Pasaulis eina iš proto dėl „Squid game“: faktai, kuriuos sužinoję – nustebsite

„Squid game“ kadrai / Scanpix nuotr.
„Squid game“ kadrai / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-10-16 14:29
AA

Vos rudens pradžioje pasirodžiusi „Netflix“ eksperimentinė drama „Squid game“ (liet. „Kalmaro žaidimas“) jau spėjo sužavėti visą pasaulį. Skelbiama, kad tai yra žiūrimiausias visų laikų „Netflix“ serialas.

Korėjiečių hitu tituluojamas serialas „Squid game“ prie ekranų pritraukė milijonus pasaulio žiūrovų. Ne išimtis ir Lietuva – šiuo metu „Netflix“ skelbia, kad šalies TOP 10 serialas užima 1-ąją vietą.

Jei jau žiūrėjote, susipažinkite su negirdėtais faktais apie eksperimentinę dramą, o jei dar nematėte – galbūt susidomėsite ir prisijungsite prie serialo gerbėjų.

„Squid game“ scenarijus atmestas dar prieš 10 metų

Nors dabar gali būti sunku tuo patikėti, „Squid Game“ toli gražu ne iš karto sužavėjo kino kūrėjus. Vietos studijos daugiau nei dešimtmetį atmetė režisieriaus Hwang Dong-hyuk scenarijų, pavadindami jį pernelyg žiauriu. Remiantis „Wall Street Journal“, šou buvo pavadintas „nerealus“ ir „per daug groteskiškas“. Tik 2019 m. „Netflix“ projektui suteikė „žalią signalą“, tačiau serialo formatu.

„Squid game“ kadras / Scanpix nuotr.

Tai turėjo būti filmas

„Squid Game“ kūrėjas Hwang Dong-hyuk iš pradžių įsivaizdavo šou kaip filmą, kai 2008 m. pradėjo jį kurti. Atsižvelgiant į sėkmingų filmų, tokių kaip „Silenced“, „The Fortress“ ir „Miss Granny“, kūrėjo repertuarą, tai nenuostabu. 

Pražūtinga lėlė – reali

Milžiniška lėlė su lazerių akimis ne vienam kelia šiurpą. Jei norite pamatyti šią baisią lėlę, kuri užkeikia pražūtį viskam, į ką ji žiūri, turėsite aplankyti Jincheon grafystę, esančią Šiaurės Korėjoje.

Filmuojant režisierius neteko šešių dantų

Prieš manydami, kad režisierius buvo sužeistas bandydamas vieną iš keistų konkurso žaidimų, užbėgsime įvykiams už akių: Hwang Dong-hyuk neteko šešių dantų dėl to, kad filmuodamas serialą jautė stresą ir neturėjo laiko pasirūpinti jau gendančiais dantimis. Kalbėdamas su CNN, Hwang Dong-hyuk sakė: „Man reikia pasidaryti implantus, bet vis dar neturėjau laiko“.

„Squid game“ kadras / Scanpix nuotr.

Naudojamas telefono numeris

Dalyviai įsitraukia į žaidimą paskambinę paslaptingose vizitinėse kortelėse esančiu aštuonių skaitmenų numeriu.

Deja, telefono numeris yra tikras ir priklauso moteriai, kuri pranešė, kad per dieną sulaukia apie 4000 skambučių. Taip sutapo, kad numeris jau 10 metų priklauso vienai verslininkei.

„Šį telefono numerį jau naudoju ilgiau nei dešimt metų, todėl esu labai nustebusi. Iš savo telefono turėjau ištrinti daugiau kaip 4 tūkstančius numerių“, – „Money Today“ leidiniui kalbėjo moteris.

„Squid game“ kadras / Scanpix nuotr.

Serialas sulaukė policijos dėmesio

Serialo populiarumas paskatino Didžiosios Britanijos policiją įspėti paauglius nebandyti atkartoti jame rodomų žaidimų. Pranešama, kad internete platinami kvietimai dalyvauti „Squid Game“ simuliacijose, įspėjant, kad pralaimėjusieji bus verčiami bėgti, o į juos bus šaudoma iš pneumatinių ginklų.

„Squid game“ kadras / Scanpix nuotr.

Kol visas pasaulis žiūri, Kinija „piratauja“

Kinijoje serialas „Squid Game“ taip pat labai populiarus – deja, piratine forma, kadangi „Netflix“ platforma šalies gyventojams yra neprieinama. Na, o jei ir būtų, vargu, ar „Squid Game“ pavyktų įveikti valstybinės cenzūros normas, skelbia „South China Morning Post“.

Serialas „Squid game“ (12 nuotr.)
+6