Pasiruošimas rudeniui: jaukūs namai

Interjeras / Vida Press nuotr.
Interjeras / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-10-18 19:01
AA

Anksčiau temstant ir šaltėjant orui, vis daugiau laiko praleidžiame namie. Todėl labai svarbu ten jaustis jaukiai, nesvarbu, didelėje ar mažoje erdvėje gyvenate, viena ar su šeima. Kaip ir drabužinę, taip ir namus reikia paruošti rudeniui.

Gal jau pagavote save, kad dairotės šiltesnio pledo, galbūt nebevaikštote basomis kojomis, o ir namie vis dažniau pasklinda tai kepamo pyrago, tai garuojančios arbatos kvapas.

Kol dar visai nesulindote į kokoną, skirkite pusdienį jaukesniems namams sukurti. Pamatysite, į juos norėsis grįžti dar labiau!

Rudens kvapas namie

Nerasite namų, kuriuose nebūtų kvapiųjų žvakių. Net jei pati tokių neperkate, būtinai kas nors bus padovanojęs. Svarbiausia šiuo atveju rinktis natūralias, ne sintetines žvakes, antraip iš jų skleidžiamo kvapo bus daugiau žalos nei naudos.

Obuolių, obuolių pyrago, keksiukų, cinamono, vanilės, pušų, riešutų kvapas – rinkitės šiltus ir jaukius aromatus, o gaivius – vandenyno ar gėlių – palikite pavasariui. Mes geriau jaučiamės, kai nuotaika ir atmosfera labiau sutampa su sezonu.

Jaukumas / Vida Press nuotr.

Kilimai ir pledai

Šilumos – tiek vizualiai, tiek fiziškai – suteikia kilimai, kilimėliai, pledai, apklotai ir panašūs dalykai. Taigi, namie reikia šiltesnių audinių. Kašmyras, vilna, flanelė – sušildo ir atrodo labai jaukiai.

O jei nesate alergiška dulkėms (ir netingite tvarkytis), galbūt verta pagalvoti apie ilgo plauko kilimą?

Jaukus kambarys / Vida Press nuotr.

Kitokių spalvų patalynė

Nors ir labai graži ta balta patalynė su ryškiai žaliais augalais, drugeliais ir paukšteliais, tačiau tokios spalvos ir piešiniai gali pernelyg energizuoti. Šilumos ir jaukumo suteiks sodresnės spalvos ir abstraktesni raštai. Kita vertus, visada tinkama kavos su pienu patalynės spalva.

Interjeras / Vida Press nuotr.

Daugiau šviesos šaltinių

Artėja laikas, kai vos grįžę po darbo iškart degsime lempas. Turėkite papildomų šviesos šaltinių namie – minėtų žvakių, taip pat stalinių lempų ar toršerų. Tai suteiks jaukumo ir praplės galimybes – juk malonu skaityti knygą susisupus į pledą ant fotelio, kai šviesos šaltinis nukreiptas į knygos puslapius, o ne virš galvos ar į akis.

Interjeras / Vida Press nuotr.

Puošnesnis stalas

Žvakės, rudens gėrybės (pvz., obuoliai) dubenyje, gėlių puokštė, įrėmintas spalvotas klevo lapas, garuojantis pyragas ar nauja servetėlė – rudens dvasią galima sukurti iš mažų smulkmenų.

„Hygge“ / Vida Press nuotr.
Jaukūs namai rudeniui (13 nuotr.)
+7