Pasaulio įdomybės: protingiausių Žemės gyvūnų TOP10

Delfinas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kaip manote, ar geba gyvūnai mąstyti, mylėti, užjausti? Ar tikrai žmogus yra protingiausia būtybė šiame pasaulyje? Nors kai kurie gyvūnai ir nepasižymi tokiu aukštu intelektu, kad juos galima būtų pavadinti „protingais“, tačiau kai kurių gyvūnų sugebėjimai, gudrumas ir sumanumas tikrai stebina.

Ką gi, pradėime nuo galo.

10. Kiaulės

Kiaulės pasižymi puikia atmintimi ir demonstruoja gerus rezultatus sumanumo testuose. Būtent dėl to jos gali būti itin lengvai dresuojamos.

Paršiukai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

9. Papūgos

Tam tikrą intelekto lygį demonstruoja ir papūgos, ypač – Žako. Taip, dažniausiai jos tiesiog kartoja išgirstus žodžius ir net nesupranta jų reikšmės. Tačiau taip yra tik dėl netinkamo jų apmokymo. Mokslininkai įrodė, kad tinkamai apmokytos papūgos geba susieti žodžius su daiktais, suprasti formas, spalvas bei skaičiuoti.

Paršiukai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

8. Voverės

Voverės yra ne tik protingos, bet ir itin gudrios. Jos seniai suprato, kad žmogus – tai lengvas maisto šaltinis. Jeigu jūs kartą pamaitinote voverę, tikėtina, kad kitą dieną ji jūsų lauks toje pačioje vietoje, „atpažins“ jus ir drąsiai paims maistą. Be to, ims tiek, kiek duosite: maisto likučius ji tiesiog paslėps, nes puikiai atsimins, kur ką padėjo.

Paršiukai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Turtingiausi pasaulio gyvūnai: kiek pinigų slypi jų banko sąskaitose?

7. Šunys

Geriausias žmogaus draugas – šuo – labai protinga būtybė. Tinkamai apmokytas šuo geba „išmokti“ 250 žodžių ir gestų, skaičiuoti iki 5 bei atlikti paprasčiausius matematinius veiksmus. Verta pažymėti, kad pati protingiausia šunų veislė – pudelis.

Paršiukai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

6. Katės

Naminės katės yra itin sumanios. Pagrindinis jų intelekto požymis – gebėjimas prisitaikyti. Beje, jeigu jūsų katė nevykdo kokios nors komandos, kurios ją išmokėte, tai visai nereiškia, kad ji ją pamiršo. Greičiausiai ji nenori to daryti: gebėjimas pasakyti „ne“ – tai ne tik intelekto, bet ir stiprios valios požymis.

Paršiukai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kačių kūno kalba: ar žinote, ko jos nori?

5. Varnos

Bandomosios varnos sugalvojo mesti į indą įvairius daiktus tam, kad pakiltų vandens lygis.

Apie varnų protą sklando legendos: šie paukščiai, norėdami gauti maisto, išdarinėja neįtikėtinus dalykus. Pavyzdžiui, norėdamos išgliaudyti riešutą, padeda jį po automobilio ratu. Mokslininkai, norėdami įsitikinti varnų sumanumu, davė joms gerti vandens iš aukšto indo, kad jos negalėtų jo pasiekti. Bandomosios varnos sugalvojo mesti į indą įvairius daiktus tam, kad pakiltų vandens lygis. Trumpai tariant, šie paukščiai geba rasti išeitį iš bet kokios situacijos.

Paršiukai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

4. Aštuonkojai

Šie jūriniai bestuburiai, palyginti su jų kūno mase, turi tikrai įspūdingo dydžio smegenis. Aštuonkojai yra lengvai dresuojami, atpažįsta žmones ir geometrines figūras, pripranta prie žmonių, kurie juos maitina. Be to, kai kurie žmonės tiki, kad aštuonkojai gali nuspėti ateitį: ar atsimenate žymųjį futbolo čempionato orakulą aštuonkojį Paulį?

Paršiukai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Žaviausi gyvūnai, kuriuos verta sekti „Instagram“ tinkle

3. Drambliai

Šie milžinai atpažįsta save veidrodyje, turi puikią ilgalaikę atmintį, atskiria daugybę garsų, geba itin gerai orientuotis vietovėje, moka naudotis „įrankiais“, pavyzdžiui, naudoja medžio šaką musėms atbaidyti. Kas svarbiausia, drambliai itin jautriai reaguoja į savo bičiulių mirtį, jie geba daryti išvadas ir užjausti.

Paršiukai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

2. Šimpanzės

Šimpanzės – labai išradingi padarai ir artimiausi žmogaus giminaičiai žmogaus karalystėje. Nors šie gyvūnai dėl kalbos padargų struktūros ir negali kalbėti, tačiau jie gerai bendrauja gestų kalba, naudoja „žodžius“ perkeltine prasme ir derina juos tarpusavyje. Šimpanzės moka pasidaryti įvairius įrankius, pavyzdžiui, pagaląsti lazdą ar akmenį. Be to, šimpanzės turi puikų humoro jausmą.

Paršiukai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

1. Delfinai

Manoma, kad delfinai – patys protingiausi gyvūnai Žemėje. Delfinų smegenys sveria 1700 g, o žmogaus – 1400 g. Naujausi moksliniai tyrimai parodė, kad delfinai turi savo „žodyną“, kurį sudaro net 14 000 įvairių garso signalų, kurie leidžia šiems vandenynų gyventojams „susikalbėti“ tarpusavyje. Tyrimai taip pat parodė, kad delfinams nesvetima savimonė, „socialinė sąmonė“, emocijos ir empatija. Be to, kiekvienas delfinas turi savo „vardą“, į kurį jis atsiliepia, kai jį kviečia kitas delfinas.

Paršiukai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Skaitykite daugiau