Šiemet ji būtų šventusi devyniasdešimtmetį. Tik lemtis vienai talentingiausių XX amžiaus atlikėjų atskaičiavo kur kas mažiau: DALIDA (1933–1987) paliko šį pasaulį vos penkiasdešimt ketverių.
Galima fantazuoti, kad jubiliejaus proga jos būtų laukęs sudėtinis koncertas. Pakartoti garsiausi įrašai: 38 studijiniai albumai ir veik 700 dainų leidžia rinktis. Žurnalų viršeliai, interviu. Šiaip ar taip, jos bendraamžė Yoko Ono iki šiol reiškiasi, stebina gerbėjus ir erzina priešus. Sophia Loren prieš trejus metus atliko pagrindinį vaidmenį dramoje „Gyvenimas dar prieš akis“. Kiek vyresnė Gina Lollobrigida rūpinosi bažnytinėmis skyrybomis. Siuvėjos ir smuikininko dukrai Dalidai, arba Iolandai Cristinai Gigliotti, pasisekė mažiau.
Nors nelygu, kaip vertinsi: ji spėjo pabūti ir Egipto grožio karaliene, ir prasisiekėle, užkariavusia Paryžių, ir Édith Piaf įpėdine – taip ją vadino ne tik gerbėjai bei žurnalistai, bet ir pati šansono karalienė, kuri net sirgdama atėjo į jaunesnės atlikėjos koncertą. Vargše ir turtuole. Vyrų grobiu ir širdžių ėdike. Juolab – patirti tiek nelaimių, kad užtektų kelioms graudžioms istorijoms. Mainais liko iki šiol jaudinančios dainos. Savo kartos moterų mėgdžiojamas stilius ir akių makiažas. Tūkstančiai atsisveikinti suplūdusių žmonių – Dalidos gerbėjų klubas laikomas pirmuoju popmuzikos istorijoje. Ir jau tikrai jai buvo sukurti Italijos ir Prancūzijos apdovanojimai: deimantiniai albumai, teikiami atlikėjams, pardavusiems 500 milijonų plokštelių. Iki jos tokie skaičiai buvo negirdėti.