Paskelbti „Lietuvos spaudos fotografijos 2021“ laureatai: kolegų prizas – „ŽMONĖS Foto“ fotografui Pauliui Peleckiui

„Lietuvos spaudos fotografijos 2021“ laureatai / Lauros Vansevičienės, Arno Čemerkos ir Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Tęsiant praeitų metų praktiką, šiemet dvidešimtojo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija” nugalėtojų apdovanojimo ceremonija įvyko atvirame ore, Vilniaus Rotušės aikštėje.

„Auksiniais kadrais“ buvo apdovanoti devyni fotografai – Lukas Balandis, Ričardas Vitkus, Justinas Stacevičius, Laura Vansevičienė, Arnas Čemerka, Aistė Ridikaitė, Kęstutis Vanagas, Virgilijus Usinavičius-Augulis ir Asta Sabonytė-Jankauskienė.

Be to, buvo įteiktas tradicinis „Kolegų prizas“ – tai pačių konkurso dalyvių renkama labiausiai patikusi viena iš į metraštį bei parodą patekusių nuotraukų. Šiemet „Kolegų prizas“ atiteko Pauliui Peleckiui už anglies kasėjo portretą iš Luhansko regiono, Ukrainos.

Kolegų prizas – Pauliui Peleckiui („ŽMONĖS Foto“)

Renginyje dalyvavo bei teikė apdovanojimus Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono vadas pulkininkas leitenantas Egidijus Čiūtas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, ištikimas „Lietuvos spaudos fotografijos“ konkurso rėmėjas UAB „Foto123“ vadovas Andrius  Repšys, VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas vadovas Jonas Staselis, Lietuvos žurnalistų sąjungos Spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin bei praeitų metų konkurso laureatai.

Savo mintimis ir linkėjimais video formatu pasidalino konkurso vertinimo komisijos nariai – spaudos fotografai Tatsiana Tkačova (Baltarusija), Dragan Kujundzic (Serbija), Zenonas Nekrošius (Lietuva), grafikė, fotomenininkė Daiva Kairevičiūtė ir kultūros prodiuseris Jonas Staselis.

„Šiemet fotografijose gana daug netiesioginių žinučių – pradedant kadru, kur karantinas perteikiamas per tuščios krepšinio aikštės stiklinėje atitvaroje atsispindinčias šokėjas, ir baigiant Virgilijaus Usinavičiaus serija apie atlaidus, kai pats fotografijų formatas mums sudaro ištęstumo semantinę prasmę“, – pastebi konkurso vertinimo komisijos narys J.Staselis.

Nors praėjusiais metais nemažą mūsų gyvenimo dalį surakino pandemija, konkurse dalyvavo per 110 šalies fotografų, kurie pateikė arti 3200 nuotraukų. Pasak organizatorių, konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ tiesiogiai prisideda prie lietuviškos humanistinės fotografijos tradicijos tęstinumo. „Jau dvidešimt metų jis kviečia šalies fotografus skirti daugiau dėmesio įvykių dalyviams ir stebėtojams, geriau suprasti, perteikti jų išgyvenimus, ieškoti savito pažiūrio atsakingai vizualiai informuojant visuomenę apie reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje bei pasaulyje.

Šiemet tarp tradicinės konkurso kategorijos „Portretas“ darbų gausu emociškai stiprių, giliai paliečiančių kadrų, kurie lieka su žiūrovu ilgam. Kategorijoje „Kultūra ir pramogos“ pateikiamos nuotraukos rodo, kaip mokame džiaugtis paprastais dalykais, o „Kariuomenė“ kaip visuomet iškart perkelia į retai iš arti matomą įvairų ir nelengvą Lietuvos karių pasaulį. „Mane sužavėjo fotografijų kokybė, temų įvairovė ir vizualinė kalba, kurią naudojo fotografai. Atrinkti nugalėtoją „Fotopasakojimo“ kategorijoje nebuvo lengva, nes paskutiniame balsavimo etape buvo daug įdomių serijų“, – sako komisijos narė Tatsiana Tkačova. Konkursas ir jį lydintis metraštis skatina fotografus vis naujai pažvelgti į savo aplinką, permąstyti savo kūrybą, suteikia jiems galimybę atsigręžti ir įvertinti ne vien praeitus metus, bet neretai ir visą savo fotografinį kelią.

Konkurso LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2021 nugalėtojai 

Tema: Naujienos (temos rėmėjas Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija): 

Lukas Balandis 
15min.lt 

Tema: Naujienos / Luko Balandžio nuotr.

Tema: Gyvenimas (temos rėmėjas Vilniaus miesto savivaldybė):  

Ričardas Vitkus 
Lrytas.lt 

Tema: Gyvenimas / Ričardo Vitkaus nuotr.

Tema: Portretas:  

Justinas Stacevičius 
LRT.lt 

Tema: Portretas / Justino Stacevičiaus nuotr.

Tema: Kultūra ir pramogos (temos rėmėjas LikeLithuania.lt): 

Laura Vansevičienė 

Tema: Kultūra ir pramogos / Lauros Vansevičienės nuotr.

Tema: Kariuomenė (temos rėmėjas LR Krašto apsaugos ministerija): 

Arnas Čemerka 
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis pėstininkų batalionas 

Tema: Kariuomenė / Arno Čemerkos nuotr.

Tema:Sportas (temos rėmėjas Foto123.lt): 

Aistė Ridikaitė 

Tema:Sportas / Aistės Ridikaitės nuotr.

Tema: Gamta ir jos apsauga (temos rėmėjas AB “INTER RAO Lietuva”): 

Kęstutis Vanagas 

Tema: Gamta ir jos apsauga / Kęstučio Vanago nuotr.

Tema: Reportažas ir fotopasakojimas (2 nugalėtojai): 

Asta Sabonytė ir Virgilijus Usinavičius-Augulis 

Kolegų prizas: 

Paulius Peleckis 
„ŽMONĖS Foto“ 
Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio reportažas ir fotopasakojimas (12 nuotr.)
+6
Astos Sabonytės reportažas ir fotopasakojimas (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau