Pasiklydusi tarp kvapų: kaip rinktis naujus kvepalus?

Moteris kvėpinasi / Vida Press nuotr.
Moteris kvėpinasi / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Vienos mėgsta nišinius, kitos – tradicinius. Vienos ieško garsių prekių ženklų kvepalų, kitos – mažiau žinomų. Vienoms patinka stipresni, „unisex“ stiliaus kvapai, kitos ieško ko nors labai moteriško, švelnaus, gėlinio. Kas mus visas sieja? Noras kvapu išreikšti save ir poreikis atnaujinti kvapų arsenalą. Tad kaip rinktis naują kvapą, kai jų – tūkstančiai?

Kiekvienai pažįstamas jausmas, besirenkant kvepalus – pauosčius kelis jų, pradeda kutenti šnerves, o po dešimties visiškai nebesusigaudote, kokį kvapą jaučiate. Tampa sunku suvokti, kokias emocijas ir asociacijas sukelia kvapas, nes jaučiate kelis jų. O juk tai, kaip kvapas skatina jus jaustis, ypatingai svarbu.

Kaip iš gausybės kvepalų išsirinkti?

Kvepalus rinkitės ryte

Kaip ir kiekviena mūsų kūno ląstelė, taip ir uoslės ląstelės per naktį atsinaujina. Todėl patartina kvepalus rinktis ryte – tuomet ir uoslė, ir smegenys funkcionuoja geriausiai ir yra pasiruošusios šviežiems įspūdžiams.

Užsimerkite

Rinkdamosi kvapą, skaitome jo etiketę, apžiūrime buteliuką, klausomės (ar bent jau girdime) muziką, grojančią parduotuvėje. Visa tai – informacinis triukšmas, trukdantis smegenims susikaupti į uodimą ir patiriamas emocijas. Todėl uosdamos kvapą akimirkai užsimerkite ir pabūkite tyloje ir tamsoje, apgalvokite, kaip kvapas jus skatina jaustis, ką primena, ar tai malonios emocijos ir kokioje aplinkoje jos būtų tinkamos.

Moteris kvėpinasi
Moteris kvėpinasi / Vida Press nuotr.

Testuokite ant odos

Tikriausiai nekart pastebėjote, kad kvepalai skirtingai atsiskleidžia, kai yra purškiami ant odos, o ne ant popierinio lapelio. Taigi jums svarbiausia, kaip kvepalai kvepės ant jūsų odos. Tradiciškai geriausia lengvai pakvėpinti riešo vidinę pusę, kur galima apčiuopti pulsą. Pulsavimas suteikia kvapui gyvybės.

Kvėpkite greitai

Jei uostote kelis kvapus, nereikia kvėpti giliai, bandant įtraukti kvepalų molekules į šnerves.

Jei uostote kelis kvapus, nereikia kvėpti giliai, bandant įtraukti kvepalų molekules į šnerves. Kvėpkite greitai ir trumpai, kad pajustumėte kvapą, bet jis neįsikalintų nosyje.

Jei jaučiate, kad priuostėte per daug aromatų, išeikite pasivaikščioti, geriausia – į gryną orą. Pailsinkite uoslę ir galvą nuo įspūdžių. Parduotuvėje jums gali pasiūlyti pauostyti kavos pupelių, tačiau toks būdas padeda ne visoms.

Ribokite kvepalų skaičių

Jei rinkoje atsirado daug jums nežinomų aromatų, tikriausiai norėsis išbandyti viską. Vis tik jūs žinote, kokie kvapai jums patinka, kokias kvapų šeimas mėgstate, tad uostykite tai, kas turėtų patikti. O jei norisi paeksperimentuoti, nusiteikite, kad į parduotuvę eisite kelis kartus – per daug kvapų nosis tiesiog „neatlaikys“.