Pasirodė tarptautinius apdovanojimus susižėrusio Arūno Matelio filmo plakatas

Arūnas Matelis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Vasario 9-ąją kino žiūrovai ekranuose sulauks tarptautinius apdovanojimus pelniusio ir užsienio festivaliuose milžiniško susidomėjimo sulaukusio Arūno Matelio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Filmas pasakoja apie nematomą dviračių sporto pusę ir gregorius – dviratininkus, kurie pralaimi tam, kad laimėtų jo komandos draugas. Filmo plakate – kovingiausiu iš gregorių pripažintas danas Chrisas Ankeris Sorensenas, kuriam siekti tikslo nėra sutrukdę nei kraujuojantys pirštai, nei atviros odos žaizdos.

„Visi sportą tapatina su egoizmu, pergalės troškimu, o mūsų filmo herojai kitokie – jie aukojasi ir nuolatos bando asmenybės tvirtumo ribas ne dėl savęs, o dėl kito“, – sako filmo režisierius.

Filmo plakate atsidūrė neeilinis dviratininkas Chrisas Ankeris Sorensenas, kuris buvo ilgametis gregoris Alberto Contadorui, prestižinių lenktynių „Giro d’Italia“, „Vuelta a España“ ir „Tour de France“ čempionui.

„Chrisas žinomas kaip agresyvus, kietas ir nekreipiantis dėmesio į skausmą sportininkas. Jis užsispyręs atakuodavo kalnus, išsunkdavo priešininkų jėgas ir paruošdavo kelią lemiamai lyderio atakai. Chrisas yra gavęs kovingiausio „Tour de France“ dviratininko prizą“, – pasakoja režisierius ir atskleidžia, kad filme yra kultinis šio sportininko karjeros momentas, kur jis tęsia lenktynes kraujuojančiais pirštais.

„Epizodas su iki kraujų nusibrozdinusiu, purvinu Sorensenu, kuris nepamena, kad griuvo, bet vardija savo vaikų vardus, yra paskutinis filme, ir nors tą kadrą mačiau jau daug kartų, jis kaskart iš naujo pribloškia. Nufilmavus šią sceną, pasakiau „viskas, filmas tikrai bus“. Ji iš tiesų nukelia mane ir žiūrovus į kitą planetą.“

„Nuostabieji lūzeriai“

Momentą, tapusį filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ plakatu, „Giro d’Italia“ lenktynėse užfiksavo fotografas Gintas Beržinskas, plakato viziją išvystė ir dizainą sukūrė Justinas Dadonas.

Beveik 8-erius metus režisieriaus A. Matelio kurtas filmas – didžiausias bendros gamybos Europoje kino projektas, kurį kuriant dalyvavo net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija.

Filmas buvo pripažintas geriausiu dokumentiniu ilgametražiu filmu konkursinėje tarptautinio Varšuvos kino festivalio programoje. Kaip A klasės festivalio laureatas, režisierius A. Matelis su savo filmu automatiškai pateko ir į Europos kino apdovanojimų atrankos procesą.

Tarptautiniame kino festivalyje „Listapad“ Minske filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ buvo pripažintas geriausiu ilgametražiu dokumentiniu festivalio filmu ir pelnė žiūrovų simpatijų prizą. Filmas laimėjo ir Lietuvos kinematografininkų sąjungos pagrindinį apdovanojimą už reikšmingiausią kinematografininkų sąjungos nario sukurtą kūrinį.

Skaitykite daugiau