Kristina Buožytė – Pasaulis, gimęs iš nuojautos ir sapnų

Kristina Buožytė / Gretos Skaraitienės nuotrauka
Kristina Buožytė / Gretos Skaraitienės nuotrauka
JŪRATĖ RAŽKOVSKYTĖ
Šaltinis: Žmonės
2022-09-21 12:02
AA

Briuselio tarptautiniame fantastinių filmų festivalyje (BIFFF) – viename didžiausių žanrinio kino renginių Europoje – režisierių Kristinos BUOŽYTĖS (39) ir prancūzo Bruno Samper filmas „Vesper“ ką tik įvertintas aukščiausiu „Auksinio varno“ apdovanojimu. Netrukus filmo premjera – ir Lietuvoje.

Dėl filmo premjerų vis kitoje šalyje arba festivalyje kaskart daug jaudulio?

Kiekvieno festivalio auditorija skirtinga, kino teatrų žiūrovai – dar kitokie, kai į premjerą susirenka tavo draugai, pažįstami – jautiesi vėl kitaip. Tai net ne baimė, patiks ar nepatiks tavo darbas. Greičiau nerimas, ar žiūrovas tikrai pajus tai, ką stengeisi sudėti į filmą, ar perskaitys visas užkoduotas žinutes. Bet turbūt pirmą kartą sukūrusi filmą jaučiuosi rami ir užtikrinta, kad padarėme viską, ką galėjome tomis sąlygomis.

Juk pasirengimo darbai ir filmavimai vyko per pačią pandemiją. Dailininkų komandai buvo didžiulis iššūkis, nes visos parduotuvės tuo metu buvo uždarytos. Prekę pirmiausia tekdavo atsisiųsti, o jau tada galvoti, ar tinka. Aktorius pirmą kartą gyvai pamačiau tik prieš pat filmavimą. Iki tol dirbome... per zūmą! Man tai buvo visiškai nauja patirtis: kaip internetu nepažįstamus žmones parengti vaidmenims?!

Juo labiau kai pagrindinė filmo aktorė – trylikametė paauglė britė Raffiella Chapman, kuri iki tol buvo atlikusi tik nedidelius epizodinius vaidmenis! Matydama Raffi kompiuterio ekrane, įsivaizdavau gan brandžią jauną panelę, bet kai pagaliau pasitikau ją Vilniuje, išsižiojau – mažytė, smulkutė, visai vaikas!