Pasakiška „Garbanotas“ dainos „Kūnas dangaus“ versija: „Ar išgirsi? Patikėsi?“

Grupė „Garbanotas“ / Stop kadras
Grupė „Garbanotas“ / Stop kadras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-07-04 13:08
AA

Grupė „Garbanotas“ į eterį paleido dar niekada neskambėjusią, vaikystės ir vasarvydžio įkvėptą dainos „Kūnas dangaus“ versiją, įrašytą su dviem arfomis ir styginių kvartetu. Vienetinis, 120 stygų lydimas jų pasirodymas unikaliame formate įvyks festivalio „Midsummer Vilnius“ metu.

Kaip pasakoja broliai Šarūnas ir Mantas Joneikiai, naujausią albumą lydintis kūrinys „Kūnas dangaus“ jų širdyse užgimė „žiauriai seniai“, tačiau taip ir liko neišleistas.

„Viskas prasidėjo gal prieš aštuonerius metus. Mes jį įrašėm anglišką, bet nepanaudojome“, – prisimena Šarukas.

Muzikinė mintis nebuvo užmiršta, ji tyliai brendo, laukdama savo laiko. „Būna, tomis akimirkomis, kai idėjos kyla, dar nesijausti pasiruošęs, neišjauti kūrinio. Aš linkęs saugoti idėjas“, – antrina Mantas.

Grupė „Garbanotas“ / Asmeninio albumo nuotr.

Albume skambanti lyrinė dainos tema prasideda tokiomis eilutėmis:

„Pirmąkart akis atmerkus ir įkvėpus oro sušukai.

Pabuskit jūros man, pabuskit man miškai.

Tavo saulę patikėsiu, nušviesiu dangumi.

Ar išgirsi? Patikėsi? Kalbėsiu savimi.“

„Norėjosi parašyti tekstą, lyg kažkokią pasaką. Visada svajojau dalintis ne tik metaforomis ar jausmų išgyvenimais, bet ir pasakoti daugiau istorijų. Ši daina – artėjimas prie to. Kažkokio vaikystės jausmo, tų ryškių išgyvenimų, kuriuos vėliau vis sunkiau patiri“, – kalba Mantas.

Pasak jo, dviejų arfų, styginių kvarteto bei klasikinės gitaros kuriamas skambesys tik sustiprino šio kūrinio burtus. Į svajingą nuotaiką dainą panardino ir estetiniai vaizdo įrašo sprendimai.

„Kūnas dangaus“:

„Naujausias „Garbanoto“ albumas man yra apie lengvumą ir jaukumą, o pasirodymas „Midsummer Vilnius“ festivalyje, kurį grupė pavadino „Stygos dangaus“ – švelnus ir banguojantis, tarsi danguje bėgantis paukščių takas. Būtent tokias emocijas stengėmės perteikti ir šiame klipe“, – sako vaizdo įrašo režisierė Augustė Balašaitytė.

Grupė „Garbanotas“ / Asmeninio albumo nuotr.

Pasak jos, magiškame formate netrukus suskambės ir kiti šio albumo kūriniai. „Švytinčių žvaigždžių motyvai, lengvi šviesūs drabužiai ir nuoširdus muzikos pojūtis – viskas apie tai, ką žiūrovai pamatys ir gyvai liepos 27 d. Valdovų rūmų Didžiajame kieme“, – sako ji.