Pasaulis 2030-aisiais: kas mūsų laukia?

Cécile Cremer / Organizatorių nuotr.
Cécile Cremer / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Pasaulyje, kupiname trikdančių pokyčių – labai svarbu žvelgti į priekį. Ne tik žiūrint į technologines inovacijas, bet ir veiksnius, kurie iššaukia tokius pasikeitimus.

Trendų ekspertė, dizainerė Cecile Cremer – tiesiog apsėsta minčių apie ateitį, todėl jos, inovacijų festivalyje „Login“, skaitytas pranešimas vadinasi „Diena 2030-aisiais“.

Vilniaus Kongresų rūmuose susirinkusiems inovacijų gerbėjams ji leido iš arčiau pažvelgti į pasaulį, kuriame gyvensime kiek daugiau nei po 10 metų.

Norėdama papasakoti apie ateitį Cecile pristatė jauną moterį vardu Pepper. Jai 21-eri ir ji gyvena 2030-aisiais.

Pepper yra iš naujos alfa kartos. Ji keliasi kada nori ir dirba tokiu metu, kokiu nori ji pati. „Ateityje mes nebedirbsime nuo 9 val. Iki 17 val. – visos sistemos ateityje bus kur kas lankstesnės“, – pasakojo C. Cremer.

Daugelis bijo, kad ateityje įprastas žmonių profesijas perims robotai. Tačiau C. Cremer sako, kad tai bus naudinga, nes tuomet mes susitelksime ties įgūdžiais, kuriuos ir praversime savo darbu.

„Aš tikiu, kad žmogaus kūrybingumo ir visų sričių reikalaujančių kūrybos – technika niekada nepakeis“, – sakė Celine. Pasak pranešėjos, keisis ir mūsų gyvenamoji vieta, jungsis miestai, o gyvenimui ateityje netgi išnaudosime dangaus erdvę.

„Pepper gyvena Vilniaus centre. Tiesa, dabar miesto centras yra ten, kur pries 10 metų dar nebuvo miesto. Ji gyvena išmaniame bute. Kai Pepper viena – erdvė susitraukia, tačiau jeigu ji planuoja daryti vakarėlį ar pasikviesti žmonių – butas prisitaiko prie žmonių kiekio tampa didesnis“, – pasakojo „Login“ pranešėja.

Keisis ne tik mūsų gyvenamoji vieta, bet ir transportas. Pasak Cecile Cremer, ateityje atsiras mašinos gebančios skraidyti. Jų greitis – 300 kilometrų per valandą. „Jeigu mes galime sklandyti mašinomis, perkelti jas į dangaus erdvę, kodėl dangaus negalime išnaudoti gyvenimui?“ – sakė moteris.

Didžiausia ateities vertybė, pasak jos, bus laikas, kurio jau šiuo metu turime vis mažiau.

„Mes nebegaišime laiko tokiems nereikšmingiems gyvenime dalykams kaip apsipirkinėjimui ar namų tvarkymui – laisvą laiką išnaudosime būvimui su šeima. Tiesa, su šeimos nariai, kurie yra toli nuo mūsų galėsime bendrauti hologramomis, todėl būdami toli vienas nuo kito – visada jausimės šalia.“, – kalbėjo C. Cremer.

Žmonės.lt primena, kad inovacijų festivalis „Login“ Vilniuje vyksta jau 12-ąjį kartą. Per dvi festivalio dienas čia bus perskaityti 120 pranešimų ir apsilankys apie 6 tūkst. žmonių. Naujienų portalas Žmonės.lt taip pat dalyvauja šiame inovacijų festivalyje ir kviečia apsilankyti specialioje, festivalio zonoje įrengtoje poilsio zonoje.