Paskelbti Metų apdovanojimų laureatai: tarp jų – Giedrė Žickytė ir Lukiškių kalėjimas

LRT Metų apdovanojimai / Justino Stacevičiaus ir Mortos Pau nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

LRT Metų apdovanojimų ceremonijoje paskelbti laimėtojai –  asmenybės, savo asmeniniu ryžtu, idėjomis, nuoširdumu, darbais ir pasiekimais auginančios Lietuvą.

„2021-ieji metai parodė, kad net ir sudėtingu karantino laikotarpiu gyvenimas Lietuvoje nesustojo, kad gebame atverti vartus į naujas sritis, kad turime talentų, kuriuos aplodismentais pasitinka festivaliai, didžiausios koncertų salės, sporto stadionai, kad turime ambicingo ir atsakingo verslo atstovų, mokslininkų ir kad esame brandi demokratinė valstybė“, – teigia vienas ir renginio vedėjų, portalo LRT.lt vyriausiasis redaktorius Mindaugas Jackevičius.

Metų pilietinės iniciatyvos nominacijoje laimėtoju išrinktas Bartas Pauwelsas, Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus mokytojas už ištiestą pagalbos ranką migrantų vaikams, už kasdienį mokytojo pašaukimą.

Nominacijos „Metų pilietinė iniciatyva“ Bartas Pauwelsas / Mortos Pau nuotr.

Metų ateitis – dirigentė Giedrė Šlekytė, įvertinta už dirigentės talentą, kurį mato pasaulis, už Lietuvos vardą reikšmingiausiose scenose.

Metų verslo lyderystės laureatas – „Teltonika loT Group“ už ambicingus ateities planus ir socialinę atsakomybę šiandien.

Nominacijos „Metų ateitis“ laureatė Giedrė Šlekytė / Justino Stacevičiaus nuotr.

Metų atradimo laimėtoja tapo Renata Butkutė, mokslininkė, FTMC vyresnioji mokslo darbuotoja, už unikalių medžiagų kūrimą ir mokslinę lyderystę pasaulyje.

2021-ųjų metų kultūros reiškiniu buvo išrinktas Lukiškių kalėjimo virsmas kultūros erdve –  už naują Lukiškių kalėjimo gyvenimą ir atvertus vartus kultūrai.

Nominacijos „Metų kultūros reiškinys“ laureatai Martynas Butkevičius ir Povilas Oželis / Justino Stacevičiaus nuotr.

Metų ambasadorius – Giedrė Žickytė, režisierė, prodiuserė, dokumentinio kino kūrėja už filmą „Šuolis“ – išskirtinį pasakojimą apie vieno žmogaus ir mūsų visų laisvę.

VU TSPMI įsteigtoje Metų valstybės kūrėjo nominacijoje laureate tapo Ligita Jančorienė, VU profesorė, Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė, infekcinių ligų gydytoja už nenuilstamą darbą pandemijos epicentre.

Nominacijos „Metų valstybės kūrėjas“ laureatė Ligita Jančorienė / Justino Stacevičiaus nuotr.

Metų asmenybės nominacijoje nugalėjo Kabulo vienuoliktukas – komanda, sėkmingai įvykdžiusi žmonių evakuaciją iš krizės apimto regiono. Komanda apdovanota už profesionalumą ir dideles širdis, už sklandų afganistaniečių išskraidinimą iš Kabulo.

LRT Metų apdovanojimų laureatus išrinko komisija, sudaryta iš skirtingų sričių profesionalų, bei LRT auditorija – daugiau kaip 80 tūkstančių žiūrovų, klausytojų ir skaitytojų, balsavusių portale LRT.lt.

Nominacijos „Metų asmenybė“ laureatai – komanda Kabulo11 / Mortos Pau nuotr.

2021-ųjų laureatus paskelbė 2021 m. LRT Metų apdovanojimų komisijos nariai: LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, istorikas, LRT tarybos narys dr. Norbertas Černiauskas, VU TSPMI direktorė doc. dr. Margarita Šešelgytė, VDU licėjaus „Sokratus“ direktorius dr. Mindaugas Nefas, kultūros teoretikas, filosofas prof. dr. Gintautas Mažeikis, lengvaatletė Airinė Palšytė, finansininkas Algimantas Variakojis, epidemiologas dr. Gytis Dudas, menotyrininkė, NDG vadovė dr. Lolita Jablonskienė.

Transliaciją vedė LRT televizijos, radijo ir portalo žurnalistai – Nomeda Marčėnaitė, Liuda Kudinova ir Mindaugas Jackevičius.

Fotogalerija:

LRT Metų apdovanojimai (16 nuotr.)
+10
Skaitykite daugiau