Jurga Baltrukonytė – Pasiilgstu jaukaus mažų vaikų pasaulio

Jurga Baltrukonytė / Algio Kriščiūno nuotrauka
Jurga Baltrukonytė / Algio Kriščiūno nuotrauka
LAISVĖ RADZEVIČIENĖ
Šaltinis: Žmonės
2021-01-13 13:35
AA

„Vaikai yra nuostabūs ir sudėtingi, o jų tėvai – pasiklydę tarp mokyklų, metodikų, psichologų, leidimų ir draudimų“, – sako Kanarų salose žiemą leidžianti žurnalų redaktorė, knygų vaikams autorė Jurga BALTRUKONYTĖ (51). Praėjusių metų pabaigoje leidykla „Alma littera“ išleido naują jos knygą „Dvynukai sekliai pavojuje“.

Gal klaidingai pastebėta, bet atrodo, kad knygos auga kartu su dukra, su Paula... Juk pastaroji skirta jau ūgtelėjusiems, 7–12 metų, vaikams. 

Mes visi augame su savo vaikais, sužinome daug naujų dalykų. Pavyzdžiui, aš iš dukros Paulos prieš keletą metų sužinojau apie tiktoką. Su vaikais patiriame naujų emocijų, atgaiviname pamirštus jausmus – baimę eiti į darželį, mokyklą, laimę žaisti, džiaugtis paprastais dalykais, mylėti net sliekus. Dukros augimas tarsi išplėtė namų erdvę, ten dabar telpa dar daugiau emocijų, susijusių su jos draugais, santykiais mokykloje, atsakomybe už pasaulį, – jaunoji karta tą jau gerai suvokia ir tai džiugina. Paula stebi, kad mažiau vartotume plastiko, yra jautri ir mielai padeda tiems, kuriems nesiseka ar reikia pagalbos. Taigi naujoje savo knygoje įžengiu į dar įdomesnį, sudėtingesnį pasaulį, kuriame sukasi dukros bendraamžiai. Jis bus groteskiškas, spalvos sutirštintos, veiksmas dažnai komiškas, personažai ryškūs. Daugybė detalių bus iš tikro gyvenimo – tai ir naujokų atėjimas į mokyklą (panašiai jautėsi Paula, pirmą kartą nuėjusi į mokyklą ispaniškoje saloje), ir pasirodymas ant scenos, kai gražus šokis baigiasi tragikomiškai (pati esu kritusi scenoje tiesiog apgailėtinomis aplinkybėmis!).