Pasiilgote drugelių plazdėjimo? Sudarykite sąrašą!

Pora / Vida Press nuotr.
Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kažin ar daug kam pavyktų įsivaizduoti savo kasdienybę, kurioje nesudarinėtų jokių sąrašų. Ką nupirkti pietums, ko reikia ruošiantis atostogoms, kuriuos darbus pirmiausia atlikti – šios mažos, bet apgalvotos smulkmenos padeda sklandžiai įveikti kasdienybės iššūkius: įsigyti reikalingų produktų, suderinti darbą ir vizitą pas gydytoją ar kirpėją, suplanuoti kelionę ar būsto remontą.

O kaip su tarpusavio santykiais? Nepasakytumėte, kada pastarąjį kartą dviese romantiškai vakarieniavote ar mylėjotės? Senokai iš vyro negirdėjote komplimento, o ir pati nepamenate, kada jam demonstravote naujus apatinius? Ir širdis neima stipriau plakti išgirdus, kad jis grįžta iš darbo ir jau rakina duris? Bet į darbo kalendorių ar pirkinių sąrašą šių dalykų įtraukti juk neįmanoma...

Ar tai reiškia, kad aistra išblėsta ir žmonės – bėjėgiai prieš laiką? O gal kalti ne bėgantys metai, bet paprastas aplaidumas ir žinių stoka? Vaikus nuo mažumės moko prižiūrėti dantis, gaminti ir tvarkytis... O puoselėti tarpusavio santykius?

Į darbo kalendorių glamonių su mylimuoju per pietų pertrauką įtraukti nerekomenduosime, tačiau kad jomis mėgautumėtės spontaniškai, galbūt pravartu susidaryti sąrašą dalykų, kuriuos atlikti privalu. Ir jei tą sąrašą susidėliosite kartu su vyru ar mylimuoju – nesvarbu, norėdama išsaugoti tarpusavio trauką ar išbristi iš santykių krizės, ir į jį užmesite akį taip pat rūpestingai, kaip ir į pirkinių sąrašą prekybos centre, tikėtina, rezultatų ilgai laukti neteks.

Įvertinkite savo intymų gyvenimą

Sąžiningai atsakykite į klausimą, ar esate patenkinta judviejų intymiu gyvenimu. Jei vertinimas nėra 9 ar 10 balų, pamąstykite, ar galite su gyvenimo vyru lengvai kalbėtis apie savo poreikius ir lūkesčius.

Kartais iš tiesų nebūna jokio noro mylėtis, tačiau labai svarbu žinoti, kodėl: liga, sutrikęs potraukis, išgyvenamas stresas ar atšalę santykiai... Būtent pastaroji priežastis yra sunkiausiai pripažįstama, ypač tuo atveju, jei skyrybomis nekvepia – tiesiog gyvenate nuobodų, įprastą gyvenimą ir jau iš anksto esate nusiteikusi, kad tokia santykių raida yra natūrali. Atkreiptinas dėmesys, kad aistra miegamajame ima blėsti tada, kai pašlyja kasdieniai santykiai. Jei kivirčijatės dėl vaikų auklėjimo, nesutariate dėl pinigų ar kitų dalykų, tikėtina, kad po kurio laiko pastebite, jog vyras nebe toks dėmesingas, imate abejoti, ar tebesate jam patraukli... ir vis dažniau puošiatės norėdama komplimentų sulaukti iš kitų vyrų.

Noras turėti aktyvų seksualinį gyvenimą yra sąmoningas pasirinkimas. Ir tam reikia pastangų. Žinoma, galima manyti, kad šeimyninė rutina nepalieka nei jėgų, nei noro tuo mėgautis, tačiau toks štilis neretai baigiasi vieno iš partnerių neištikimybe. Nes aistringų santykių poreikis išlieka ilgai ir jei nepavyksta jų išsaugoti ar iš naujo užmegzti su savo sutuoktiniu, anksčiau ar vėliau atsiranda didžiulė pagunda jų ieškoti už šeimos ribų.

Peržvelkite savo įsipareigojimus

Gyvenimas šeimoje yra panašus į komandinį žaidimą, kuriame sėkmė pasiekiama tik tada, kai visi žaidėjai mąsto ir veikia kaip komanda.

Kuo svarbūs įsipareigojimai? Jie yra santykių rišamoji medžiaga. Pamąstykite, kokiomis kategorijomis vadovaujatės auklėdama vaikus, priimdama sprendimus: „aš“ ir „jis“ ar „mes“? Tai nereiškia, kad po vestuvių turite liautis save suvokti kaip asmenybę, tačiau labai svarbu, kad suprastumėte: gyvenimas šeimoje yra panašus į komandinį žaidimą, kuriame sėkmė pasiekiama tik tada, kai visi žaidėjai mąsto ir veikia kaip komanda, o ne konkuruojantys individai. Šiandien daugelis įsipareigojimus kitam žmogui ima suvokti kaip grėsmę asmeninei laisvei ir nenori, bijo ar net nemoka prisiimti atsakomybės už mylimojo dvasinį ir fizinį komfortą. Pamėginkite atrasti, kur jūs funkcionuojate kaip pora, o kur – kaip atskiros asmenybės, įvertinkite, ar panašiai suprantate įsipareigojimus kitam. Kaip tai susiję su seksualiniu gyvenimu? Jei išmoksite mąstyti ir veikti kaip komanda, tikėtina, kad toks santykių modelis persikels ir į intymią sritį. Vadinasi, imsite galvoti vienas apie kitą – kaip suteikti malonumo, nustebinti ir sujaudinti...

Atspėdami vienas kito lūkesčius ir stengdamiesi juos patenkinti patirsite malonumą kur kas greičiau ir lengviau nei partneriai, keliantys savo pretenzijas ir reikalavimus.

Kurkite bendrus prisiminimus

Kartu praleistas laikas stiprina emocinį ryšį, yra vienas kertinių harmoningos santuokos ramsčių, net jei iš pažiūros ir neveikiate nieko įdomaus ar reikšminga.

Jei santykius ištiko krizė ar jaučiate, kad išsikvėpė aistra, pagaliau tampate vienas kitam neįdomūs, peržvelkite savo prisiminimus. Kalbėkitės apie tai, kurios akimirkos ar momentai buvo patys geriausi, kupini intensyvių jausmų. Pažiūrėkite vestuvių, atostogų, kitų mielų gyvenimo akimirkų nuotraukas. Vaizdai grąžina į praeitį, užplūsta seniai pamirštos emocijos. Bendrus prisiminimus galima kurti sąmoningai, mėgaujantis mažais kasdieniais malonumais (tarkim, rytine kava), mažais judviejų ritualais (pasivaikščiojimais po senamiestį savaitgaliais, treniruotėmis sporto klube ar vakariene kartą per mėnesį pamėgtame restorane).

Pora
Pora / Vida Press nuotr.

Sužinokite vienas apie kitą naujų dalykų

Partneriai, kuriuos sieja meilė ir tvirtas intymus ryšys, nuolatos sužino ką nors nauja vienas apie kitą. Tokie žmonės nesiliauja domėtis savo antrąja puse, panašiai kaip įsimylėjėliai, kurie nori išsiaiškinti mylimojo pomėgius, požiūrį. Ką galima sužinoti nauja apie žmogų, su kuriuo gyvenate jau keletą (ar daugiau) metų? Dažnai žmonės pripranta prie šalia esančio ir liaujasi juo domėtis – neva ir taip viskas aišku. Pasitikrinkite, ar tikrai galite įvardyti vienas kito stipriausius vaikystės išgyvenimus, dabartines baimes, lūkesčius, svajones? Ar įtariate, kuriuos drabužius vilkėdama jam atrodote žavi, o kuriuos jis mielai išmestų į labdaros dėžę? Svarbu suprasti, kad visi žmonės nuolatos keičiasi, todėl atrasti vienam kitą iš naujo visada įmanoma ir būtina.

Jei jūsų santykiai išgyvena krizę arba krypsta jos link, galite sutarti, kad juos mėginsite gelbėti kasdien bent 10 minučių kalbėdamiesi apie bet ką, išskyrus buitį, darbą ir vaikus.

Dažniau apsinuoginkite vienas prieš kitą

Tarpusavio santykiams svarbu ir fizinis, ir dvasinis apsinuoginimas. Kartais sutuoktiniai slepia vienas nuo kito savo tikruosius poreikius ar baimes, bijodami būti nesuprasti, atstumti. Tačiau kai kitam aiškiai neparodoma, kokie dalykai yra svarbūs, reikšmingi, dėl nesusikalbėjimo kyla konfliktų. Nepasitikėjimas net dėl smulkmenų virsta rimtomis abejonėmis kitose gyvenimo srityse: emocijų slapstymas virsta ir fiziniu vienas kito gėdijimusi. Jei vengiate vienas šalia kito persirengti, sutrinkate, kai vyras jus užtinka besigražinančią, tai pirmieji signalai, kad poroje atvirumo – fizinio ir dvasinio – mažiau, nei turėtų būti. Tai nereiškia, kad turėtumėte pulti į kitą kraštutinumą ir nebesivaržyti savo vyro, kai atliekate depiliacijos ar kitas grožio procedūras, arba atvirauti, kaip flirtavote su pardavėju. Tačiau mažais žingsneliais keliauti didesnio atvirumo link pats metas.

Pradėti galite pamažu apnuogindami sielą arba kūną: kalbėdamiesi apie jums svarbius dalykus ar tiesiog iš naujo atrasdami kūniškąjį kontaktą – galbūt be priežasties apsikabindami ar pasibučiuodami.

Investuokite į santykius

Ar pastebėjote, kad investuojate į santykius su draugais, kolegomis: kviečiatės juos į svečius, periodiškai susitinkate ir sveikinate per šventes. Tačiau santuokoje tikitės, kad viskas vyks savaime? Ramybė, kad esate pora, nuslopina norą veikti. Labai svarbu suprasti, kad, nepaisant pasikeitusių aplinkybių, investicijos į judviejų santykius būtinos, nes meilė, kokia didžiulė bebūtų įsiplieskusi pažinties pradžioje, nepuoselėjama vysta.

Jei vis dažniau apima jausmas, kad artėja krizė, nereiktų delsti. Kiekvienos poros situacija unikali. Prisiminkite tuos laikus, kai stengėtės sužavėti vienas kitą. Nebūtina kartoti jaunystės pramogų – galite susigalvoti naujų būdų nudžiuginti vienas kitą. Juk dabartinis vyras ar žmona nusipelno daugiau investicijų nei galbūt potencialus mylimasis kažkada?

Matykite teigiamus dalykus

Kiekvienas žmogus turi teigiamų ir neigiamų savybių. Tos mylimojo savybės, kurios jums atrodo neigiamos, atskleidžia, kad tarp judviejų egzistuoja skirtumų, o nuolatos įžvelgiamos teigiamos leidžia augti ir skleistis meilei. Pamėginkite pati sau įvardyti, kokios mylimojo savybės jums patinka, o kokios – ne. Jei vienam neigiamam vyro bruožui kaip atsvarą randate penkis teigiamus, galite būti rami: jūsų ryšys tvirtas. Jei ne, imkitės šių išvardytų patarimų.

Laimingų santykių sąraše pažymėkite, ar šią savaitę jūs:

  • Ką nors nauja sužinojote vienas apie kitą?
  • Kasdien patirdavote trumpų, intymių akimirkų: pasibučiuodavote, apsikabindavote?
  • Kartu juokėtės, flirtavote vienas su kitu?
  • Skyrėte laiko vienas kitam?
  • Apsižodžiavę, susiginčiję susitaikėte, atsiprašėte vienas kito?
  • Sprendėte kokią nors kasdienio gyvenimo problemą iš „mes“ pozicijų?
  • Parodėte sutuoktiniui, kad jį vertinate, gerbiate, esate jam dėkinga?
  • Patikinote vienas kitą – žodžiais ar veiksmais, kad tebesate įsimylėję?
  • Vienas kitam nesakėte kritikos žodžių, nekėlėte balso ir neverkšlenote?

Kuo daugiau „taip“, tuo sėkmingiau kuriate savo meilės istoriją „ilgai ir laimingai“.