Pasaulio žurnalistai įvertino Donato šansus „Eurovizijoje“: į finalą pateks, bet...

Iš Škotijos į Stokholmą atvykęs žurnalistas Spence‘as / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Iš Škotijos į Stokholmą atvykęs žurnalistas Spence‘as / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-05-12 14:14
AA

„Eurovizijos“ konkursą Stokholme stebintys ir pasauliui apie įvykius čia pasakojantys skirtingų šalių žiniasklaidos atstovai tiki, kad Donatas Montvydas į „Eurovizijos“ finalą pateks. Bet abejoja, ar ten sužibės – sako, gal ir bus geriausių dešimtuke, bet... Kai kurie ryžosi prabilti drąsiai: „Love Is Blind“ daliai žurnalistų skambėjo geriau nei „I've been waiting for this night“.

D.Montvydas Lietuvos garbę „Eurovizijos“ konkurse mėgins apginti antrojo pusfinalio metu, ketvirtadienio vakarą. Kol kas jo kelyje – 17 varžovų, iš viso iš antrojo pusfinalio į šeštadienį skambėsiantį finalą pateks dainininkai iš 10 valstybių.

Pats D.Montvydas tiki savo sėkme „Eurovizijoje“. Bet ar ja tiki apie „Eurovizijos“ konkursą pasauliui pasakojantys žiniasklaidos atstovai iš užsienio?

Skambant „Eurovizijai“ Stokholme, Švedijoje, dirba daugiau nei 2000 žiniasklaidos atstovų ne tik iš Europos valstybių, bet ir iš kitų žemynų – Australijos, Šiaurės Amerikos, Azijos... Dauguma jų darbus atlieka greta „Globe“ arenos, kur skamba „Eurovizija“, esančiame spaudos centre.

Donato Montvydo pasirodymą „Eurovizijos“ scenoje šie žurnalistai jau matė ne kartą. Pradžioje – asmenines lietuvio repeticijas, vėliau pasirodymus generalinėse antrojo pusfinalio repeticijose.

TAIP PAT SKAITYKITE: Eurovizijos laiko mašina. Įveskite savo gimimo datą ir keliaukite laiku!

Lietuvos atstovą konkurse užsienio žurnalistai vertina kaip stiprų varžovą kitiems dalyviams – beveik neabejoja, kad jo daina „I‘ve been waiting for this night“ nuskambės ir finale. Tiesa, D.Montvydo pasirodymą jie komentuoja dviprasmiškai.

Donatas Montvydas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Antai Turkijos žiniasklaidoje dirbantis Amiras D.Montvydą puikiai prisimena dėl jo pasirodymo „Eurovizijoje“ 2012-aisiais. Žurnalistas neslepia: daina „Love is Blind“ jam patinka daug labiau nei šių metų lietuvio eurovizinė. Tačiau tiki, kad D.Montvydas ir vėl dainuos „Eurovizijos“ finale, nors jo pasirodymas ir gali susilieti su kitų atlikėjų – antrame pusfinalyje nuskambės daug šokių muzikos stiliaus dainų.

Lenkijos žurnalistai taip pat sako, kad Donatas dainuos finale. Tačiau stebisi, kad „Eurovizijai“ jis pasirinko švedų prodiuserių kurtą dainą – kodėl ne Lietuvos?

O Švedijos žurnalistai Donato pasirinkimu patenkinti: antai vienas jų uoliai tikino, kad ši daina – žymiai geresnė nei ankstesnioji „Love is Blind“. „Anos dainos tiesiog negalėjau pakęsti“, – neslepia. Žurnalistas tikina, kad D.Montvydo šou scenoje žmonės atsimins dėl jo salto – triukas turėtų prikaustyti dėmesį.

Nors randa ir prie ko prikibti: sako, kad kartais D.Montvydas ne kiekvieną natą dainoje išdainuoja taip gerai, kaip galėtų.

Tuo tarpu iš Škotijos į Stokholmą atvykęs žurnalistas Spence‘as į vatą ryžosi nevynioti. „Žinote, jei Donatas atstovautų, tarkime, Švedijai, visi čia kalbėtų, kad jis laimės“, – konstatavo.