Paskutinis interviu su Zita Kelmickaite – apie vaikystę, neišpildytas svajones ir išlepusią tautą

Zita Kelmickaitė / Asmeninio albumo ir Monikos Penkutės nuotr.
Zita Kelmickaitė / Asmeninio albumo ir Monikos Penkutės nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
2023-05-29 21:39
AA

Lietuva atsisveikina su Zita Kelmickaite (1951–2023) – ryškia asmenybe, kurios skleista energija, šmaikštumas ir charizma liks visų ją pažinojusių atmintyje. Kviečiame skaityti paskutinį Žmonės.lt interviu su Z.Kelmickaite. „Pasakysiu paprastai, visi pailsėsim, kai užkas!“ – tuomet sakė Zita. Ji mintimis perbėgo per savo gyvenimą ir pasidalijo ryškiausiais savo prisiminimais.

„Jaučiuosi, kaip keturiasdešimtmetė pelargonija“, – portalo Žmonės.lt paklausta apie vidinę energiją ir amžių sakė etnomuzikologė, laidų vedėja Zita Kelmickaitė. 2021 metų spalio 19 dieną Lietuvos televizijos puošmena minėjo 70-ąjį gimtadienį ir sakė vis dar besijaučianti trys dekados atgal.

Neeilinio jubiliejaus proga Z.Kelmickaitė mintimis perbėgo per savo gyvenimą ir su Žmonės.lt skaitytojais dalijosi ryškiausiais savo prisiminimais.

Atrasti laiko pokalbiui jums pavyko tikriausiai iš penkto karto: kiek bebandysi, Zita Kelmickaitė vis darbuose. Natūraliai kyla klausimas – kada ilsitės?

Pasakysiu paprastai, visi pailsėsim, kai užkas! O dabar, kol gali, kol turi energijos, idėjų ir minčių, turi ką veikti, tai ir veik. Žodis „išeiginė“ – man išvis bjaurus.

Kaip bebūtų, žmogus nėra robotas, o net ir robotą kartas nuo karto reikia pakrauti. Koks poilsis jums yra geriausias?

Man geriausias poilsis, kai esu viena. Nesvarbu kur ir nesvarbu ką veikti, svarbu žmogui pabūti vienam, tada persikraunam ir atsistato visos mūsų jėgos. Jei šalia manęs yra žmogus, aš jam turiu skirti dėmesį, bendrauti. Negaliu juk sėdėti ir bambėti, kokia aš pavargus.