Pasipriešinimo dvasia tarp Ukrainos degėsių: kūrybingumo nenužudysi

Mados sesija tarp Ukrainos degėsių / Žurnalo „Žmonės“ viršelis
Mados sesija tarp Ukrainos degėsių / Žurnalo „Žmonės“ viršelis
Šaltinis: Žmonės
2022-09-21 12:00
AA

Šios savaitės žurnalo viršelio istorijos tema neįprasta – mados sesija tarp Ukrainos degėsių. Tai ne šventvagystė, o priminimas, kad gyvenimas nugali mirtį.

Mados fotografai dažnai pasitelkia ypatingą foną madai, menui ir grožiui reklamuoti. Tačiau garsus britų mados, muzikos ir garsenybių fotografas, trijų knygų autorius Ralphas Johnas Perou fotosesijų ciklu „Pasipriešinimo dvasia“ siekia visiškai priešingo tikslo: mados fotografija atkreipti dėmesį į fone esančią tikrovę.

„Pasipriešinimo dvasia“ primygtinai rodo: Rusijos kariuomenė ne tik naikina fizines erdves ir žudo Ukrainos žmones, bet ir taikosi ištrinti nuo žemės paviršiaus šalies kultūrą, kūrybingumą, meną. Neišdegs – sako ponas Perou, aštuonios ukrainietės, pozavusios fotosesijoje (profesionalūs modeliai, dainininkės, menininkė ir net Ukrainos operos ir baleto teatro primabalerina), bei visa autorių komanda, tarp kurių – ir Ukrainos „Harper’s Bazaar“, „Elle“, Kyjivo mados savaitės atstovai.

Dirbančius modelius, fotografą, stilistus, kirpėją, vizažistus saugojo Nacionalinė gvardija, o kariuomenės atstovai pasirūpino fotosesijos vietomis.

Pagrindinis projekto tikslas – dar kartą atkreipti dėmesį ir gelti pasauliui, kad niekam nekiltų nė minties pamiršti Ukrainą, pavargti nuo karo ar numoti ranka.

„Nepamirškite šio karo, nesusitaikykite su juo ir, prašau, džiaukitės gyvenimu. Niekas nežino, kada jus pažadins bombardavimo garsai“, – sako viena iš fotosesijos veikėjų, menininkė ir modelis Simona Ton, pozavusi Hostomelyje, šalia pirmosiomis karo dienomis sugriauto daugiabučio.

Fotosesija – šios savaitės žurnale „Žmonės“: