Paskutinis Leonardo Da Vinci paveikslas atsidūrė aukcione – jį tikimasi parduoti už 100 mln. JAV dolerių

Paskutinis Leonardo Da Vinci paveikslas „Salvator Mundi“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Paskutinis Leonardo Da Vinci paveikslas „Salvator Mundi“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-10-13 08:32
AA

Aukcionas „Christie's“ atskleidė didžiausią įmonės paslaptį – ant prekystalio atsidurs vieno garsiausių ir geriausių tapytojų žmonijos istorijoje Leonardo Da Vinci paveikslas. Tikima, kad Jėzų Kristų vaizduojantis paveikslas „Salvator Mundi“ yra paskutinis genijaus darbas.

„Christie's“ šį paveikslą vadina didžiausiu XXI amžiaus atradimu, prilygina jį meno Graliui. Norint geriau suprasti atradimo svarbą, dera pažymėti, kad „Salvator Mundi“ yra vienas iš mažiau nei 20 Leonardo Da Vinci paveikslų, pasiekusių mūsų dienas. Pastarąjį kartą šio dailininko paveikslas buvo atrastas 1909 metais.

Legendinio paveikslo paskutinis žinomas savininkas – tai anglų karalius Karolis I, gyvenęs XVII amžiaus pradžioje. Vėliau „Salvator Mundi“ iškeliavo į privačią kolekciją. Jo savininkai keitėsi, kol galiausiai imta manyti, jog tai – tik gera reprodukcija.

2005 metais tuometinis paveikslo savininkas nunešė jį meno ekspertui Robertui Simonui, pašventusiam savo gyvenimą Leonardo Da Vinci darbams. Meno ekspertas negalėjo patikėti, kad priešais save mato prieš šimtmečius pamestą „Salvator Mundi“ originalą.

Paskutinis Leonardo Da Vinci paveikslas „Salvator Mundi“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

2011-aisiais paveikslas buvo eksponuojamas Londono nacionalinėje galerijoje. Jos vadovai tikino, kad paskutinio Leonardo Da Vinci darbo eksponavimas pranoksta net naujos planetos atradimą. Trečiadienį „Salvator Mundi“ pradėti pasaulinį turą – paveikslas bus eksponuojamas Honkonge, San Fransiske, Londone, o po to sugrįš į Niujorką. Lapkričio 15 dieną įvyks aukcionas, kurio metu bus bandoma parduoti „Salvator Mundi“.

Tikimasi, kad už paskutinį Leonardo Da Vinci darbą bus sumokėtas 100 mln. JAV dolerių.

„Kas jį pirks? – paklausė aukciono darbuotojas, meno ekspertas Loicas Gouzeris. – Nieks nežino, bet Luvro nebūtų be Mona Lizos ir nebūtų Paryžiaus be Luvro... Kad ir kas jį nupirktų, aišku, kad to miesto vardas atsiras žemėlapiuose.“