Pasivaikščiokime po prabangiausias pasaulio parduotuvių gatves

Apsipirkinėjant / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Jei vaikštinėjimas po parduotuves jums yra šis tas daugiau nei paprastas apsipirkimas, paskubomis nugriebiant žūtbūt reikalingas pėdkelnes, džinsus ar marškinėlius, tuomet šis straipsnis tikrai turėtų jus sudominti...

Vieša paslaptis – visame pasaulyje įvairūs mados namai tarpusavyje įnirtingai kovoja dėl kiekvieno pirkėjo. Todėl nėra ko stebėtis, kad jie savo butikus stengiasi įkurti žymiausiose, prabangiausiose ir prestižinėse pasaulio gatvėse. Be jokios abejonės, nė nereikia jums sakyti, jog šios garbingos ir išskirtinės vietos jų savininkams per metus atsieina laaaaabai apvalią pinigų sumelę. Pačioms drąsiausioms, atkakliausioms ir retai kada nuilstančioms parduotuvių gerbėjoms siūlome „leistis“ į kelionę po žemiau sąraše pateiktus miestus, nes apsipirkimas (ar bent pasivaikščiojimas po garsiausias parduotuves) atitinkamose gatvėse  joms yra ne mažiau įdomus procesas nei, tarkime, garsių kultūros ir architektūros paminklų lankymas.

1 vieta. Honkongas

Honkongas

Šis kerintis megapolis drąsiai gali didžiuotis „prabangiausių pasaulyje parduotuvių gatvių“ epitetu. Aplink žymųjį restoranų ir barų Lan Kwai Fong rajoną išsidėsčiusiuose keturiuose kvartaluose 1 m² nuoma per metus kainuoja net apie 41 548 dolerius! Be abejonės, leisti sau žarstytis tokiomis pinigų sumomis gali tik brangiausi pasaulyje prekės ženklai. Taigi, jei jus domina Louis Vuitton, Piaget, Gucci ar Armani – atvykote kaip tik čia.


2 vieta. Niujorkas

Honkongas

Žymiausi pasaulyje mados namai nepamiršo savo butikų atidaryti ir brangiausiose Didžiojo Obuolio (taip vadinamas Niujorkas) vietose. Madisono aveniu, Penktajame aveniu ir 57-ojoje gatvėje galima rasti gausybę garsių vardų parduotuvių. Pasirinkote teisingą kryptį, jei jums reikia Tiffany, Tom Ford, Lanvin ir didžiausio pasaulyje Louis Vuitton butiko. Prabangiausių pasaulyje parduotuvių gatvių sąraše šios trys vietos didžiausiam Jungtinių Valstijų miestui „pelnė“ sidabro medalį, mat per metus už 1 m² išvardytose gatvėse tenka pakloti apie 26 612 dolerių.

3 vieta. Sidnėjus

Honkongas

Nuo Niujorko šiek tiek atsilieka gyvybingiausiame Australijos mieste Sidnėjuje esanti Pito gatvė. Ji garsėja ne tik milžiniška nuomos kaina – 12 000 dolerių už 1 m² per metus, bet ir šioje gatvėje atsidariusiomis išskirtinėmis Bottega Veneta, Christian Louboutin ir Diane von Furstenberg parduotuvėmis.

4 vieta. Tokijas

Honkongas

Atvykusios į Tekančios Saulės šalies sostinę Tokiją, ekskliuzyvinių prekės ženklų skuoskite ieškoti į Ginzos rajoną. Vaikščiodamos po pagrindinę gatvę, galėsite praverti Gucci, Armani, Coach, Tiffany, Calvin Klein, Ralph Lauren butikų duris. Įsikūrusiems šioje prestižinėje miesto vietoje pardavėjams per metus už 1 m² reikia nepagailėti maždaug 11 000 dolerių.

5 vieta. Londonas

Honkongas

Sunku patikėti, kad Jungtinės Karalystės sostinė, į kurią per vasaros išpardavimo sezoną iš viso pasaulio suplūsta dievinančios apsipirkti moterys, šiame sąraše atsidūrė tik 5-ojoje vietoje. Londone yra aibė gatvių ir rajonų, kuriuose tikrai rasite mėgstamiausią parduotuvę. Be abejo, savo pirkėjų čia laukia garsiosios Meifero, Naitsbridžo, Vestfildo (priminsime, kad šioje gatvėje yra įsikūręs didžiausias Europoje prabangių parduotuvių ir laisvalaikio centras Westfield) ir, žinoma, prestižinė Oksfordo gatvės. Beje, mielosios, pastarojoje veikia daugiausia (net 67!) parduotuvių ir jose kas savaitę apsilanko daugiau nei 2,5 mln. žmonių. Na o toms, kurios trokšta dar daugiau prabangos, vertėtų pasivaikščioti po Bondo gatvėje esančius butikus, garsių papuošalų, kvepalų ir antikvariato parduotuves. Už 1 m² metams išvardytose gatvėse prašoma apie 10 000 dolerių.

6 vieta. Ciurichas

Honkongas

Jei keliaujant po Šveicariją jūsų neįkvepia įstabūs gražių kalnų ir ežerų vaizdai, tuomet parduotuvės tikrai sudrebins jūsų širdį. Vienoje brangiausių pasaulyje gatvių Bahnhofstrasse galite įsigyti visko: nuo briliantais puošto vėrinio iki šokolado ir kailinių. Už 1 m² nuomą per metus šioje Ciuricho miesto dalyje parduotuvių savininkams kišenę tenka paploninti 9 172 doleriais.

7 vieta. Melburnas

Honkongas

Čapelio parduotuvių gatvė, esanti antrame pagal dydį Australijos mieste, pasaulyje žymi ne tik aukščiausios klasės restoranais, bet ir joje įsikūrusiais Chanel, Ralph Lauren ir kitais butikais. O žinote, kaip tituluojama ši miesto atkarpa? Čapelio gatvė dažnai vadinama „ilgiausiu podiumu pasaulyje“, tad nieko nuostabaus, kad prabangių parduotuvių savininkams 1 m² nuoma metams prie šio „grožio podiumo“ apytiksliai kainuoja 9000 dolerių.

8 vieta. Paryžius

Honkongas

Sunku patikėti, kad madų sostinė Paryžius brangiausių parduotuvių gatvių sąraše atsidūrė 8-ojoje vietoje. 1 m² nuoma per metus garsiausiose Prancūzijos sostinės gatvėse  – maždaug  8000 dolerių. O kad negaištumėte veltui laiko ieškodamos prabangių butikų, vykite tiesiai į Etienne Marcel gatvę ir Pergalių aikštę, kurioje įsikūrę tokie prekės ženklai kaip Cartier, Celine, Chanel, Christian Dior, Christian Lacroix, Yves Saint Laurent...

9 vieta. Maskva

Honkongas

Gal nutuokiate, kiek kainuoja žymių parduotuvių patalpų nuoma Rusijos sotinėje? Pasirodo, Maskva beveik neatsilieka nuo Paryžiaus. Už butikų nuomą Tretjakovo skersgatvyje prekės ženklo atstovams kasmet tenka pakloti taip pat apie 8000 dolerių už 1 m².

10 vieta. Pekinas

Honkongas

Na štai ir priartėjome prie „pigiausios“ nuomos. Patalpų nuoma pačioje brangiausioje Pekino gatvėje Wanfu Jing kainuoja „tik“ 7000 dolerių už 1 m². Negailinčios šlamančiųjų garsiems dizainerių drabužiams ir aksesuarams moterys čia gali save palepinti tokių prekės ženklų kaip Calvin Klein, Nina Ricci, Gucci, Prada, Lanvin, Christian Dior, Yves Saint Laurent, Elizabeth Arden, Guerlain prekėmis.

 

Taip pat skaitykite:

Taikiklyje – drabužių parduotuvės. Renkamės geriausią!

Skaitykite daugiau