Pasaulį apkeliavęs Karolis Rimkus: „Supratau, kad judėjimas į priekį neapsiriboja vien karjera“

Karolis Rimkus/Konferencija „Login“ / Organizatorių nuotr.
Karolis Rimkus/Konferencija „Login“ / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Septynerius metus marketingo srityje dirbęs Karolis Rimkus žmonos paskatintas metė darbą ir nusprendė apkeliauti pasaulį. Savo įspūdžiais vyras pasidalijo ir inovacijų festivalyje „Login“. Karolis keliavo net 8 mėnesius ir per tą laiką jis net 90 kartų pakeitė gyvenamąją vietą.  Nuo Azijos – iki Amerikos. 

„Mes niekada nesame gyvenę užsienyje. Todėl vieną dieną žmona mane pasisodino ir pareiškė, kad norėtų pakeliauti ir ilgesnį laiką pagyventi ne Lietuvoje“, – pasakojo Karolis.

Ši žmonos idėja jam patiko. Jaunuolis prisipažino ilgai nedvejojęs, jis metė darbą ir po septynių mėnesių iškeliavo po pasaulį. Pasak, Karolio, didžiausią nerimą jam kėlė vienas dalykas – pinigai.

„Keliaudamas ir nedirbdamas tu kiekvieną dieną eini į minusą. Ši mintis mane labai gąsdino. Todėl aš pradėjau galvoti, ką galėčiau dirbti keliaudamas. Lietuvoje kartais padidžėjaudavau, tačiau visada kategoriškai atsisakydavau groti vestuvėse. Tačiau kelyje šio mano principo nebeliko. Keletą kartų teko didžėjauti ir vestuvėse“, – juokėsi K. Rimkus.

Jaunuolį gąsdino ir mintis, kad grįžus po kelionės reikės pagrindą po kojomis ir karjerą kurtis iš naujo.

„Man toptelėjo mintis, kad galėčiau pradėti dirbti nuotoliniu būdu ir ilgai netrukus pradėjau dirbti su įvairių įmonių socialiniais tinklais“, – pasakojo vyras.

Daugelis žmonių su ironija biuruose dirbančius žmones vadina „ofisinėmis žiurkėmis“, tačiau Karolis juokiasi, kad keliaujant buvo itin daug momentų, kuomet jis būtų mielai sėdėjęs patogioje ofiso kėdėje. Mat, vyrui teko dirbti ir iš 4 kv. m. kambariuko, kuriame telpa tik lova ir netgi iš tualeto.

„Tiesiogine to žodžio prasme aš dirbau šūdinomis sąlygomis“, – juokavo jis.
Pasak jo, darbas nuotoliniu būdu turi tiek pliusų, tiek minusų.
„Viena vertus gali dirbti iš kokios nori pasaulio vietos ir tada kada nori. Gali į darbą ateiti išgėręs. Tačiau, kai tu pats renkiesi darbo valandas – dirbi visada. O ir klientai, kurie fiziškai nėra tavęs matę pradeda į tave žiūrėti, kaip į appsą“, – kalbėjo Karolis.

Jis ne tik apkeliavo pasaulį – kelionės metu pasikeitė ir jo vertybės.

„Aš supratau, kad mes per daug dirbame ir judėjimą į priekį traktuojame tik per karjerą. Tačiau, judėjimas į priekį yra kiekvienas sąmoningai priimtas sprendimas. Tokių sprendimų žmonės nesigaili niekada. Nuskambės lėkštai, bet gyvenimas šia diena – nereiškia negalvojimą apie rytojų – tai reiškia rytojaus nebijojimą“, – konferencijos „Login“ metu kalbėjo Karolis.

Žmonės.lt primena, kad inovacijų festivalis „Login“ Vilniuje vyksta jau 12-ąjį kartą. Per dvi festivalio dienas čia bus perskaityti 120 pranešimų ir apsilankys apie 6 tūkst. žmonių. Naujienų portalas Žmonės.lt taip pat dalyvauja šiame inovacijų festivalyje ir kviečia apsilankyti specialioje, festivalio erdvėje įrengtoje poilsio zonoje.