Pasaulio garsenybių reakcija į žinią apie Nelsono Mandelos mirtį

Rihanna, Morganas Freemanas ir Fergie / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ketvirtadienį pasaulį apskriejus žiniai apie Nobelio premijos laureato, buvusio PAR prezidento Nelsono Mandelos mirtį pasaulio garsenybės socialiniuose tinkluose pagerbė iškilios asmenybės atminimą.

„Kokia garbė buvo įsijausti į Nelsono Mandelos kailį ir suvaidinti žmogų, kuris nepakluso nelygybei, sulaužė barjerus ir gynė žmonių teises viso pasaulio akivaizdoje. Mano mintys ir maldos yra su jo šeima“, – sakė aktorius Idrisas Elba, biografiniame filme „Mandela: ilgas kelias į laisvę“ įkūnijęs Nelsoną Mandelą.

„Šiandien pasaulis prarado vieną iš tikrų praėjusio amžiaus titanų. Nelsonas Mandela buvo neprilygstamos garbės, nenugalimos stiprybės ir nepalenkiamo ryžto žmogus – šventasis daugeliui, herojus visiems, kurie brangina žmonijos laisvę ir orumą, – sakė Morganas Freemanas, Nelsoną Mandelą suvaidinęs filme „Invictus“. – Prisimindami jo pergales, pagerbdami jo atminimą, apgalvokime ne tik tai, kiek toli jis nuėjo, bet kiek mums dar liko nueiti. Nors Madiba jau nebe su mumis, bet jo kelionė vis dar tęsiasi.“

Charlize Theron: „Mano mintys ir maldos yra su Mandelų šeima. Ilsėkis ramybėje, Madiba. Tavęs ilgėsimės, bet tavo poveikis šiam pasauliui gyvuos amžinai“.

Prieš pasklindant žiniai apie Nelsono Mandelos mirtį Londone įvyko biografinio filmo „Mandela: ilgas kelias į laisvę“ premjera (27 nuotr.)
+21

Rihanna: „Vienas geriausių kada nors gyvenusių žmonių! Mes niekada nepamiršime to, ko šis vyras mus išmokė, ir mes niekada pilnai nesuvoksime jo stiprybės, kurios jam prireikė, kad iškęstų tiek daug metų! Ačiū, Mandela“.

Ianas Somerhalderis: „Aš paskendęs ašarose. Pasaulis prarado vieną iš nuostabiausių taikos ganytojų. Ačiū, pone Mandela, už meilę, kurią spinduliavote“.

Ryanas Phillippe'as: „Koks nuostabus gyvenimas, nugyventas Madibos. Pasaulio šviesa ir įkvėpimas. Privilegija praleisti truputį laiko su ponu Mandela, kuomet jis laikė mano mažytę dukrytę, yra ryškiausia mano gyvenimo akimirka. Jis iš tiesų skleidė šilumą ir žmogiškumą. Netobulas, kaip mes visi, bet su tokia stiprybe, kurios turi nedaugelis. Mandela šokdino Avą, tada dvejų metukų, ant savo kelių ir vadino ją ateities lydere. Negalėjau patikėti, kad tai iš tikrųjų vyksta. Vis dar negaliu.“

Mandela šokdino Avą, tada dvejų metukų, ant savo kelių ir vadino ją ateities lydere. Negalėjau patikėti, kad tai iš tikrųjų vyksta. Vis dar negaliu, – prisiminimais apie susitikimą su N.Mandela dalijosi aktorius R.Phillippe'as.

Fergie: „Susitikimas su Nelsonu Mandela jo namuose Johanesburge buvo tikrai įsimintinas momentas mano gyvenime. Jis buvo angelas“.

Alessandra Ambrosio: „Mandela! Jo dorumas ir drąsa siekiant lygybės visiems ne tik pakeitė istoriją, bet ir įkvėpė visą pasaulį! Tikras didvyris“.

Jamie Foxxas: „Pone Mandela, ačiū už žymę, kurią palikote žmonijoje. Meldžiuosi už jo šeimą, draugus ir Pietų Afrikos žmones“.

Sarah Michelle Gellar: „Ilsėkis ramybėje, Nelsonai Mandela. Jis pats geriausias pavyzdys. Dėl tavęs šis pasaulis yra geresnė vieta. Ačiū“.

Jessie J: „Nelsonas Mandelė parodė visam pasauliui, ką iš tikrųjų reiškia žodžiai “kovok už tai, kuo tiki„! Ačiū tau, kad dovanojai žmonijai savo kuklią sielą kiekvieną dieną iki pabaigos. Esu tokia laiminga, kad vieną dieną mano būsimi vaikai sužinos apie tave kaip apie tikrą meilės ir taikos lyderį. Pavyzdys mums visiems. Tu esi angelas. Ilsėkis ramybėje“.

Ricky Martinas: „Danguje vyksta vakarėlis, angelai švenčia – vienas ir vienintelis Nelsonas Mandela atvyko. Ilsėkis ramybėje“.

Samuelis L.Jacksonas: „Niekada gyvenime nesutikau geresnio žmogaus už Nelsoną Mandelą. Mano užuojauta jo šeimai ir šaliai“.

Olivia Wilde: „O, Mandela, ilsėkis taikioje laisvėje“.

Jaimie Alexander: „Ačiū, kad pakeitei mūsų pasaulį. Gražiai ir drąsiai nugyventas gyvenimas. Ilsėkis ramybėje, Nelsonai Mandela“.

Bette Midler: „Nelsono Mandelos nebėra. Viso geriausio ir telaimina tave Dievas už viską, ką padarei dėl žmonijos...“

Billas Clintonas: „Niekada nepamiršiu savo draugo Madibos“.

Skaitykite daugiau