Paskelbtas nuosprendis manekenės D.Didžiūnaitytės byloje: R.Pinikui ir A.Milteniui – įkalinimas

Aivaras Miltenis, Dovilė Didžiūnaitytė, Ričardas Pinikas / Asmeninio albumo ir 15min nuotr.
Aivaras Miltenis, Dovilė Didžiūnaitytė, Ričardas Pinikas / Asmeninio albumo ir 15min nuotr.
Jurgita Andriejauskaitė, Saulius Jakučionis
Šaltinis: BNS
2022-10-28 10:36
AA

Klaipėdos apylinkės teismas penktadienį manekenės Dovilės Didžiūnaitytės žūties byloje nuteisė du kaltinamuosius Ričardą Piniką ir Aivarą Miltenį bei skyrė jiems dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmes.

Skirtos bausmės mažesnės, nei siūlė valstybinį kaltinimą palaikiusi prokurorė.

A.Miltenis pripažintas kaltu dėl išžaginimo, R.Pinikas – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Tuo pačiu teismas išteisino R.Piniką dėl kitų jam inkriminuotų kaltinimų – dėl fizinio skausmo sukėlimo bei poveikio liudytojui.

Iš abiejų nuteistųjų D.Didžiūnaitytės šeimai priteista po 3 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. Civilinis ieškinys, kuriame šeima prašė 200 tūkstančių eurų atlyginti žalai, paliktas nenagrinėtas.

Išžaginimu kaltintam mediko išsilavinimą turinčiam A.Milteniui prokurorė Diana Baltrūnaitė-Petkevičienė prašė skirti realią trejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Tokios pat bausmės dėl fizinio skausmo sukėlimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir poveikio liudytojui prašyta ir prodiuseriui R.Pinikui.

Nė vienas iš vyrų savo kaltės bylos nagrinėjimo metu nepripažino.

Nuosprendis – penkeri metai po įvykio

Nelaimė Klaipėdoje įvyko 2017 metų lapkritį, kuomet mergina iškrito iš vieno uostamiesčio viešbučio 14 aukšto.

Merginos kūne buvo aptikta narkotikų pėdsakų – kokaino bei vadinamojo prievartavimo narkotiko oksiko.

Byla teismą pasiekė 2020 metais, praėjus beveik trejiems metams po nelaimės.

Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas dėl daugiau nusikaltimų: be minėtųjų, taip pat dėl sukurstymo nusižudyti ar privedimo prie savižudybės, prekybos žmonėmis ir nužudymo, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą.

Tačiau, kaip yra skelbusi prokuratūra, atlikus visus duomenų rinkimo ir patikrinimo veiksmus, sulaukus visų specialistų išvadų ir ekspertizių aktų, gavus reikalingus duomenis iš užsienio valstybių, baudžiamasis procesas dėl šių nusikaltimų buvo nutrauktas.

Šį sprendimą skundė merginos artimųjų advokatas, jo skundus nagrinėjo aukštesnysis prokuroras, Klaipėdos apylinkės ir Klaipėdos apygardos teismai, tačiau visi jie skundus atmetė.

Byla buvo nagrinėjama neviešuose teismo posėdžiuose siekiant apsaugoti merginos asmeninio gyvenimo detales, nors jos šeimai atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas siekė viešumo, motyvuodamas objektyviu procesu.

Modelis Dovilė Didžiūnaitytė (15 nuotr.)
+9