Patarimai, kaip prižiūrėti odą vasarą
Atėjo ilgai laukta vasara – galime lepintis saulės ir vandens procedūromis. Tačiau vasaros teikiami malonumai yra kiek pavojingi mūsų odai. Ji, neprikausomai nuo jos tipo, veikiama saulės ir karščio, prakaituoja, netenka drėgmės, sausėja ir džiūsta.
Taigi, kaip prižiūrėti odą karščiausiu metų laiku?
1. Drėkinti odą iš vidaus ir iš išorės
Vanduo sudaro apie 70 proc. mūsų kūno, todėl jo drėkinimui turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Pirma, nepamirškite drėkinti odos iš vidaus – vartoti daug skysčių, geriausia, jeigu tai būtų paprastas vanduo. Vasarą rekomenduojama gurkšnoti vandenį nedideliais gurkšneliais kas 20 min.
Antra, taip pat svarbu drėkinti odą ir iš išorės. Būtina reguliariai naudoti kremą su drėkinamuoju efektu, ypač po vandens procedūrų. Vasarą geriau rinktis lengvos tekstūros kremus, kurie greitai įsigeria į odą. Karštajam periodui puikiai tiktų kremai, kurių pagrindą sudarytų mango ar kokosų aliejus.
2. Naudoti kuo mažiau dekoratyvinės kosmetikos
Kosmetologai vasarą rekomenduoja iš viso atsisakyti dekoratyvinės kosmetikos. Bet, kaip žinia, moterims tai nėra taip paprasta. Jeigu negalite nesinaudoti dekoratyvine kosmetika, tai bent jau kasdien nedenkite veido makiažo pagrindu ir biria pudra. Šios priemonės užkemša odos poras, neleidžia odai kvėpuoti. Jei naudosite ksometiką, dėl saulės poveikio gali atsirasti bėrimų ar netgi alerginių reakcijų.
Taip pat skaitykite: Patarimai apkūnioms moterims: kaip atrodyti stilingai per karščius
3. Saugoti odą
Žinia, kad saulė gali būti pražūtinga mūsų odai: oda greičiau sensta, o kenksmingi spinduliai gali sukelti piktybinių auglių atsiradimą. Būtent todėl specialistai rekomenduoja nuo gegužės iki rugsėjo naudoti kosmetiką su SPF – saulės apsaugos faktoriumi. Kalbama ne tik apie apsauginius kremus nuo saulės, bet ir apie kremus, lūpdažius, lūpų blizgius bei kitą dekoratyvinę kosmetiką.
4. Šveisti odą
Odą reikėtų reguliariai šveisti ištisus metus, bet vasarą ši procedūra turėtų būti ypač kruopšt. Specialistai rekomenduoja šveisti odą bent du kartus per savaitę. Svarbu reguliariai šalinti negyvas odos ląsteles, nes jos užkemša odos poras. Dėl to gali atsirasti bėrimų. Odos šveitimas šalina negyvas ląsteles ir skatina odos atsinaujinimą.
Taip pat skaitykite: Pavojai, kurie mūsų odos tyko vasarą
Procedūra bus ypač efektyvi, jeigu šveičiamąją priemonę naudosite su kempine: muilina kempine kruopščiai išmuilinkite kūną, o po to likučius nuplaukite vandeniu.
5. Naudoti tinkamas priemones
Kaip jau buvo minėta, vasarą rekomenduojama nenaudoti dekoratyvinės kosmetikos, ypač tokios, kuri kemša poras. Tačiau kosmetinėje būtinai turėtų būti veido tonikas – priemonė, kuri gerai valo ir drėkina odą, šalina prakaitą bei nešvarumus. Tonikas turėtų būti naudojamas po to, kai nusivalysite makiažą. Svarbu žinoti, jog toniko sudėtyje neturėtų būti alkoholio, kuris džiovina odą.
Beje, toniką galima laikyti šaldytuve – naudojimo metu jausite malonią vėsą. Kaip buvo minėta, veido kremas, naudojamas vasarą, turėtų būti lengvos tekstūros, su drėkinamuoju efektu bei apsauga nuo UV spindulių.
6. Tinkamai šalinti nereikalingus plaukelius
Vasarą nereikalingus plaukelius šaliname gerokai dažniau negu žiemą. Todėl, jeigu naudojate skutimosi peiliukus, būtina įsigyti geros kokybės skutimosi putas ir balzamą po skutimosi. Geri peiliukai ir kokybiškos priemonės apsaugos nuo plaukelių įaugimo ir odos bėrimo.
Taip pat skaitykite: Neskustukės: moterys taria „ne“ depiliacijai
7. Išlaikyti gražų įdegį
Deginimasis saulėje yra pavojingas dalykas, todėl privalu turėti ir naudoti apsaugines priemones nuo saulės. Jei nemėgstate arba jūsų oda netoleruoja deginimosi saulėje, galite naudoti savaiminio įdegio kremą. Tačiau atminkite, šios priemonės poveikis matomas ne iš karto, todėl nepersistenkite – netepkite priemonės gausiai, darykite tai palaipsniui. Priešingu atveju įdegis gali būti netolygus ir nevienodos spalvos.