Paskola be užstato – saugus smulkiojo verslo žingsnis

Viena dažniausių smulkaus verslo augimo problemų – sudėtingos ir nelanksčios paskolų sąlygos / Projekto partnerio nuotr.
Viena dažniausių smulkaus verslo augimo problemų – sudėtingos ir nelanksčios paskolų sąlygos / Projekto partnerio nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-04-26 14:08
AA

Tikėtina mažai kas paneigtų faktą, jog kurdami savo verslą išlaviruosite be didelių iššūkių ir sudėtingų sprendimų. Pradėjus verslo plėtros procesą dažnai laukia netikėti posūkiai, kuriuos numatyti sunku net patyrusiems konsultantams. Tiesa, tokie iššūkiai – gana dažnas reiškinys. Labai didelė dalis augimą planuojančių jaunų verslų susiduria su pačiomis įvairiausiomis kliūtimis, užkertančiomis kelią tolimesniam progresui. Viena dažniausių smulkaus verslo augimo problemų – sudėtingos ir nelanksčios paskolų sąlygos.

Vis dėlto, verta pasidomėti paskolos be užstato garantijos – tokio tipo finansavimo šaltinis neapsunkina jaunų ir perspektyvių verslininkų užmojų bei atveria galimybes sklandžiai plėtrai.

Koks tai finansavimo šaltinis?

Verslo paskolos be užstato tikslas – supaprastinti galimybes gauti finansavimą ir padėti smulkioms įmonėms plėtoti savo verslą. Be to, Lietuvos smulkiuosius verslininkus remia uropos investicijų fondas (EIF). Paskolos iki 25 000 eurų  teikiamos su garantija, finansuojama pagal Europos Sąjungos užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI).

Tokia paskola dažniausiai suteikiama apyvartinėms lėšoms papildyti, o didžiausias jos privalumas – nereikia pradinio įnašo ar turto įkeitimo. Be to, šioms paskoloms užtikrinti gali būti taikomas verslo savininkų laidavimas dalinei kredito sumai. Tokio tipo paskola puikiai tinka visiems, kurie neturi laiko, kurį galėtų gaišti tardamiesi su bankais ar kitais kreditoriais. Užpildę paraišką internetu pasiūlymą gausite vos per valandą, o užtruksite tik kelias minutes.

Kodėl verta rinktis verslo paskolą be užstato?

Paskolą, suteikiamą be jokio turto įkeitimo ir be užstato, verta rinktis dėl jos lankstumo ir plačių panaudojimo galimybių. Tokį finansavimo šaltinį galite naudoti:

  • Ilgalaikio turto finansavimui. Paskola padės padengti perspektyvius ir investicinius projektus, pavyzdžiui, naujų technologinių įrenginių įsigijimui ar atnaujinimui.
  • Bankinių paskolų refinansavimui. Iš dalies ar net visiškai galėsite padengti finansinius įsipareigojimus įvairiems kreditoriams, papildyti apyvartines įmonės lėšas, įsigyti akcijų perkant ar parduodant įmonę.
  • Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamų projektų finansavimui.
  • Sezoninių darbų išlaidų padengimui. Greitai ir patogiai finansuokite sezoninės technikos, įrangos ar kitų priemonių įsigijimą.

Tiesa, verslo paskola be užstato įmonėms gali praversti ir daugeliu kitų atvejų. Tokio tipo finansavimas labiausiai tinkamas jaunam ir smulkiam verslui, planuojančiam augimą.

Viena dažniausių smulkaus verslo augimo problemų – sudėtingos ir nelanksčios paskolų sąlygos / Projekto partnerio nuotr.

Kokios įmonės gali gauti tokį finansavimą?

Prieš pildydami paraišką atminkite, kad verslo paskola be užstato yra suteikiama tik galiojant tam tikroms sąlygoms. Toks finansavimas galimas įmonėms, kuriose dirba mažiau nei 10 darbuotojų ir kurių finansiniai duomenys atitinka bent vieną iš dviejų sąlygų:

  • įmonės metinės pajamos neviršija 2 mln. eurų;
  • įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršija 2 mln. eurų.

Taip pat vertinamas ir įmonės mokumas bei preliminarios galimybės, tad geriausią finansavimo planą verslo augimui pasiūlyti galima tik atsakingai įvertinus visus sveriamuosius veiksnius.