokykloje „École Estienne“, kur buvo pastebėta vienos reikšmingiausių ir didžiausių vaikų ir jaunimo literatūros leidyklų „Gallimard Jeunesse“.

Elenos Selenos knygos „Sniegas“ pristatymas/Organizatorių nuotr.

Knyga „Neige“ (liet.  Sniegas, 2019) – jau trečioji šios leidyklos išleista autorės knyga po „Jardin Blue“ (liet.  Mėlynasis sodas, 2017) ir „Jungle“ (liet.  Džiunglės, 2018). Naujausia lietuvės knyga savo poetine forma, elegantiškomis iliustracijomis ir gyva spalvų palete kviečia skaitytojus paklaidžioti po apsnigtus autorės vaikystės peizažus sekant paklydusios lapės pėdsakais.

Elenos Selenos knygos „Sniegas“ pristatymas/Organizatorių nuotr.

Renginyje autorės skaitymus lydėjo lietuvių menininkės Dominykos Adomaitytės garso performansas. Šiuo metu Dominyka tęsia garso dizaino studijas kino mokykloje FAMU Prahoje, taip pat dirba specialiųjų garso efektų kūrėja studijoje „Soundsquare“ ir „Glass Elephants Creative Studio“. Filmai, kuriems garso efektus sukūrė ši jaunosios kartos lietuvių menininkė, pristatyti tokiuose tarptautiniuose festivaliuose kaip Berlinalė Vokietijoje, Karlovi Varų kino festivalis Čekijoje, Ansi animacinių filmų festivalis Prancūzijoje ir kitur.

Skaitykite daugiau