Pasaulio spaudos fotografijos apdovanojimą pelnė „Pirmojo apsikabinimo“ nuotrauka

Danų fotografas Madsas Nissenas už savo nuotrauką „Pirmasis apkabinimas“ pelnė prestižinį Pasaulio spaudos fotografijos apdovanojimą / Vida Press ir Madso Nisseno nuotr.
BNS, Žmonės.lt
Šaltinis: BNS
AA

Danų fotografas Madsas Nissenas už savo nuotrauką, kurioje įamžino vienų senelių namų Brazilijoje gyventojos ir sveikatos apsaugos darbuotojos apsikabinimą po mėnesius trukusios izoliacijos, ketvirtadienį pelnė prestižinį Pasaulio spaudos fotografijos apdovanojimą.

Nuotraukoje matyti slaugytoja ir 85 metų Rosa Luiza Lunardi, praleidusi penkis mėnesius izoliacijoje senelių namuose San Paule. Moteris skiria permatoma plastikinė plėvelė, turinti sumažinti užsikrėtimo riziką.

2020 metų rugpjūtį padaryta nuotrauka pirmą kartą buvo publikuota danų dienraštyje „Politiken“, kur M. Nissenas dirba.

Apdovanojimą teikiančios organizacijos „World Press Photo“ vertinimo komisijos narys Kevinas WY Lee sakė, kad „šis simbolinis Covid-19 atvaizdas“ parodo pažeidžiamumą, netektį ir atskirtį, bet gerai įsižiūrėjus matyti „sparnai: skrydžio ir vilties simbolis“.

The World Press Photo Foundation is proud to announce the winner of World Press Photo of the Year: ‘The First Embrace’...

Posted by World Press Photo on 2021 m. balandžio 15 d., ketvirtadienis

„Pirmasis apsikabinimas“ (The First Embrace) laimėjo pagrindinėje „Metų nuotraukos“ kategorijoje, taip pat bendrųjų naujienų pavienių nuotraukų kategorijoje.

„Man tai meilės ir vilties pačiais sunkiausiais laikais istorija“, – sakė M.Nissenas.

Tai jau antras šio fotografo Pasaulio spaudos fotografijos apdovanojimas. Pirmąjį jis gavo 2015 metais už gėjų poros Rusijoje atvaizdus.

Danų fotografas Madsas Nissenas / Vida Press nuotr.

Italų fotografas Antonio Faccilongo pelnė „Metų fotoistorijos“ apdovanojimą už meilės istorijų per Izraelio ir palestiniečių konfliktą kroniką „Habibi“. Jo nuotraukos pasakoja apie Izraelio kalėjimuose kalinamus palestiniečius, kurie slapta siunčia savo spermos, kad dirbtinio apvaisinimo būdu galėtų susilaukti vaikų. 

Šios kategorijos apdovanojimą „World Press Photo“ teikia nuo 2019-ųjų.

„Siekiu, kad mano darbas būtų kultūrinis tiltas tarp žmonių“, – savo pareiškime sakė A.Faccilongo.

Skubių naujienų nuotraukos kategorijoje laimėtoju buvo pripažintas atvaizdas, atspindintis JAV vykstančius debatus apie rasę. Šioje Evelyn Hockstein nuotraukoje laikraščiui „The Washington Post“ matyti baltasis vyras ir juodaodė moteris, nesutariantys dėl Vašingtone stovinčio Išlaisvinimo paminklo, vaizduojančio prie Abrahamo Lincolno kojų klūpantį išlaisvintą vergą, pašalinimo.

Maždaug 4,3 tūkst. fotografų iš viso pasaulio konkursui pateikė daugiau kaip 74 tūkst. nuotraukų ir 45 iš jų buvo nominuoti.

Pasaulio spaudos fotografijos apdovanojimui nominuotas nuotraukas galite pamatyti ČIA.

Apdovanojimų įteikimo ceremonija dėl pandemijos vyko internetu.

Nyderlanduose įsikūrusios ne pelno organizacijos „Worl Press Photo“ apdovanojimai teikiami nuo 1955-ųjų. Pernai „Metų fotografijos“ apdovanojimas atiteko naujienų agentūros AFP fotografui Yasuyoshi Chibai už jauno vyro, deklamuojančio eilėraštį tarp protestuotojų Sudane, atvaizdą.

Skaitykite daugiau