Pasaulis prisimena širdžių princesę Dianą: minimos 24-osios jos mirties metinės

Princesė Diana/SCANPIX nuotr.
Princesė Diana/SCANPIX nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Vasaros pabaiga pasauliui primena tragiškus 1997-ųjų įvykius: prieš 24 metus rugpjūčio 31-ąją autoavarijoje žuvo Velso princesė Diana. Širdžių princesė kartu su tuometiniu mylimuoju Dodi Fayedu žuvo Pont de l'Alma tunelyje, Paryžiuje, vairuotojui bėgant nuo paparacų. Tuomet jai buvo vos 36-eri.

Princesė Diana (tuo metu – Diana Frensis Spenser) gimė 1961-ųjų liepos 1-ąją Parkhauze, Norfolke, Anglijoje. Jos šeima – sena ir kilminga, tolimais giminystės saitais susijusi su karališkąja šeima.

1977 m. Diana susipažino su Velso princu Čarlzu, su kuriuo vėliau ryšiai nutrūko, bet vėl atsinaujino 1980 m. 1981 m. vasarį Velso princas jai pasipiršo, o liepos 29 d. jiedu susituokė. Jų vestuvių ceremonija buvo transliuojama per televiziją ir radiją, o ją stebėjo daugiau nei 750 milijonų žmonių.

Princas Charlesas ir princesė Diana (1984 m.)
Princas Charlesas ir princesė Diana (1984 m.) / „Scanpix“/AP nuotr.

1982 m. princui Čarlzui ir princesei Dianai gimė sūnus Williamas, 1984 m. – princas Harry. Diana buvo labai mėgiama tautos dėl savo stilius, šilto bendravimo ir labdaringos veiklos.

1992 m. karališkoji pora pranešė, kad suka skirtingais keliais, bet oficialiai jų santuoka nutraukta tik 1996 m. Nors ir prarado garbės titulą bei pasitraukė iš viešumos, ji vis dar prisidėjo prie labdaros organizacijų.

Liepos 1-ąją Kensingtono rūmų sode atidengta skulptūra, skirta pagerbti princesę Dianą. Ji buvo planuojama ketverius metus. Meno kūrinio dizainas buvo itin slaptas, o jį įkvėpė oficiali Dianos 1993 metų Kalėdinė atvirutė, kurią princesė pirmą kartą išsiuntė be princo Charleso: ji dėvėjo tuos pačius atvirus marškinėlius, sijoną ir diržą bei meiliai šypsojosi dviems savo sūnums.

Princesė Diana (1997 m.)
Princesė Diana (1997 m.) / „Scanpix“/AP nuotr.

Vis tik britų skulptorius Ianas Rank-Broadley užuot vaizdavęs ją su sūnumis, kaip kad minėtoje atvirutėje, skulptūroje ją atvaizdavo su trimis vaikais – dviem berniukais ir mergaite. Panašu, kad vienas iš berniukų turi trumpus afro stiliaus plaukus. Rūmai teigė, kad tai atspindi „princesės veiklos universalumą ir tos veiklos poveikį skirtingoms kartoms.“

„Kiekvieną dieną apgailestaujame, kad jos nėra šalia. Tikimės, kad ši statula bus amžinai laikoma jos gyvenimo ir palikimo simboliu“, – tądien sakė princesės Dianos sūnūs, princai Williamas ir Harry.

Princesės Dianos atminimas įamžintas ir kine. Praėjusią savaitę paviešintas dramatiškas naujausio filmo „Spencer“ apie princesę Dianą plakatas. Nemažai diskusijų pastaraisiais mėnesiais keliantis ir be galo gerbėjų laukiamas filmas pasirodys jau lapkričio mėnesį.

Pagrindinį vaidmenį atliekančiai Kristen Stewart, kuri išgarsėjo įsiamžinusi „Twilight“ filmuose, gerbėjai jau prognozuoja išsvajotą „Oskarą“.

„Filmas „Spencer“ – tarsi pasinėrimas į emocionalų įsivaizdavimą, kokia buvo Diana, kada jos gyvenime įvyko lemtingas lūžis.

Filmas, kuriam scenarijų rašė populiaraus serialo „Birmingemo gauja“ („Peaky Blinders“) kūrėjas Stevenas Knightas, pasakoja apie vėlyvąjį princesės Dianos gyvenimo laikotarpį bei lemtingą savaitgalį. Žadama apkalbėti vieną šventinę išvyką su britų karalikąja šeima. Būtent po jos princesė nusprendė nutraukti savo pragaru virtusią santuoką su princu Charlesu.

Filmo „Spencer“ plakatas ir pagrindinė aktorė Kristen Stewart / NEON nuotr.
Filmo „Spencer“ plakatas ir pagrindinė aktorė Kristen Stewart / NEON nuotr.