Pasaulį sudrebinusio filmo „The Tinder Swindler“ tęsinys realybėje: sukčius S.Levievas to nesitikėjo

Simonas Levievas, Cecilie Fjellhøy ir Ayleen Charlotte / Vida Press nuotr.
Simonas Levievas, Cecilie Fjellhøy ir Ayleen Charlotte / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-02-09 21:06
AA

Filmų ir serialų platformoje „Netflix“ pasirodęs dokumentinis filmas „The Tinder Swindler“ sukėlė tikrą audrą – apie jį kalbama ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Juostoje pasakojama, kaip naudodamasis internetinių pažinčių programa „Tinder“, sukčius Simonas Levievas iš savo aukų išviliojo milijonus JAV dolerių. Kadangi net ir po ažiotažą sukėlusio filmo sukčius sėkmingai nesąžiningą veiklą tęsė toliau, „Tinder“ pranešė jo paskyrą užblokavusi visam laikui.

Vasario pradžioje Lietuvoje atsiradęs „Netflix“ dokumentinis filmas „The Tinder Swindler“ iškart pateko į žiūrimiausiųjų viršūnę.

Filmas pasakoja apie pažinčių programėlėje „Tinder“ veikusį nusikaltėlį Simoną Levievą, kuris apgaulės būdu iš patiklių moterų visame pasaulyje išviliojo apie 10 milijonų JAV dolerių.

30-metis iš Izraelio, kurio tikrasis vardas Shimonas Heyada Hayutas, apgaudinėjo per „Tinder“ sutiktas moteris, įtikindamas jas, kad yra žymaus deimantų verslo įkūrėjo sūnus.

Simonas Levievas / Socialinių tinklų nuotr.
Cecilie Fjellhøy / Vida Press nuotr.

Įgavęs moterų pasitikėjimą, sukčius įtikindavo jas melagingai imti greituosius kreditus ir paskolinti jam pinigus neva atsidūrus bėdoje. Galiausiai milžiniškų skolų jis niekada taip ir negrąžindavo, o gautus pinigus naudodavo kitoms aukoms privilioti, puikuodamasis savo gyvenimo būdu ir apdovanodamas jas prabangiomis dovanomis.

Nors nukentėjusios nuo Shimono moterys kiek anksčiau pradėjo apie tai kalbėti viešai, istorija visą pasaulį sudrebino po „Netflix“ išleisto dokumentinio filmo „The Tinder Swindler“.

Visą pasaulį sudominusiai „Netflix“ istorijai neliko abejinga ir „Tinder“ komanda. Programėlės atstovai pranešė, kad vartotojas Simonas Levievas neseniai buvo pašalintas iš „Tinder“.

„Atlikome vidinius tyrimus ir galime patvirtinti, kad Simonas Levievas nebenaudoja „Tinder“ jokiu žinomu slapyvardžiu“, –  portalui „Variety“ tikino programėlės atstovai atstovai.

„Tinder“ programėlės kūrėjai atskleidė, kad Shimonui Heyada Hayutui uždrausta kurti profilius platformoje, pažeidus jos sąlygas. Taip pat bendrovė „Match“, kuriai priklauso „Tinder“ bei kelios kitos populiarios pažinčių programėlės, paskelbė, kad sukčiui bus uždrausta kurti profilį visose panašiose platformose.
 
Pažinčių paslaugų įmonė pridūrė, kad Simono Levievu vardu prisistatantis Shimonas Heyada Hayutas  šiuo metu neturi aktyvios paskyros jokioje programėlėje ir, jei tokia paskyra bus pastebėta, ji bus nedelsiant ištrinta.
Pažinčių programėlė „Tinder“ / Shutterstock nuotr.
Nuo 2015 m. dvejus metus Suomijoje kalėjęs  Shimonas Heyada Hayutas buvo ieškomas nusikaltėlis daugelyje šalių, įskaitant Izraelį, Švediją, Angliją, Vokietiją, Daniją ir Norvegiją. 2019 m. jis buvo sučiuptas Graikijoje už tai, kad naudojosi padirbtu asmens dokumentu, ir deportuotas į Izraelį.

2019 metų gruodį jis buvo nuteistas kalėti 15 mėnesių už sukčiavimą, vagystę ir dokumentų klastojimą, tačiau po penkių mėnesių buvo paleistas už „gerą elgesį“.

Paleistas iš kalėjimo sukčius, vis dar prisistatantis Simono Levievo vardu, iki šiol yra aktyvus socialiniuose tinkluose. Iš jo įrašų matyti, kad jis vis dar prabangiai gyvena, naudojasi privačiais lėktuvais, dėvi dizainerių kurtus drabužius ir važinėja brangiais automobiliais.

Visos trys moterys, Cecilie Fjellhøy, Pernilla Sjöholm ir Ayleen Charlotte, kurių istorijos pasakojamos dokumentiniame filme, vis dar moka skolas.

Filmo anonsas: