Pasaulio ledo ritulio čempionate lietuviai pelnė auksą!

Ledo ritulio rungtynių Lietuva - Estija akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-28 20:44
AA

Savaitę Kaune vykusios pasaulio ledo ritulio IB diviziono čempionato kovos finišo tiesiąją pasiekė šeštadienį. Tądien Kauno „Žalgirio“ arenoje buvo sužaisti paskutiniai mačai. Lietuva dvikovoje su Estija kovojo dėl aukso medalių. Rezultatu 4:1 pergalę išplėšė Lietuva!

Palaikyti Lietuvos ledo ritulio rinktinės, vadovaujamos trenerio Berndo Haake, susirinko maždaug 10 tūkst. sirgalių. Tai didžiausias ledo ritulio žiūrovų skaičius per visą Lietuvos istoriją.

Vis dėlto pirmosios minutės šiai miniai nebuvo saldžios – penktą minutę estai pelnė pirmąjį tašką. Nerijus Ališauskas greitai ištaisė šią situaciją ir pelnė savo pirmąjį tašką per visą čempionatą.

Nerijaus pelnytas taškas pakėlė ant kojų visą areną. Pergalingai iškėlęs rankas rėkė ir VIP ložėje sėdėjęs Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius su žmona Anna.

Anna Douka ir Šarūnas Jasikevičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Pirmajam kėliniui įpusėjus Lietuvos sirgaliai ir vėl pašoko iš savo vietų – Jaunius Jasiniavičius pelnė antrąjį tašką mūsų šalies rinktinei. Antrajame kėlinyje trečią įvartį Lietuvos rinktinei pelnė Povilas Verenis. Likus šiek tiek daugiau nei dviem minutėms iki mačo pabaigos P.Verenis pelnė dar vieną tašką.

Už ledo ritulininkus sirgo ir ypatingas herojus – Kapitonas Lietuva. Grupės „G&G Sindikatas“ lyderio Gabrieliaus Liaudansko-Svaro kuriamas superherojus arenoje kūrė ypatingą atmosferą.

Auksas šiame etape reiškia lietuviams istorinį įvykį – pirmą kartą mūsų šalies rinktinė triumfavo šiame divizione ir pakilo į IA divizioną, nuo kurio elitinį čempionatą skiria vos vienas sėkmingas pasirodymas.

Per apdovanojimų ceremoniją buvo pagerbtas karjerą rinktinėje baigiantis gynėjas Mindaugas Kieras, gynęs Lietuvos garbę net 20 čempionatų iš eilės. Geriausiu Lietuvos rinktinės žaidėju buvo pripažintas puolėjas Arnoldas Bosas. Šešis įvarčius pelnęs sportininkas taip pat išrinktas geriausiu turnyro puolėju.

Tuo tarpu estas Villemas-Henrikas Koitmaa paskelbtas geriausiu turnyro vartininku.

Japonai ir estai turnyre surinko vienodai taškų. Kadangi estai šeštadienį pralaimėjo, jiems atiteko čempionato bronza. Japonijos ledo ritulininkai pasipuošė sidabro medaliais.

Mūšis ant ledo: Lietuva - Estija (113 nuotr.)